Skocz do zawartości

Jakość kanałów w telewizji N.


Robert K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W pełni potwierdzam spostrzeżenia cysio. Mam dekoder n z nagrywarką i w drugim pokoju starego Echostara 717 z CP. Kiedyś testowałem oba dekodery podłączone do TV Sony Bravia 40". Jakość obrazu z Echostara jest przy kanałach SD lepsza nich dekodera n - są ostrzejsze. W dekoderze n obraz SD jest mało ostry, rozmyty - brak szczegółów. Znajomi, którzy niedawno przeszli z CP do n też to potwierdzili, tym bardziej, że u nich na TV 46" jeszcze bardziej widać różnice. Jest to jak widać wina dekodera od n-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam gorszą jakość kanałów SD poprzez złącze HDMI.Nie jest to jakaś przepaść ale jest to różnica zauważalna.Przynajmniej porównując Phila PVR Cyfry z moim starym tunerem Inverto.

Z tunerem N-ki nie robiłem porównań ale pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...też mam ten problem.W grudniu 2010 wypowiedziałem umowę z CP (dekoder samsung hd h-370 g) Przeszedłem do n-ki z turbodekoderem, od pierwszego dnia rozczarowanie , TVN24 - niewyraźny, następne kanały sd też gorsze od CP,kanały HD tez są słabsze od HD z CP. Przykładowo pod napisem HBO HD widać kreskę lakby odbicie , to samo z Eurosportem HD .Największa porażka to TVP 1 HD , obraz kiszka a Wiadomości lecą 4:3 .Turbodekoder też mi podpada ponieważ słychać go 24h na dobę.Ustawienia w tv mam dobre , sygnał po hdmi , odbiornik to Sony Bravia kdl -37w5710.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Teraz weź Cyfrę i porównaj obraz z Philipsa HD, chętnie usłyszę opinię.

 

 

Dokładnie, jutro sąsiad przyjdzie do mnie z tunerem Cyfry i napiszę jak to wygląda.

 

mogę Wam odpowiedzieć już dziś ,mam Cyfrę dekoder Pace PVR , do tej pory drugi w domu był Polsat , po ewakuacji BBC ,nastąpiła moja ewakuacja z Polsatu , zamówiłem N-tv , dziś dotarł do mnie rekorder , jestem w szoku i dlatego wpadłem na to forum, a tu post potwierdzający to co zauważyłem,jakość obrazu w N jest kiepska w porównaniu z Cyfrą, jakiś taki nieostry jakby moja plazma w LCD się zamieniała po podłączeniu Nboxa,najbardziej zdziwiło mnie , że TVN24 program grupy N wygląda lepiej na Cyfrze niż na N, TVN HD....wolne żarty,TVP1 ..bez komentarza,jedyny kanał który mi się podoba to Discovery HD,Eurosport ładny , Eurosport 2 porażka,na Cyfrze też nie jest rewelacyjny ale jednak zauważalnie lepszy,podobnie z innymi programami,NG WILD HD-fajny obraz na N,tak jak na Cyfrze,ale Animal Planet HD - słabiej niż na Cyfrze,mam jeszcze do końca lutego aktywny Polsat u dzieci i myślałem , że do tego czasu będę miał też N u siebie razem z Cyfrą ale jutro N-ka ląduje u dzieciaków,nie mam zielonego pojęcia skąd to wynika , programy nadawane z tych samych transponderów a jakość zauważalnie słabsza na N,nie walczyłem z ustawieniami, może coś tam można poprawić , ale Cyfrę też podłączałem i nic nie ustawiałem a jest lepiej ,aha siła sygnału 90-92% jakość 90 nawet do 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo pod napisem HBO HD widać kreskę lakby odbicie

 

Nie widać... a może Ty masz 720p ustawione na nboxie

 

Turbodekoder też mi podpada ponieważ słychać go 24h na dobę.

 

Może spij na poduszcze, a nie na turboboxie, bo akurat jego to wogóle praktycznie nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak cokolwiek może nie podlegać dyskusji , czy to ,ze dekoder jest bezgłośny to dogmat?mam dekoder z nagrywarką,zwykły,nie turbo , jest głośny jak [beep]a...niestety,wiele się spodziewałem po N-ce czytając różne fora,jestem rozczarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki głośny jest Pace Cyfry ale w porównaniu z Philipsem PVR CLRA enki jest praktycznie niesłyszalny.Cichutkie stuki głowicy jedynie słychać jak się wsłuchać i ktoś zna ten dźwięk.W tunerze Cyfry natomiast słychać cały czas szum wentylatora.

 

Musze mieć naprawdę jakieś szczęście bo u mnie jakość kanałów z Nboxa jest lepsza.Nawet TVN SD powiększony prezentuje się lepiej niż ten z Phila.O TVN HD nie wspominając.Np. poranny Dzień dobry TVN czy powtórki Szymona Majewskiego wyglądają bardzo przyzwoicie.

Może macie różne ustawienia na poszczególnych wejściach w telewizorze stąd takie różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder z nagrywarką,zwykły,nie turbo , jest głośny jak [beep]...niestety

 

 

Czyli masz model BSLA najwidoczniej. Fakt! On jest głośny. A dyskusji jakiejkolwiek nie podlega głośność CLRA gdyż go wogóle nie słychać.

Na TVN HD można się czepiać jakości Faktów czy Rozmów w Toku (i paru pomniejszych programów) gdyż one nie są jeszcze w HD.

TVP1 HD to póki co jest parodia HD, ale od poniedziałku będzie lepiej bo 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwiedzic mogę że CLRA jest niesłyszalny. Nie wiem jaki ty masz słuch, skoro słyszysz niesłyszalnego boxa to pewnie przepływ wody w grzejnikach też, a latające komary i meszki u sąsiada też cie drażnią??

 

Ja mam jeszcze akwarium w pokoju z brzęczykiem i boxa nie usłyszę chodź bym chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...