Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Zeusek napisał:

To jest draństwo i nagonka na ludzi. Nigdzie nie jest napisane jaki to limit.

Jest jedynie ogólnie zrobione, że kogo nie stać na telewizor/dekoder może skorzystać z dofinansowania i to może być sprawdzone. Kolejne nieprecyzyjne przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie stać na telewizor za 4500zł... i weź tu człowieku się domyśl czy mogę dostać dotacje czy nie.

Zresztą ta Pani dotacje dostała, to już na etapie starania się o bon powinno wyjść. Nie wiem czy bon dostaje każdy a potem ludzi łapią czy też nakłamała o swoich dochodach.

Edytowane przez Zeusek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zeusek napisał:

Pojęcie względne WOJNA, to trwa od 8 lat. MUX 3 pozostanie na DVB-T, poza tym jest Internet który ma prawie każdy.

 

Tylko, że większość osób z pokolenia 60+ nie korzysta z internetu (im starsze osoby, tym większy odsetek). I nie zmienia faktu to, że większość z nich aktywnie korzysta z telefonii komórkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, balusiek napisał:

Pojęcie względne w sytuacji, gdy mamy wojnę za granicą i zostawieni zostaną niektórzy bez dostępu do podstawowych informacji.  A są takie regiony w Polsce.

Nie, nie ma takich regionów. Przecież TVP nie przechodzi na DVB-T2 więc wciąż na starych odbiornikach podstawowe informacje takie osoby będą mieć. Nie trzeba do tego celu używać RCB. 

 

A co do dofinansowania to wychodzi pisanie prawa w Polsce. Wszystko jest robione byle jak i potem w zasadzie nikt nie wie kto może a kto nie, komu przysługuje a komu nie. Skoro w telewizji chwalili jak to dofinansują zakup, nie zrobili żadnych limitów, nikt tego nie weryfikował w momencie udzielenia takiego wsparcia? Trzeba było ustalić limit dochodów na osobę i tyle. Jak komuś dodatek się nie należał to by go nie otrzymał i by nie bylo zamieszania. Teraz będą ludzi po fakcie ganiać w imię uprzykrzania ludziom życia. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na upartego to kupisz nową Mante 32 cale za 600 zł, więc taki telewizor za 1500 zł też może być za drogi 😄

Sęk w tym, że pojęcie „drogi” to pojęcie względne.

Inna sprawa, nie wiem po co brać dofinansowanie 200 zł na telewizor za 4500 zł. To jest proszenie się o kłopoty znając nasze realia. To dofinansowanie od początku było idiotyzmem na wielu płaszczyznach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam następującej informacji. Czy kanały HD w DVB-T2 będą nadawane w 1080i czy 1080p? Szukając odpowiedzi w wyszukiwarce forum oraz w Google, niczego nie mogę znaleźć. Pojawiają się tylko informacje, że tunery DVB-T2 są w stanie wypuścić z HDMI wideo w 1080p.

 

W USA niektóre naziemne stacje telewizyjne od kilku lat nadają w 1080p. Natomiast w Niemczech, w 2017 roku, 40 kanałów nadawanych było w 1080p.

 

A jak będzie u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeusek napisał:

Zresztą ta Pani dotacje dostała, to już na etapie starania się o bon powinno wyjść.

Oparte jest to na deklaracji, że nie stać kogoś na TV, obywatel ponosi odpowiedzialność fałszywego oświadczenia. Trzeba się spodziewać, że mogą Ciebie sprawdzić (również jeżeli chodzi o abonament, mam info prawie z pierwszej ręki, poczta).

Poza tym jak sobie to wyobrażasz, że pocztowiec na okienku będzie bawił się w skarbówkę?

 

Z tego, co patrzyłem u rodziny, to 1080p, ale mogę się mylić.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kisiel95 napisał:

Oparte jest to na deklaracji, że nie stać kogoś na TV, obywatel ponosi odpowiedzialność fałszywego oświadczenia

Przecież na papierze może, być biedna może, mieć tylko jeden mały dochód to nie znaczy, że cała rodzina też musi, być biedna prawda tu powstaje pytanie, jak interpretować ten przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, frostbite napisał:

Szukam następującej informacji. Czy kanały HD w DVB-T2 będą nadawane w 1080i czy 1080p?

Wszystkie kanały nadawane w DVB-T2 HEVC są w 1080p 50.

Wyjątki czasami robi Polsat z kanałem Wydarzenia 24, ale oni jak się okazuje mają dowolność w nadawaniu. Pozostali są zobligowani do stosowania formatu 1080p lub 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arczi13 napisał:

 tu powstaje pytanie, jak interpretować ten przepis.

Jeżeli taką rodzinę stać na telewizor za 4500 zł, to czy taka rodzina jest w trudnej sytuacji finansowej czy materialnej? Tu wychodzi Polskie "dają to biorę" bez myślenia czy mi się to należy czy nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja dochodów to nie łatwy zabieg. Ktoś by musiał to robić, wziąć za to kasę itp. Dużo prościej dać każdemu chętnemu którego "nie stać na telewizor" i losowo sprawdzić czy aby na pewno. Poza tym we wszystkich elektromarketach powinny być oznaczone telewizory które można wziąć za dofinansowaniem Moim zdaniem powinny to być odbiorniki max 43 cale w cenie max 1500-1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja dochodów to bardzo łatwy zabieg. Urzędy Skarbowe mają taką wiedzę od reki.

Nikt nie mówi żeby weryfikować dochody przy zakupie, ale wystarczyło sprecyzować jaki minimalnych dochód na członka rodziny jest uznawany za trudną sytuację materialną. Oświadczenie zawierające taką informację pod groźbą odpowiedzialności, pozwoliłoby każdemu zweryfikować czy mu się należy.

Telewizor za 4500 to wcale nie tak bardzo drogi telewizor.

Pytanie gdzie jest ten pułap niedrogiego, poniżej 3000zł, poniżej 2000zł, poniżej 1000zł?

Przez nieprecyzyjne kryteria powstaje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaś Fasola napisał:

Jeżeli taką rodzinę stać na telewizor za 4500 zł, to czy taka rodzina jest w trudnej sytuacji finansowej czy materialnej? Tu wychodzi Polskie "dają to biorę" bez myślenia czy mi się to należy czy nie.

Bardziej chodziło mi o to, że nie tworzą, wspólnego gospodarstwa np. moja mama ma, małą emeryturę mieszka sama składa wniosek na dofinansowanie, ale postanawiam, jej dołożyć powiedzmy, 3000zł a co mi tam mam gest niech ma, porządny sprzęt to, co też będzie zmieszana z blotem, bo wzięła 200zl ? Tu wychodzi polskie że każdy to pijak i złodziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, kupiła za 4500zł ale ile z tego sama zapłaciła z własnych dochodów. Zapis jest zbyt dowolny.

Nie wiadomo też czy kupiła telewizor na kredyt aby oglądać swój ulubiony serial na większym ekranie bo pewnie już niedowidzi.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...