Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj wymieniłem stary dekoder na Sagemcom i zaczęły się problemy z głosem.

Występuje "falowanie dźwięku" raz ciszej, raz głośniej.Mam najnowszą wersję oprogramowania.

Przejrzałem forum i znalazłem ten problem w grudniu 2010:

czy ktoś z forumowiczów ma/miał taki problem

że mu dźwięk "falował" na tym dekoderze?

(podłączenie do tv kablem hdmi)

Czy mogę prosić o poradę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że na to nie ma rady, ten tuner się różnie zachowuje na tym samym numerze softu. Ja np. mam problem z funkcją A. Po przywróceniu ustawień fabrycznych jakiś czas działa ale tylko na odległych od siebie kanałach, na sąsiednich nie chce. Często się zdarza że nawet na odległych przestaje działać i wtedy tylko restart do ust. fabrycznych. Też mam najnowszy soft. W sumie ta funkcja nie jest jakaś bardzo istotna, ale chodzi o sam fakt że dekoder się zachowuje jak sam chce. Pociesza mnie fakt że się nie zawiesza, nie blokuje więc o taki szczegół nie próbuje go reklamować bo mi jeszcze wymienią na jakiś zawieszający... Z bolączek jakie mi przeszkadzają to - funkcja A i trzaski przy przełączaniu (też nie występują za każdym razem, czasem są głośne, czasem ciche, a czasem ich nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki...

Co z transparentnością napisów ekranowych (belek) z info o programie etc...

Czy taka funkcjonalność występuje tylko po podpięciu HDMI czy też powinno występować zawsze?

 

Czy transparentność powinna występować w funkcji Program?

 

U mnie ani jedno ani drugie nie występuje - brak podłączenia HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Owym dekoderem taki problem, niestety czesto sie zacina. ;/ jedyna mozliwoscia ponownego wlaczenia jest restart. standard nadawania czy kanal jest obojetny, zawsze efekt ten sam, jaka moze byc tego przyczyna? mam TV LCD ze zlaczem HDMI oraz podlaczenie przez kabel euro do tunera DVD (dzwiek), czytalem kilka postow ze ow dekoder potrafi sie zaciac przy podlaczeniu jednoczesnie tych kabli. CO radzicie zanim wybiore sie do punktu serwisowego, na infolinii zadnego ciekawego info nie dostalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety potwierdza sie moje zle przeczucie (prawie jak u kobiety)m pomimo odlaczenia scarta i podlaczenia przez zlacze cyfrowe (coaxial) nadal sie zacina, jesli odlacze wszystko pozostawiajac tylko zasilacz i HDMI, zadziej sie tnie, ale jednak.. czyli rozumiem ze juz tylko serwis?

 

P.S. Witam wszystkich na forum, przepraszam ze od razu sie nie przywitalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście totalny badziew od cyfry i to za taka kasę.

 

A masz jakąś alternatywą za taką samą kasę ? Podaj proszę kilka choć przykładów tunera za 120-150 zł - nowego z gwarancją , HD , z hdmi ? Nie ma co go demonizować za taką właśnie kasę.

Mam w domu oprócz cyfry i eNke za dekoder zaplacilem 50zl (wypożyczenie).W porownaniu do sagemcoma ten eNki jest lata swietlne lepsze od tego cyfry!! I ZAPLACILEM nie 199zl TYLKO 50zl!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...