Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

No niestety tego się obawiałem :/

 

Serialowy FOX wkracza do Polski

 

Jesienią br. spółka FOX International Channels (FIC) uruchomi w naszym kraju kanał serialowy pod marką FOX – dowiedział się nieoficjalnie portal wirtualnemedia_pl.

 

Stacja nadawać będzie wyłącznie seriale i skierowana będzie do młodego widza. Jej ramówka zostanie przygotowana specjalnie na polski rynek, a znajdzie się w niej m.in. serial „The Walking Dead”, który na kanałach FIC na całym świecie będzie mieć premierę w listopadzie br. tuż po premierze w amerykańskiej stacji AMC (będzie to opowieść o losach ludzi po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie). FOX obok emitować też seriale pochodzące z wytwórni Twentieth Century Fox Television, dzięki umowie zawartej przez FIC w maju br.

 

FOX będzie drugim kanałem nadającym seriale w polskim portfolio FOX International Channels obok skierowanego do kobiet kanału FOX Life. Spółka jest też nadawcą takich kanałów jak FOX Life HD, National Geographic Channel, National Geographic Channel HD, Nat Geo Wild, Nat Geo Wild, Nat Geo Music i Baby TV.

 

Serialowa stacja pod marką FOX nadaje też m.in. w Hiszpanii, Portugalii i Włoszech.

 

źródło: wirtualnemedia_pl

 

Ponadto na nowym kanale maja być następujące seriale: White Collar, Life on Mars UK, Glee, Modern Family, The Deep End, The Cleveland Show, Sons of Tucson oraz Defying Gravity.

 

Seriale które miały szanse być w HD na Fox Life będziemy oglądać pewnie w letterboxie (chyba, że uruchomią wersję HD). Druga kwestia to dostępność tego kanału, FL jest na każdej platformie i w większości kablówek, jak będzie z nowym kanałem tego nie wiadomo. Nie można wykluczyć, że platformom i kablówki podczas negocjacji w sprawie FL HD został przedstawiony ten nowy kanał (Fox?) i wyrazili nim zainteresowanie stąd tak mocne wejście na nasz rynek.

Zobaczymy jak to będzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
28 listopada o godzinie 22:00 premiera 7 sezonu Gotowych na wszystko.

No wreszcie i pierwszą połowę sezonu będą emitować w całkiem niezłym czasie.

Poprzednie sezony zawsze zaczynali emitować dopiero późną zimą/wczesną wiosną, dzięki czemu nie było przerw w emisji i ostatnie odcinki leciały z kilkutygodniowym opóźnieniem w stosunku do premier w USA.

 

Teraz cały sezon poleci w całkiem niezłym tempie za USA, ale zapewne będą podobne przerwy w emisji jak w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

FoxLife znakomita jakosc? :lol2: Zlituj sie czlowieku. Porownujac z takim AXN to zgadzam sie, ale poza tym to rozpacz. Brak wersji z napisami, jakis dziwny format ekranu. Ten kanal jedynie ratuje oryginalna sciezka dzwiekowa. Nawet premiery maja z opoznieniem 1-2 lata w stosunku do USA. Szkoda gadac. Mam nadzieje, ze FOX HD bedzie dawal seriale tak jak hicior TWD z tygodniowym opoznieniem w stosunku do USA, co jak na polskie warunki jest szokiem, a na zachodzie to i tak duzo :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FOXlife SD zdaje się że większość seriali leci w letterboxie czyli nie jest tak źle jakby były w 4:3, ale jednak na pełne 16:9 mogliby przejść wzorem AXN. Ja mam dostęp tylko do wersji HD. Ogólnie, jakość HD zarówno FOXlife HD, AXN HD jak i FOX HD jest podobna. Najgorzej jest moim zdaniem na AXN HD. HBO HD, z tego samego transpondera CP, również nie grzeszy jakością.

Co do premier na FOXlife to jest podobnie jak na AXN. Są seriale, które emitują np. z ok. trzy miesięcznym poślizgiem (np. Desperate Housewives) a są i seriale, które emitują ze znacznie większym poślizgiem (na AXN też np. CSI zawsze lecą z ponad półrocznym poślizgiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qqq_b Jak nie umiesz ustawić TV i dekodera, to masz dziwny format obrazu. U mnie wszystko jest w porządku

Jeśli chodzi o opóźnienie, to wszystko jest na bieżąco. Nowe sezony są zaraz po nowym roku. (dotyczy to wszystkich kanałów nie tylko FL) Dla mnie jest to lepsze rozwiązanie, bo wtedy nie ma przerw w emisji serialu, a np. serial "Obrońcy", który miał premiere niespełna 2 miesiące po USA, po 6 odcinku zrobił sobie przerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalka ze są w USA przerwy w emisji i że jeśli jakaś polska stacja decyduje sie (i za to dla niej wielki plus) na emisję serialu szybko po amerykańskiej premierze też będzie robić przerwę. Wolę coś takiego niż oglądanie serialu np. pół roku po premierze w USA tylko po to aby nie było przerw w emisji sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qqq_b Jak nie umiesz ustawić TV i dekodera, to masz dziwny format obrazu. U mnie wszystko jest w porządku

Jeśli chodzi o opóźnienie, to wszystko jest na bieżąco. Nowe sezony są zaraz po nowym roku. (dotyczy to wszystkich kanałów nie tylko FL) Dla mnie jest to lepsze rozwiązanie, bo wtedy nie ma przerw w emisji serialu, a np. serial "Obrońcy", który miał premiere niespełna 2 miesiące po USA, po 6 odcinku zrobił sobie przerwę.

 

serial obrońcy w USA ma przerwę po 9 odcinku, tylko w AXN zrobili mu przerwę po szóstym i zaczną od początku serial emitować i od lutego kolejne odcinki bez dalszych przerw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, ja wolę poczekać.

A każdy szanujący się czlowiek lubiacy seriale woli pobrać odcinek ulubionego programu w swietnej jakosci HD z napisami 1 dzien po emisji w USA. Przyklad? Lost 6 sezon na TVP 1 rok po emisji w USA. ( i teraz glosno ) Dzięęęę-ku-jeeee kochana polska telewizjo emitująca najlepsze seriale w jakosci VHS i z kapitalnym lektorem, ktory zaglusze 90% serialu. :roll:

 

Nigdy nie zapomne afery z wielkim nastepcą LOST'a, czyli FlashForward ( i tak okazal sie niewypalem ). Serial na swiecie w najpowazniejszych stacjach świata ( było ich ponad 120 ) był emitowany (uwaga!!!) niecałe 12h po emisji w USA. na swiecie takie "opoznienie" to of kors rzecz normalna. A w Polsce? AXN 3 miesiace po USA i wielki szal w internecie, że w koncu doganiamy świat :roll: Oczywiscie do tego letterbox, jakosc VHS i kapitalny lektor ( 3 dni pozniej odcinek z napisami ). I my sie dziwimy na takie piractwo seriali i slaba ogladalnosc hitow w polskich stacjach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...