Jump to content
Sign in to follow this  
mariuszo21

BBC RED BUTTON

Recommended Posts

szukałem wątku o tym temacie ale nie znalazłem więc postanowiłem założyc.

Otóż ostatnio ponownie ustawiłem zez na tego satelite 28.2E szczególnie dla kanałów BBC

I mam pytanie czy jest może gdzies dostępny program dla tych kanałów bo jedyny który znam

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/tv_and_ ... 345480.stm

a tam są chyba tylko zamieszczone programy dostępne live a ostatnio w sobote około godziny 23 zauważyłem ze pokazywali magazyn z ostatniej kolejki z premier league a nie było to przewidziane w programie.

Moje pytanie brzmy czy ma ktoś inny program i ewentualnie kiedy i w jakich godzinach pokazują ten magazyn(lub podobne) ewentualnie powtórki.

Jest jeszcze http://www.bbc.co.uk/blogs/bbcinternet/red_button/ - aktualizacja co 2 tygodnie. Co do przekazów, które tam są, jestem pod niesamowitym wrażeniem. Coś takiego za darmo i w tak dobrej jakości. Transmisje live z festivali, wydarzenia sportowe jak Darty czy Snooker w 16:9 z naprawdę dobrym bitratem i angielskim komentarzem. Darty w tym roku wyglądały pięknie, hd nie potrzebne przy takiej jakości SD :)

BBC Red Button (dawniej Interactive) to przede wszystkim sport...

BBCrb00.jpg

BBCrb01.jpg

BBCrb02.jpg

BBCrb03.jpg

BBCrb04.jpg

BBCrb05.jpg

...a ponadto trochę muzyki...

BBCrb4.jpg

BBCrb5.jpg

BBCrb6.jpg

Guest Anonymous

Pewnie, że FTA. Na północy Polski spokojnie pójdzie na antenie 70cm.

Potwierdzam ze kanały są bardzo fajne jeśli chodzi o to co pokazują a także o jakośc która jest bardzo dobra.

A odbiór spokojnie już na antenie 60cm ja odbieram na zezie z 42E na antenie 80cm

A te ostatnie obrazki to co to za "MENU" do wyboru?

To jest jakiś kanał interaktywny, że można sobie samemu wybierać treści?

salam73 naucz się czytać ze zrozumieniem !!!!!!! Nie pytałem się co to jest FTA bo wiem, tylko czy kanał dostępny FTA. Chciałeś zabłysnąć ale Ci nie wyszło.... !!!!!

A te ostatnie obrazki to co to za "MENU" do wyboru?

To jest jakiś kanał interaktywny, że można sobie samemu wybierać treści?

Ten kanał pokazujący co pokazują na innych kanałach a że jest ich 7 to jeden pokazuje co sie znajduje na innych w małych okienkach a pozostałe 6 pokazują wszystko zwyczajnie.

To interaktywne menu działa chyba tylko w specjalnych tunerach przeznaczonych do odbioru platformy Freesat. A w zwykłych tunerach FTA wyszukuje się 7 kanałów:

- STREAM-0,

- STREAM-1,

- STREAM-2,

- STREAM-3,

- STREAM-4,

- STREAM-5,

- STREAM-6.

Menu ostatnio nadawane jest na STREAM-6, a na pozostałych "streamach" lecą właściwe przekazy.

A czy jest możliwość w Polsce żeby odbierać ten kanał jako jeden program z opcją przełączania wiem że w UK jest tak opcja w jakimś dekoderze.

Ja mam taki telewizor, po naciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie włącza się właśnie takie menu, a teraz dali coś takiego jak iPLAYER, dobra rzecz, dzięki temu mogę oglądać nową serię Top Gear, ale trzeba internet podpiąć kablem.

Guest Anonymous

CSA rozumiem, że inaczej nie da się obejrzeć tam Top Gear niż w opisany przez Ciebie sposób?

jeśli masz Nkę albo Cyfrę+ to można, ew. jeśli masz czaszę 120cm minimum i mieszkasz w dobrym miejscu w Polsce to też można, Top Gear jest chyba na BBC 2 a ten kanał jest w strumieniu skierowanym tylko na Wielką Brytanię

Można też w Internecie przez iPlayer, ale trzeba znaleźć dobre proxy - raz mi się udało akurat i leciało, tylko trochę wolno buforowało.

Guest Anonymous

Ok, rozumiem. A czy w ostatnim czasie (w tym sezonie) można było napotkać na tych kanałach jakieś transmisje piłkarskie, np. mecze reprezentacji Anglii, Puchar Anglii czy Puchar Ligi Angielskiej?

Czy potrzeba jakiegoś specjalniejszego tunera do odbioru bbc stream czy wystarczy pierwszy lepszy tuner, ponieważ na tuner technisat digit s2-cd i nie znajduje w ogóle tego transpondera mimo że widzi inne transpondery z Astry 2. I na dekoderach polsatu [HD 5000 i Sagemcom ESI-88 ] wysteouje błąd wyszukiwania a na sagemie pisze że kable źle podpięte, co z mini jest bo sygnał jest dobry.

BBC Red Button pokazuje Puchar Ligii Angielskiej i Puchar 6 narodów w rugby, a także zdarzają sie mecze z udziałem szkocjii. Pozatym pokazują Chyba 10 meczów w sezonie Npower czyli 2ligii angielskiej i mają bardzo ciekawy magazyn ligowy,

Pozatym wiem ze mają F1 które pokazują na 4 kanałach na żywo w kapitalny sposób.

Nie trzeba specjalnego dekodera dla tych kanałów i ma bardzo mocny sygnał chyba najmocniejszy z tej wiązki. a kanały nazywają sie STREAM

Guest Anonymous

Już tylko finał Pucharu Ligi został do rozegrania, szkoda, że nie pokazują Pucharu Anglii. Z drugiej strony chyba nie ma co narzekać bo i tak jest bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o F1.

Wiem że nie potrzeba specjalnego dekodera ale z tego co czytałem to dekoder musi mieć odbiór np. DVB-S bo mam dekoder z DVB-s2 i nie działa a na polsatowskim porostu wyskakują błędy mimo poprawnego montażu. Co musi mieć dekoder do odbioru BBC stream[mpeg2, jaki DVB?]? Możecie polecić jakiś tani na którym na 100% będzie działał BBC Stream?