Skocz do zawartości
  • 0

wieczorem nie odbiera dvb-s2


Cwaniak
 Udostępnij

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

? Rok temu miał to samo, potem znikło i teraz od tygodnia znów jest to samo, więc chyba jednak nie jest to przez przegrzewanie, bo wtedy by to było dzień w dzień bez prawie rocznej przerwy :] Niech zacznie sprawdzenia poprawności ustawienia konwertera i anteny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie!

Mam podobny problem ale u mnie jest nieco inaczej. Słowem wstępu: Tuner Ferguson 2818 i satka ustawiona na HotBird`a. (Napewno dobrze- nie pierwszy raz ustawialem antenę:)

W moim przypadku problem pojawia się w godzinach popoludniowych 14, 15 i trwa do 21, 22 wieczorem. Objawia się dość sporym spadkiem jakości sygnału(do 40-50%). Od 22 sukcesywnie jakość powraca do poziomu 80-90%. Najwyższe wartości odnotowuję nad ranem. Zastanawiam się co może powodować takie zachowanie? Moja antena jest zainstalowana do balustrady na balkonie na scianie zachodniej budynku. Na tej samej scianie znajduje się rynna. W pewnym momencie pomyślałem nawet, że to wina słoneczka odbijającego się od rynny a potem na czaszę i do konwertera jak to ma miejsce 2 razy do roku na wiosnę i jesień. Kąty padania by sięnawet zgadzały, gdyby nie fakt, że zjawisko występuje również po zachodzie słońca. I to do kilku godzin. Jeżeli jest ktoś kto wie co jest tego przyczyną to bardzo proszę o podanie rozwiązania. Powiem tylko tyle, że mój znajomy miał podobnąsytuację z n-ką w tych samych porach ale w zupełnie innej lokalizacji w mieście.

 

Pozdrawiam Serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

P.S. Może dałoby radę podpiąć ten temat w kategorii i sprawdzić czy więcej urzytkowników TV-Sat odnotowuje podobne zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście!

Zarówno kąt konwertera i samej anteny był przeze mnie wielokrotnie poprawiany by w efekcie zostawić antenę w tym samym położeniu co przed regulacją. Zanim zdecydowałem sie tu napisać wszystkie zasady sztuki ustawiania anteny zostały przeze mnie wprowadzone w życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...