Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, kfm877 napisał:

Niech jeszcze raz przeskanują automatycznie całe pasmo i profilaktycznie zmniejsza na razie rozdzielczość do 720p.

Zapomniałem napisać, że na kanale dvb-t2 w tunerze, po wciśnięciu info, pisze kodek h.264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie coś jest popaprane z tunerem, albo dalej szuka sygnału w DVB-T...

Niektóre tunery też podają DVBT2 nawet jak MUX jest w DVB-T... tak jest u mojego znajomego, który ma u siebie tuner który ma DVB-T2 a nie ma HEVC - i na kanałach TVP z MUX 3, który nie zmienił systemu nadawania, podaje że to DVB-T2, a to nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chińskie dekoderki po 100 zł potrafią robić niespodzianki.  Nie mają też HbbTV , więc nie można oglądać Historia2 , ABC2 , Kultura2.

Nawet tanie telewizory z DVB T2 są lepsze niż te benadziejne zabawki. Kto ma taką możliwość powinien kupić (jednak) telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrast dynamiczny popsuł obraz wyłączyłem to i jest dobrze odnoszę wrażenie że na nie których kanałach obraz jest gorszy taki jak by obraz był ziarnisty  a może to zależy od telewizora i ustawień 

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem te pozwolenia UKE?

 

Jak to czytam, to dla mnie wynika, że w woj. łódzkim z dniem 29.06.2022 r. dla MUX 3 kończy się pozwolenie na DVB-T, a od 30.06.2022 r. ważność dostaje pozwolenie na DVB-T2.

Czyli ostatecznie z dniem 30.06.2022 r. MUX 3 też zostanie przełączony do DVB-T2 i nie będzie czekania jak ludziom w TVP się zachcę to zrobić?

 

Dodatkowo chyba mamy odpowiedź dlaczego nie ma już MUX 5, bo stracił ważność z dniem 22.05.2022 r. choć 23.05.2022 r. z przerwami ale jeszcze działał

 

----------

Aktualizacja 

MUX 5 jednak działa w łódzkim ale coś grzebią przy nim od poniedziałku bo pojawia się i znika co kilka sekund czasem minut. Do niedzieli było stabilnie.

A co do tych pozwoleń, to nie wiem jak one w takim razie mają się do rzeczywistości jeśli MUX 5 nadal działa (powiedzmy) mimo braku pozwolenia.

Edytowane przez grzesk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś może drgnąć w sprawie MUX3 zważywszy na to że Urząd Komunikacji Elektronicznej dostał baty od nadawców i odbiorców w tej sprawie podczas konsultacji. Polsat to był nawet tak wkurzony że powielił te same stanowisko w imieniu swoich spółek: https://bip.uke.gov.pl/konsultacje-i-wyniki-konsultacji/wyniki-postepowania-konsultacyjnego-w-sprawie-zmiany-planu-zagospodarowania-czestotliwosci-dla-zakresu-470-790-mhz,2083.html

O dziwo mojego stanowiska nie opublikowali choć wysłałem je w tym samym dniu co ogłoszenie konsultacji :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Przemek2892 napisał:

Napisz lub zadzwoń do producenta dekodera co masz zrobić bo taki problem masz a dekoder jest podobno przystosowany do DVB-T2 hevc h.265 bo taki standardzie nadaję w Polsce DVB-T2 

Dobra, wysłałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...