Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujesz tylko taki http://www.pctrgovina.info/art_pics/12598.jpg kabel i już będziesz miał obraz.

 

Do tego potrzebujesz jakieś nawet proste głośniki komputerowe i kupujesz takie coś żeby podłączyć dzwięk http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... hIbn01vbm0 i to wszystko co potrzebujesz.

 

Jak coś to odezwij się na PW to podeśle Ci linki na alledrogo jakbys miał problemy z odnalezniem właściwych kabli.

 

Czyba że chcesz podłączyć pod wejście liniowe do kompa to takie http://obrazki.elektroda.pl/7316592100_1301173077.jpg ale to chyba bez sensu bo będziesz musiał mieć komputer cały czas włączony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać głośniki, które masz przy komputerze.

 

Potrzebujesz taki kabel:

http://www.autotoys.com/pics/mini3rca.jpg -Z jednej strony jest gniazdo Jack 3.5mm, a z drugiej są cinche(biały i czerwony).

 

Do czarnego gniazda podłączasz głośniki, a tą białą i czerwoną wtyczkę wpinasz do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę rozbudowywać wątku podłączaqnia tunera przez DVI do komputera (pewnie istnieje takowy na forum) ale niestety to tak nie działa. HDMI ma te same sygnały (cyfrowe), ale niesgtety zakodowane i współpracuje tylko z urządzeniami z które żródło sygnału (dekoder) potrafi rozpoznać. Proszę poczytać odpowiednie wątki. Nie da się podłączyć tunera do komputera przez kabel HDMI - DVI i mieć obraz HD (no chyba że ktoś skrakował zabezpieczenia, a przypuszczam że producent np telewizorów, który zdradziłby kody zostałby odpowiednio surowo potraktowany przez prawo. Jeszcze raz powtarzam, HDMI przezyła cyfrowy obraz zakodowany, zrozumiały dopiero przez odbiornik dogadujący się z dekoderem. Karty przechwytujące obraz po DVI np z domowych kamer nie są w stanie dogadać się z tym tunerem. Stąd być może wcześniejsze problemy tego dekodera z telewizorami Sharp (wcześniej w tym wątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z dekoderem DSI87 . Podczas oglądania wyświetla mi się niebieskie tło na telewizorze ? Problem ostatnio często się pojawia po ostatniej aktualizacji , nigdy przedtem nie miałem tego problemu . Telewizor posiadam Led Samsung i podłączenie jest za pomocą kabla HDMI .

U mnie też pojawił się niebieski obrazek.W piątek koło 17-ej włączam TV, a tu niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten system szyfrowania to HDCP. To brak kompatybilności często sprawia wiele problemów.

 

Nie chcę rozbudowywać wątku podłączaqnia tunera przez DVI do komputera (pewnie istnieje takowy na forum) ale niestety to tak nie działa. HDMI ma te same sygnały (cyfrowe), ale niesgtety zakodowane i współpracuje tylko z urządzeniami z które żródło sygnału (dekoder) potrafi rozpoznać. .........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z dekoderem model DSI87 Wersja oprogramowania: 4.1,08_AAC/6.1/09_10_2012B

A problem polega na tym, że jak nagrywam jakiś program na dysk zewnętrzny lub pendriva to gdy chce odtworzyć film zacina się co kilka sekund obraz poszarpany

a Drugi problem taki iż po ponownym włączeniu dekodera za każdym razem chce formatować pena lub dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki.

Bardzo przepraszam z góry jeśli pytanie nie na miejscu - ale nie miałem siły całego wątku przeczytać.

Rozumiem iż nic się nie zmieniło jeśli chodzi o współpracę Sagemcom'a ze spliterami? Bo szukam taniego (do 200zł) dekodera HD (bez usb/pvr itp.) i niestety nie wiem co wybrać.

Bez bajerów byle można było spokojnie kanały HD odebrać :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coś takiego że: Klikacie OK i z listy kanałów przesuwacie sobie na wybraną pozycje którą chcecie oglądać... Podczas przeskakiwania pojawia się nagle belka z informacjami z EPG. Kiedy przesuwam na liście z pod przycisku OK kanały w górę to belka informacyjna odlicza kanały w dół :lol2: Dajmy na to jestem na kanale 10 i przesuwam sobie przyciskiem up na kanał 15 ... na liście z pod OK idzie ładnie 11 - 12 ... 15, natomiast belka któa wyskakuje nie wiadomo po co odlicza 9 - 8 ... 5 :D Wyświetlając kolejno informacje EPG kanałów które przecież nie został wybrane. Dosyć często przy takiej akcji dekoder zalicza zwiechę :o

 

Oprócz tego oczywiście:

- standardowo nie reaguje od czasu do czasu na próbę przełączania , pomaga kliknięcie EPG lub OK ...

