Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post a do tego jestem całkiem zielony jeżeli chodzi o tv-sat wiec proszę o wyrozumiałość. Mam kilka pytań.

1. Jak dodawać nowe kanąły do listy (nie chodzi o ulubione ale o tą ogólną cyfry)

2. Czy jak wyszukam ponownie kanały to zniknie mi lista ulubionych?(sam nie sprawdzam bo mam tam stokilka kanałów i ponowne ich dodawanie bedzie troche problematyczne)

3. Czy to normalne że czasami znikają mi takie kanały jak C+Film HD, C+Gol HD C+Weekend HD? Pozostałe kanały w HD(HBO ES2 ES C+) działają w tym czasie bez zarzutów. Niema żadnego komunikatu po prostu czarny ekran albo mozaika. Dodam że siła sygnału 71% a jakość 75% no i że pogoda spoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 To operator – Cyfra+ - decyduje jaką mamy listę kanałów i tylko te kanały będziemy odbierać.

2 Po wyszukaniu lista ulubionych pozostanie ta sama. Nowe kanały, jeśli takie są, to sam musisz dodać.

3 Trzeba dopracować dokładniejsze ustawienie anteny. Może też być tak, że wystarczy poprawić sam skew konwertera - lekko skręcić konwerter wokół jego osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Do anteny mam trudny dostęp, żeby dostać się do konwertera musiałbym ją obrócić o jakieś 90stopni wiec na razie sobie daruje,może przy podłączaniu drugiego kabla do multiroomu coś pokombinuje choć podejrzewam że bez jakiegoś profesjonalnego miernika to raczej marne szanse na jakąś poprawę.

Czytam tak sobie ten wątek te wszystkie krytyczne opinie i ma jedną rade na wszystkie problemy. Zmiana operatora na Multimedie :lol2: (którą szczęśliwie udało mi sie ostatnio pożegnać) dopiero zobaczycie co to jest byle-jakość obrazu, wolno działający tuner, zawieszający sie tuner, irytujące biuro obsługi klienta . Na razie (mam cyfre i sagemcoma od tygodnia) przeżywam swój "miodowy miesiąc" i nie wykluczone jest że za jakiś czas sam zacznę narzekać ale po przesiadce z multimedii czuje sie jak bym przeniósł sie o kilka epok do przodu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są praktycznie identyczne dekodery, DSI 83 ma tylko większa pamieć flash i oba obsługują tylko Nagre więc współpraca albo raczej jej brak ze spliterami jest identyczna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

slyszalem dzisiaj o tych nowych kanalach HD niemieckich, wiec chcialem sobie je wgrac na moj Sagecom z Cyfry. niestety wyszukalem na nowo i dalej te same kanaly niemieckie co wczesniej. ARD HD dalej pokazuje ze potrzebuje nowa czestotliwosc a reszte nawet nie znalazl. a jakas w tym dekoderze nie pozwala mi szukac na astrze manualnie, tylko zawsze jest ustawiony na Hotbird i tyle :( a na zaawansowanym dalej to samo znajduje :/ ktos ma podoby problem? czy moze jeszcze cyfra nie zakutualizowala te kanaly i trzeba odczekac?

pozdro i dzieki z gory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Waszych miejscowościach są dostępne w punktach Cyfry+ tunery Sagemcom HD DSI87 na wymianę gwarancyjną ?. U mnie są , ale tylko Sagemcom HD DSI83 i nie spodziewają się w najbliższym czasie dostaw DSI87 .
Poprzednia wersja czyli DSI87 już nie jest produkowana, do punktów wysyłane są DSI83

Wedlug mojej rozmowy z biurem obslugi klienta w W-wie dokladnie tydzien temu, posiadaja oni jeszcze DSI87 wlasnie na wymiany gwarancyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

slyszalem dzisiaj o tych nowych kanalach HD niemieckich, wiec chcialem sobie je wgrac na moj Sagecom z Cyfry. niestety wyszukalem na nowo i dalej te same kanaly niemieckie co wczesniej. ARD HD dalej pokazuje ze potrzebuje nowa czestotliwosc a reszte nawet nie znalazl. a jakas w tym dekoderze nie pozwala mi szukac na astrze manualnie, tylko zawsze jest ustawiony na Hotbird i tyle :( a na zaawansowanym dalej to samo znajduje :/ ktos ma podoby problem? czy moze jeszcze cyfra nie zakutualizowala te kanaly i trzeba odczekac?

pozdro i dzieki z gory!

Już aktualizowała listę w wczoraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem felernego Philipsa 6201HD na SagemI83 i okazało się, że nie mogę na nim ustawic rozdzielczości 1080i ani nawet 760p-tylko 576p. Okazuje się, że moja

7-letnia plazma LG RZ42Py10X chyba się "gryzie" z Sagemem poprzez połączenie DVI. Z Philipsem nie było tego problemu. Sagem nie ma wy component, bo wtedy mógłbym przynajmniej wycisnąć 760p. Studiowałem instrukcje i być może powodem jest brak (?) HDCP w moim LG? Ale wtedy nie powinno wogóle być sygnału na wy HDMI a tylko na SCART. Doradźcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Brak HDCP powoduje, że Sagemcom umozliwia uzyskanie rozdzielczości po HDMI tylko 576p, podłączyłem go do monitora, który nie ma HDCP i po HDMI->DVI wszystko gra ale w SD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, mam problem. Godzinę temu oglądałem wybrany kanał na dekoderze dsi83. Nagle sam się wyłączył. I jak ponownie próbowałem włączyć to za każdym razem pisało "boot" przez kilka min. Jeszcze kilka godzin wcześniej uruchamiał się szybko boot 25 sek, init i kanał się uruchomił. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sagem183 otrzymany po awarii philipsa 6201 nie chciał współpracować z plazmą LG z powodu połączenia HDMI/DVI. Wierciłem dziurę w brzuchu C+

posyłając maile z pretensjami, że mam tv hd-ready i dekoder hd a muszę oglądac tv tylko w 760p. I dzisiaj zadzwonił konsultant z C+ i zaproponował

wymiane tego sagemaI83 na PacePVR HD. I ten Pace chodzi na tym samym kablu HDMI/DVI na rozdz. 1080i. I dobrze jest. Dziękuję C+, ba mam

za darmo PVR z 500GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś na temat jakiegoś nowego softu, który by umożliwiał obsługę serwisów internetowych? Jest w ogóle coś takiego w planach? Skoro w pace'ach zrobili to może i wykorzystają nasz nieużywany port ethernet...

 

ja tam myślę ze chyba nic z tego nie będzie , po fuzji dekodery pójdą na śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...