Skocz do zawartości
  • 0

Zez 13E, 16E, 19E, 28E + dekodery


purdobol
 Udostępnij

Pytanie

Dziendoberek.

 

W najbliższym czasie planuję rozbudowę instalacji sat. Ponieważ nie jest to tania zabawa mam pytanko czy to wszystko będzie razem chulać.

 

1. Antena 85 cm (offset)

Jak będzie sprawiać problemy to wymiana na Triax TD110+multiblock

2. 4 LNB Inverto MultiConnect Black Twin (są wersje tego LNB na 4 dekodery ?)

Na wieszaku Multiconnect Inverto.

3. Z LNB kabelkami na dwa Przełączniki DiSEqC 4/1 Wavefrontier

4. No i dekodery. Jeden zwykły dla rodziców Opticum (Orton) 4160CX Plus. A drugi dla mnie Opticum 7300CI 2CX Plus VFD.

5. Bezprzewodowy splitter Clone+ z dwiema kartami. Do podziału cyfry+

 

Plan jest taki :)

Odbiór 4 satelit 13E 16E 19E 28E. Na 16E się uparłem bo kiedyś chciałbym się szarpnąć na pre paida platformy DigitAlb.

No i nasuwa się parę pytań.

1. Jak te dekodery radzą sobię z tym splitterem

2. Czy do Opticum 7300CI 2CX Plus VFD zmieści się karta ze splittera + karta z DigitAlb

 

Coś pokaszaniłem czy bedzie gut ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak logicznie myśląc do tych satelit z tych 3(13E, 16E, 19E) pozycji 85cm to jeszcze ujdzie, ale jeśli zależy ci na wiązce "brytyjskiej(28,2E)" to i 100cm może nie wystarczyć. Zależy gdzie mieszkasz. Może zainwestuj w obrotnice + antena 120cm? Tunery to inna sprawa, na podstawowe kanały FTA to zwykły, ale jeśli chodzi ci o pakiet Digi.... to musiałbyś zobaczyć jakie jest kodowanie tych kart i czy tuner je obsługuje(chyba że przez moduł CAM, czytnik). I czy ten pakiet można nabyć i używać w Polsce. :D

 

edit. Tak patrząc to DigitAlb koduje w Conax więc zwykły tuner od TNK powinien styknąć. Te co masz na liście między innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam w Zakopanem. Obecnie mam tą antene 85 + obrotnica. Talerz jeździ od 4W do ~30E. Więc jest odbiór z 8 satelit (4W,1W,5E,9E,13E,16E,19E,28E). Z pozycji 28E to fajnie by było odbierać kanały muzyczne (flava,scuzz,dance nation itp).

Dlatego myślalem żeby ustawić antene na Astre 19E i zezować na resztę.

 

Wogólę bym tego nie ruszał ale rodzice mnie gnębią że też chcą tv sat :P

A jak już rozdziele na te 2 dekodery to obrotnica odpada. Dekoder u rodziców będzie tracić sygnał jak ja bedę sobie skanował niebo :P

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli tylko te dwie pozycje - to tak, zdecydowanie drugi zestaw. Będzie znacznie wygodniej i taniej.

Do anteny 60 cm. monoblock nie będzie pasował, ewentualnie dwa pojedyncze konwertery. Przy tak małej czaszy będziesz miał słaby sygnał z satelity "zezującej", a dodatkowo potrzebna duża precyzja aby to ustawić.

Były już poruszane kwestie zeza na podobnych antenach - przejrzyj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oj, nie, nie tylko precyzyjnego ustawienia, a także lokalizacji. To, że u Ciebie działa nie oznacza, że zadziała u kogoś innego, w innej lokalizacji.

:arrow:http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/zez.html

 

Odstęp między konwerterami (HB a Astra1) w różnych lokalizacjach, na antenie 65 cm.:

Augustów: 5.25 cm.

Rzeszów: 5.52 cm.

Zielona Góra: 5.42 cm.

 

Niby różnice małe ale może to mieć przełożenie na moc sygnału, a przy słabym sygnale kilka procent może zadecydować o możliwości odbioru. Przy monobloku nie mamy możliwości korekty odstępu. Lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...