- nie nagrywa

- muli strasznie

 

Cyfra oczywiście umywa ręce. Odpisali mi w liście że mam iść wymienić dekoder do punktu , a jak mi się takie rozwiązanie nie podoba to wynajmą mi PVR za 20 zł miesięcznie :crazy: . Czekam aż w końcu skończy mi się umowa, bądź znajdzie inna okazja do rezygnacji z usług c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam obecnie dekoder Cyfry Plus Sagemcom DSI87, który podłączyłem do monitora (Samsung SyncMaster T220) kablem hdmi-dvi. Wszystko niby działa, bo na ekranie faktycznie pokazuje się obraz, problem jednak polega na tym, że od początku na środku pojawia się komunikat 'Not Optimum Mode Recommended Mode 1680x1050 60Hz'. Komunikat można łatwo wyłączyć klawiszem na monitorze, jednak po około minucie (tyle mniej więcej wyszło podczas mierzenia czasu) obraz znika, natomiast na czarnym tle pojawia się ponownie ten sam komunikat, tym razem jednak ruchomy (od lewego górnego rogu do dolnego prawego i tak w kółko). Jeśli dwukrotnie nacisnę klawisz Source (za pierwszym razem pojawiają się szare mrówki) obraz wraca, ale ponownie jedynie na minutę (i na środek wraca także ten komunikat). Przegrzebałem całe menu monitora, nie znalazłem opcji zmiany rozdzielczości, tak samo w menu dekodera. Wygląda to tak, jakby monitor gubił źródło po minucie. Czy ktoś mógłby mi jakkolwiek pomóc z tym problemem? W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę pytać.(Dekoder na tradycyjnym telewizorze działa bez zarzutu).*

 

*Powyższa wypowiedz to praktycznie czytat z tematu: "Monitor 'głubi' dekoder?" viewtopic.php?f=6&t=23177 nie chciałem pisać jeszcze raz tego samego, a problem niestety we wspomnianym wątku został nie rozwiązany może teraz ktoś ma jakieś rozwiąaanie które mogło by mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, florekmaster znam na tyle angielski żeby rozumieć o co biega , tylko jak wymusić żeby monitor w tej rozdzielczości normalnie nadawał obraz (nie tylko tę minute) jeżeli chodzi o rozdzielczość to w dekoderze nie mogę nic zrobić (opcja zmiany rozdzielczość nie działa), w monitorze w ogóle nie ma takiej, raczej chodzi mi o jakiś sposób żeby nie włączało się to przypomnienie że normatywna rozdzielczość dla monitora to 1680x1050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislakpawel@ Sorki :>

 

Poczytałem trochę na necie i... Albo masz blokadę w monitorze lub nie odsługiwane Odświeżanie .

 

Sprawdź może jeszcze czy masz opcje w monitorze HDCP i jak jest wyłączona to ją włącz.

 

 

Aha teraz się skapłem.... Po jakiego czorta masz podłączony kabel HDMI>>DVI. Jak sam monitor ma HDMI według google :google: .

 

I po drugie HDMI>>DVI. z tego co się dowiedziałem od kunpla jest kodowane żebyś nie zgrywał po kablu obrazu filmów BD.

 

 

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

florekmaster na wstępie dzięki za zainteresowanie tematem i próbę pomocy.

 

Samsung T220 nie ma wejścia hdmi (też widziałem ten oszukany opis gdzie jest i hdmi i wbudowane głośniki) oto link ze specyfikacją ze strony samsunga (najpewniejszy): http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... UV/EN-spec

 

Wynika z niej że ten monitor ma HDCP dokładnie pisze tak: "DVI with HDCP" nie wiem czy jest włączone czy nie, nie znam się na tym?? Jak to sprawdzić?? Ewentualnie jak je włączyć jeżeli jest nie włączone?? Ale od razu napisze że nie ma żadnej takiej opcji w ustawieniach monitora odnośnie hdcp więc chyba, tak na logikę twierdze że jest poprostu automatycznie włączone.

 

I odnośnie tego co powiedział Ci kumpel to jak można pozbyć się tego kodowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...