Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem o zezie na Astrę. Wiem, że o zezie jest inny temat nawet nie jeden. Wszystkie przeczytałem. Ale piszę tutaj bo to co jest z ustawianiem zeza na tym Sagemkomie to jest argamedon, sodomia i gomoria razem wzięte :sciana: Albo ja głupi jakiś jestem. Mam antenę 90 i uchwyt zez, który z resztą kiedyś pracował na tej antenie i teraz zachciało mi się Astry to wygrzebałem go z piwnicy. Problem polega na tym, że w menu tunera nie znajduję żadnej opcji typu LNB1, LNB2 jedynie w menu "wyszukiwanie zaawansowane" jest HOT BIRD 6/8/9 i strzałki lewo prawo tak jakby można było zmienić satelitę. Tylko że nie można. Tak samo częstotliwość 10719, symbol rate 27500 nie mogę zmienić, albo nie wiem jak. I to jest moje pierwsze pytanie. Aha. Siła sygnału 85%, jakość 75%. I wszystkie te parametry pokazuje nawet jak odłączę LNB Hot Birda, DiSEqc i zostawię na zezie sam LNB od Astry :shock: Ustawiłem na oko tego zeza bo przyrządu nie mam. Jak zapuszczam wyszukiwanie to obojętnie czy jest komplet czy sam od Astry to zawsze wyszukuje 790 kanałów czyli te z Hot Birda. W końcu dałem se spokój, bo już mnie szlag trafiał. Ale jak się uspokoiłem to pomyślałem żeby może popstrykać pilotem po kanałach powyżej tego 790 no i na jakimś 820... na czarnym ekranie wyskoczył komunikat "Sprawdź instalację antenową Astry" O myślę sobie. Teraz cię mam. I rzeczywiście lekko ruszyłem zezem i pojawił się obraz i to bardzo dobry. Tylko, że na obraz to ja sygnału nie ustawie. W menu niezmiennie Hot Bird. Teraz drugie pytanie. Jaką Astrę złapałem ? Chciałem 19,2. Skąd mam to wiedzieć? Mam między innymi takie kanały HD Astra 3D Promo, kilka ZDF HD, Das Erste HD, Arte HD, Servus TV HD Aus, Anixe HD i na końcu TV Trwam i Radio Maryja. Razem 954 kanały. Chyba trochę mało co ? Czy można po tych kanałach poznać jaka to Astra ? Albo czy jest jakiś kanał co na Astrze 19,2 jest a na Astrze 28 nie ma ?

A w Poniedziałek i tak idę do sklepu po TechniSat DiGYBOXX HD C+. Mam nadzieję, że tam jest jakieś ludzkie oprogramowanie. Mam już tego Sagemzłoma serdecznie DOSYĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym poruszyć sprawę formatowania dysku , które powinna nastąpić w końcowej fazie wgrywania nowego softu . U mnie pokazał się napis "formatowanie" ale gdy nacisnąłem jakikolwiek klawisz na pilocie - napis FORMATOWANIE zniknął , a na dysku nadal obecne są dotychczasowe nagrania . Jak to więc jest z tym formatowaniem zewnętrznego dysku na USB przy wgrywaniu najnowszego softu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości podglądu siły sygnału z Astry na Sagemcom DSI87. Ja mam zainstalowany monoblock http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... imum-xo-64 i gdy mam dobry sygnał z HotBirda to automatycznie musi być dobry także z Astry . Ja ustawiałem antenę ( jakość sygnału ) za pomocą tunera od CP - Samsung 370G , w tym tunerze jest możliwość sprawdzenia sygnału z prawie każdego satelity i transpondera . A skoro Ty odbierasz kanały z Astry i z HotBirda to nie martw się o moc sygnału jak masz poprawny odbiór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji oprogramowania dekoder wymusił formatowanie pendriva pomimo, że wcześniej było już zrobione i pomimo tego, że wciąż widział nagrany materiał. Kliknąłem formatowanie i cały czas widzę napis "formatowanie" w lewym górnym rogu. Po ponownym włączeniu wciąż jest komunikat, że trzeba zrobić formatowanie. I tak w kółko mogę się bawić. Jest jakiś sposób żeby sformatować pendriva bez użycia dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wcześniej, nie pomagało.

Ale już rozwiązałem problem. Sformatowałem pendriva na komputerze (FAT32, 8k), później znowu spróbowałem na dekoderze i tym razem formatowanie na sagemcomie się udało. Trwało to może z minutę, pojawił się komunikat, że zostało zakończone i teraz dekoder już widzi pendriva :D

 

aktualizacja:

Jednak problem pojawia się za każdym razem gdy włączam dekoder, bo wciąż wyskakuje zapytanie czy formatować urządzenie USB. Pomaga wtedy wyjęcie pendriva (podczas gdy dekoder jest włączony) i ponowne wsadzenie - wtedy jest komunikat, że podłączono urządzenie i można już nagrywać. Ale prawdę mówiąc nie podoba mi się to, że za każdym razem trzeba biegać do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dźwięk po tej aktualizacji. Proponuję wyłączyć dekoder pilotem, a następnie wyłączyć z prądu na około 2 minuty. Powinno być po tym zabiegu ok.

Jeśli to nie pomoże to proszę w ustawieniach telewizora zmienić dźwięk HDMI z AC3 na Stero, jeśli oczywiście z takiego kabla korzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam anemiczne działanie DSI83 po ostatniej aktualizacji. Dramat z przełączaniem kanałów. Dodatkowo jeśli kilka razy szybko się przełączy kilka kanałów to dekoder się gubi, zatrzymuje się gdzieś w środku a oczekiwanie na pojawianie się kanału wydłuża się jeszcze bardziej. Tragedia.

Dzwoniłem do centrum Cyfry+ ale oczywiście "dział techniczny nie stwierdził żadnych nieprawidłowości".

Wymieniłem dekoder na inny egzemplarz tego samego modelu i to samo. Jedyne chyba co warto to zarzucić C+ mejlami w sprawie wymiany dekodera na jakiś sensownie działający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych którzy mają problemy z nagrywaniem na pamięci przenośne:

 

Dzwoniłem do działu technicznego i tak należ sformatować dysk na Fat32 na domyślnej coś tam coś następnie sformatuj go w dekoderze i teraz jest myk po nagraniu filmu ODŁĄCZ wyciągnij dysk z gniazda tak aby dysk nie był w środku gniazda gdy dekoder włączasz lub wyłączasz gdy już go włączysz wtedy dajesz dysk do gniazda i nagrywamy dalej :) Cyfra życie nam zaczyna komplikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób narzeka na ostatnią aktualizację softu w DSI87. Ja nie zauważyłem żadnych różnic. Kanały przełącza tak jak poprzednio 2-3 sek. Ujdzie. Uruchamia się około 30 sek. Trochę długo, ale na poprzednim sofcie było tak samo. A może to, że niektórym się ślimaczy jest spowodowane słabym sygnałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu klawisza kanał szybko wskakuje, tylko na obraz trzeba czekać. Z tego wychodzi, że przełącza(chodzi mi o czas do pojawienia się obrazu) się tak samo wolno jak wcześniej.

Jakby obraz i dźwięk się od razu pojawiał, to by było super!!!

 

Ja myślałem że tą drugą aktualizcje pobiera z internetu, a on z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...