Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to ostatnio zacząłem się rozglądać za w miarę tanią antenę, która bez problemu odbierze MUX 1,2 i 3, pod tzw. "lupę" wziąłem firmę Telkom-Telmor.

PS1: Od najbliższego nadajnika mam 46 km.

PS2: Posiadam już telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T2, także zakupu dekodera nie przewiduję, jedynie do kuchni muszę zakupić dekoder, mama już się zaczęła o niego dopominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartosz10 napisał:

TVP GO publikuje informacje RSO

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tvp-go-tvp-stream-tvp-vod-rso-regionalny-system-ostrzegania-naziemna-telewizja-cyfrowa-mux-5

Czyżby TVP przygotowywało się do zmiany standardu MUX 3 w czerwcu?

To bardzo możliwe, może zauważyły krytykę decyzje o mux3 o pozostaniu w starym standardzie, wrrr. Teraz liczą na uspokojenie sprawy i zapomnienie o tym. TVP nie chce być zacofana.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arczi13 napisał:

Ale pozwolenie na jeden mux w dvbt2 mają niby tylko czemu na jeden

Albo w UKE nastapiła pomyłka, albo Emitel podał niekompletne dane. Z drugiej strony to chyba w Emitelu wiedzą najlepiej z jakich nadajników mają zamiar nadawać. Ponadto w planie wykorzystania infrastruktury na lata 2021 i 2022, nadajnika w Świnoujściu nie ma wśród obiektów przewidzianych do modernizacji pod DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wróżenie na przyszłość a za 6 lat wejdzie kolejny kodek.Co do naziemnej naszej zmiany na Podkarpaciu nastąpią w maju kanałem dla Leżajska,Przemyśla i Tarnobrzega dla k41 mux2 wspólnego kanału 31 dla mux4 oraz 43 dla mux1 z nadajników z Krosna i z Bieszczad jako SFN z Leżajskiem,Tarnobrzegiem,Przemyślem.Jakość HD uruchomią w Czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w planie wykorzystania infrastruktury na lata 2021 i 2022, nadajnika w Świnoujściu nie ma wśród obiektów przewidzianych do modernizacji pod DVB-T2.wiec co nadajnik na złom głupota i marnotrawstwo No ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze zamiast poprawiac zasięg to likwidują nadajniki pokrętna logika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arczi13 napisał:

Ponadto w planie wykorzystania infrastruktury na lata 2021 i 2022, nadajnika w Świnoujściu nie ma wśród obiektów przewidzianych do modernizacji pod DVB-T2.wiec co nadajnik na złom głupota i marnotrawstwo No ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze zamiast poprawiac zasięg to likwidują nadajniki pokrętna logika 

Na Wolinie był bałagan. MUX-1 i MUX-2 obecnie idą ze Świnoujścia a MUX-3, MUX-5 i MUX-8 z Międzyzdrojów (Góra Grzywacz). Niepotrzebne zamieszanie. Teraz wszystko pójdzie z jednego obiektu. Zmiana na plus.

https://dvbt2wpolsce.pl/aktualnosci/113-25-kwietnia-etap-ii-przejscia-na-dvb-t2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości po X czasie zeskanowałem sobie dekoder DVB-T/IPTV od TNTV, gdzie na liście widniało jeszcze TVP HD i TVP Rozrywka. Dekoder nie wykrył Wydarzeń 24 ani kanału Sprawdzam TV nawet w formie radia. Co ciekawe na telewizorze LG z 2013 roku Sprawdzam TV i Wydarzenia 24 są wykrywane jako radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michu_97 napisał:

Co ciekawe na telewizorze LG z 2013 roku Sprawdzam TV i Wydarzenia 24 są wykrywane jako radio.

Bo telewizor nie ma kodeka HEVC i jako że na tych kanałch odbiera tylko fonię, identyfikuje je jako radiowe. Niektóre odbiorniki tak właśnie reagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...