Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam Emitel też mówi że trudno na EC zrobić jakiekolwiek modernizacje bo w końcu to maszt PSNu i może zablokować. Do tego Maryja i Niepokalanów mają swoje nadajniki, nie są przez PSN operowani.

Pewnie przez problemy z modernizacją Emitel chce się wynieść

Godzinę temu, tvosobista1hd napisał:

No to idę do warsztatu po młotek by przygotować się na rozbiórkę starego dekodera. A tak na poważnie Kurski przegiął pałe z pozostaniem w starym standardzie. Chyba Bóg go opuścił. Według mnie większość ludzi jest za tym by wszystkie kanały były w HD, bez żadnych ale.

Polacy to jest dziwny naród, bo często wolą ilość niż jakość (oczywiście jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam, nie wszyscy są tacy) i niekiedy wolą ilość niż jakość... 

A rozbiórka starego dekodera - może lepiej się wstrzymaj? Współczesne tunery DVB-T nie tylko odbierają telewizję, na przykład może przydać się do oglądania filmów na działce gdy Ci nie będzie chciało się tam ustawiać anteny - weźmiesz tylko małego pendrive.

W dodatku na razie TVP zostaje, jak wspomniałeś, to jeszcze na działce obejrzysz Jedynkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Problem polega na tym na tym że w pozwoleniach UKE tabele czasami są aktualizowane po fakcie. Czyli być może dopiero kolejna tabela z pozwoleniami uwzględni zmiany co do których teraz mamy wątpliwości.

Problem w tym, że niejednokrotnie dane podawane przez Emitel są sprzeczne z tymi które podaje UKE. Inną sprawą jest to, że Emitel w ramach wydanego pozwolenia (w razie potrzeby) może zmieniać parametry emisji. Wydaje się, że w całym tym galimatiasie, to ta firma powinna być najwiarygodniejszym źródłem informacji. Chyba w Emitel-u wiedzą najlepiej - co, gdzie i jak modernizują oraz nadają. Jednak i w oficjalnym serwisie Emitel-a czasem zdarzają się pomyłki.

Druga sprawa to oficjalne forum Emitel-a. Podejrzewam, że nawet jego administrator może nie o wszystkim wiedzieć. Sam zresztą kiedyś przyznał, że jest problem z jego prowadzeniem i nadzorem, bo brakuje do tego chętnych. Zatem forum nie jest na bieżąco monitorowane i wiele nieprawdziwych oraz niesprawdzonych informacji od użytkowników nie jest prostowane. Tym samym, są one powielanie przez inne serwisy i tak informacja idzie "w świat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz skąd biorą informacje. Zapewne także z serwisów UKE, Emitel, BNetz, ukwtv.de i innych mniej lub bardziej oficjalnych źródeł. Jak wynika z informacji niemieckiego serwisu fmlist.org, ich polskim partnerem jest właśnie RadioPolska > https://www.fmlist.org/ul_login.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tyrla napisał:

Ten III etap dotyczy mnie, bo Ja mieszkam w południowej Wielkopolsce :) 

Ja mieszkam w Łódzkim. Na swoim TV mam TV SAT ale niekiedy i też sprawdzam co w naziemnej :) ale rodzice u siebie mają NTC i ich za tydzień przełączenie dotyczy bardziej niż mnie

A przejście TVP na nowy standard raczej zbyt szybko nie nastąpi - jak przedłużą im pozwolenia na stary system do końca 2023 to raczej przejdą na nowy dopiero jak PiS wygra wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WinExpert napisał:

A przejście TVP na nowy standard raczej zbyt szybko nie nastąpi - jak przedłużą im pozwolenia na stary system do końca 2023 to raczej przejdą na nowy dopiero jak PiS wygra wybory

Jeżeli PiS przegra, to zmiana standardu i tak nastąpi. Pytane tylko - kiedy? 14-ta emerytura w tym roku ma być wypłacana w sierpniu. Niby nie ma to żadnego związku z mux-3. Ale w ubiegłym roku to świadczenie wypłacane było w listopadzie. Przyspieszenie terminu może świadczyć, że jesienią planowane jest przeprowadzenie wcześniejszych wyborów (o czym coraz częściej się słyszy). Jeżeli tak by się stało, to mux-3 może przejść na DVB-T2 jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie MUX 3 ma inne parametry niż konkurencja i nie raz były z nim problemy przez nie i przez upychanie HD. HD ładnie wygląda na MUX 3 ale... kanały SD już niekiedy problem miały. Przejście na DVB-T2 HEVC pozwoli TVP nadawać wszystkie kanały w HD przy podobnych parametrach do konkurencji, a nawet i więcej, bo HEVC jest bardziej efektywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WinExpert napisał:

Jeszcze będzie odliczanie do... przejścia TVP na nowy standard

Historia lubi się powtarzać...

Jak przechodzili z analogu było to samo, jako ostatni był o ile pamiętam Mux 3 🤭  każdy h.. na swój strój 😠

 

Cytat

Prezes UKE, mając na względzie
konieczność spełnienia przesłanek, o których mowa w art. 115 ust. 2 pkt 1 PT w związku z
art. 146 ust. 1 pkt 1 lit. e PT, określił niniejszą decyzją, że w MUX3, zmiana systemu emisji
sygnału multipleksu z DVB-T/AVC na DVB-T2/HEVC nastąpi nie później niż 29 czerwca 2022 r.

Ciekawe po co tak piszą, dać nadzieję...

Najlepiej żeby tak podczas IV etapu się tak stało.

A przez te "widzi mi się" mamy teraz aż pięć etapów 🙈

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...