Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj ja użyłem Google i znalazłem takie przykłady jak masz. Ja się na tym nie znam kompletnie. Ale zgodzę się z Tobą że za nim coś kupie to googluje i się dowiaduje czy sprzęt działa i takie tam. A kto tego nie robi to niech płaci a potem płacze że mu nie działa, za przeproszeniem. Faktycznie Sagemcom pracuje na systemie Nagra którego nie ma na liście. Więc producent Clone+ trochę ściemę puszcza.

 

P.S Kolego który kupiłeś Clone+ Jedyna nadzieja to napisz do producenta że na twoim tunerze nie działa , bo podobno producent zobowiązał się do aktualizacji oprogramowania gdy by spliter nie był obsługiwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam dokładnie odwrotnie, najlepszy do tej pory dekoder -a miałem Ferdka HF8900, Philipsa HD, Kathrein 918HD i PacePVR

Twoje stwierdzenie to oczywiście , ironia ?

 

Nie ironizuję, w sumie jestem z niego najbardziej zadowolony. Oczywiście chciałbym inaczej ułożyć listę kanałów, ale oprócz tego jedyny problem jaki miałem, to samoczynna zmiana rozdzielczości HDMI z 1080 na 576. Powodem był amplituner Onkyo przez który przechodził sygnał.Ostatecznie musiałem połączyć Sagema bezpośrednio z TV a do Onkyo puścić tylko audio. I wszystko jest ok. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, planuje kupić ojcu pakiet kompakt HD koniecznie z EUROSPORT oraz EUROSPORT2 (będzie mógł kibicować Justynie :brawo: ) niestety telewizor taty nie posiada HDMI i tu rodzi się problem (na który wyszkoleni pracownicy cyfry nie byli w stanie udzielić odpowiedzi...)

 

1) czy w nowym pakiecie kompakt HD kanały EUROSPORT dostępne są jedynie jako kanały HD, czy też nadawane są również kanały SD (panu z infolinii wydaję się że dostępne są jedynie kanały HD jednak na wykazie widnieja obydwa typy - EUROSPORT HD i EUROSPORT2 HD na pozycjach 120,121 oraz SD na pozycjach 275 i 276.

 

2) Czy SagemCOM DS187 radzi sobie z wyswietlaniem kanałów HD poprzez kabel EURO (oczywiście wiem że jeśli tak , to format zostanie zamieniony na VGA) - czy też kanały są automatycznie niedostępne (tzn. albo masz kabel HDMI albo nie ogląsz :( )

 

3)Gdy czytałem o SagemCOM DS187 natknąłem się na informacje o błędnej obsłudze obrazu przez kabel EURO (przycinanie obrazu, klatkowanie itd) - cyfra planowałą rozwiazać problem poprzez nowy soft, niestety brak jest informacji czy już tego dokonała.

 

Dziękuje za pomoc.

 

Zdrowych i wesołych Świąt.

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Dekoder dobrze sobie radzi po EURO, nie ma żadnych problemów

2. W obecnej ofercie kanały w wersji HD jak i SD masz bezpłatnie więc nie ma znaczenia na którym kanale bedziesz ogladał

3. Kanały GD sa tak samo dostepne przez HDMI jak i EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze odpowiedziec na pytanie w sprawie dysku twardego

 

- raz widzi ; raz nie (pomaga odlaczenie zasilania dysku i podlaczenie)

- czasami pyta o formatowanie chociaz sa tresci i zgodny format

 

Czy prawidlowo dziala ten tuneer ze naciskajac kanal gora/dol po dlugim czasie przelacza o tyle ile bylo nacisniec a wczesniej nie reagujac ...

 

Ogolnie dla chcacych nabyc ODRADZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przed poprzednia aktualizacją było tragicznie, ta ostatnia naprawiła dużo , przeskakiwanie po kanałach działa i tak lepiej niż kiedyś także troszkę na plus.Co do euro jak pisałem wcześniej przynajmniej u mni9e nie zobaczyłem żadnych problemów a uźywam go od pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Widzę tu małe rozbieżności - czy ktoś jeszcze ma może powyższy dekoder i jest w stanie wypowiedzieć się na temat poprawnego działania dekodera przy używaniu jedynie kabla EURO.

 

Dzięki/Pozdrawiam

Mariusz

 

U mnie na kablu euro te przycina. W tym samym czasie na kablu hdmi jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSI87 na moim TV,który ma 2 miesiące widzi HDMI, a na telewizorze w salonie,który ma prawie 4 lata nie widzi HDMI. Co mam zrobić , bo jak jest aktywne 16/9 to programy 4/3 są ustawiane przez dekoder , a nie można podgłośnić z dekodera. Czyja wina TV czy Dekodera lub kabla HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może mi ktoś z Was pomóc w sprawie pilota do dekodera Sagemcom DSI83 ?

Czytałem tu, że też narzeka na nie dużo ludzi ale ja mam teraz dziwny problem.

Jest to już 3 dekoder który mi wymienili ale nadal jest lipa, bo tak:

Pilot od DSI83 działa mi do TV i dekodera cyfry+, ale od tygodnia nagle do TV działa on dalej ale już do dekodera nie. Odłączałem od prądu, i raz na 4 próby zadziałał a potem już nie (choć nadal TV obsługuje) , wymienili mi sam dekoder w cyfrze i podłączam go i ... nadal to samo, TV nadal obsługuje ale dekdoera już nie. Wczoraj nagle zadziałał i obsługiwał dekoder a dziś już znowu nie. Co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...