Skocz do zawartości

Problem z odbiorem CP po zmianie parametrów transpondera


emc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam moduł CP i kartę DVB z gniazdem CI, jak w podpisie. Od wczoraj przycina mi większość kanałów z oferty CP (np. paczka TVN jest OK) i ma to najprawdopodobniej związek ze zmianą FEC na 5/6. Objawy typowe jak przy słabym sygnale, tzn. co chwilę czarny ekran i brak dźwięku, do tego komunikat 'tego kanału nie ma w twoim abonamencie'. Już wcześniej takie objawy występowały na innych kanałach, np. tych 4 dodatkowych z ofertą Polsat Futbol (obecnie VOD). Antena jest OK. Wysłałem wypowiedzenie, ale będę musiał płacić za usługę jeszcze do grudnia. W związku z tym, mam 3 pytania:

 

1. Czy ktoś miał może podobny problem i czy udało mu się znaleźć jakieś rozwiązanie?

 

2. Zamierzam kupić moduł AstonCrypt do Cyfry i zastanawiam się czy tego typu problemy z kanałami Polsatu mogą wystąpić także w tym przypadku. Czy ktoś może potwierdzić ich bezproblemowe działanie w przypadku użycia tego modułu i karty DVB z CI (najlepiej takiej jak moja :smile: )? Czy może męczyć się z phoenixem? Chociaż zdecydowanie preferuję wygodę modułu.

 

3. Jaki moduł Astona kupić? Nowszą czy starszą wersję?

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zwykle na takie problemy pomaga większa antena, ale widzę, że masz Multifocusa - powinien wystarczać. Zmiana FEC skutkuje faktycznie pogorszeniem warunków odbioru... Czy na 11,158 GHz, pol. V też masz to samo (Polsat, Polsat 2, TV4)? Czy dzieje się to na TV Biznes z tej częstotliwości, który jest FTA? (tylko sprawdź aktualny stan, bo na 11,158V FEC zmienił się dopiero w piątek) Jeśli na FTA masz to samo, to niestety sygnał i trzeba szukać rozwiązania od strony anteny/LNB.

 

2. Jeśli przyczyną jest nie samo działanie modułu, a sygnał, to problem się powtórzy.

 

3. 1022 nie wspiera HD, więc teoretycznie możesz albo poszukać starszego używanego Astona 1.x, ale jeśli brałbyś 2.x to raczej najnowszy (v2.23), bo każda aktualizacja poprawia działanie ze sprzętem, więc lepiej mieć najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem. Po zmianie FEC nie dało się oglądać programów.

 

Z tym, że ja mam SkyStara HD2 na PCI i po wymianie sterów na 1.1.2.700

problem ustąpił jak ręką odiął. No i na Eurosporcie mam audio pl. Na poprzednich

sterach czarny ekran.

 

Mam SS HD2+ProgDVB 6.46+CI+CAM Polsatu familijny.

Polsat HD też już ładnie chodzi i wszystkie HD na Astrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest kwestia ustawienia anteny, sprawdzałem to jakiś czas temu. Teraz jest ustawiona pod 13E chyba perfekt. Siła sygnału jest duża, być może ma tu znaczenie moja lokalizacja - Szczecin, ale w to wątpię.

 

Właśnie o tp. 11158 mi tutaj chodzi. Jeszcze w piątek było w porządku, a od wczoraj rano już nie. Przestały działać zarówno kanały kodowane jak i niekodowane. To samo się działo w przypadku innych transponderów CP wcześniej (zauważyłem, że Polsat Film przestał chodzić jakiś tydzień temu), ale braku tych programów już nie mogę przeboleć. To raczej na pewno kwestia karty, do której nie ma nowych sterowników, więc nic chyba nie jestem w stanie zrobić.

 

Oczywiście, Astona mam zamiar użyć pod SkyStarem USB 2 HD CI, nie pod 1022.

 

bufi

Te stery, o których piszesz, to są te ze strony TechniSata datowane na 13.07.2009? Ja mam zainstalowane sterowniki dla USB 2 z 20.07.2009, ale w systemie są oznaczone jako 1.0.5.702.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stery, o których piszesz, to są te ze strony TechniSata datowane na 13.07.2009? Ja mam zainstalowane sterowniki dla USB 2 z 20.07.2009, ale w systemie są oznaczone jako 1.0.5.702.

To są stery ze strony https://satkurier.pl/pliki.html Niestety nie mam pojęcia czy te sterowniki działają

z wersją USB. W każdym razie przyczyn szukaj w sterownikach, im nowsze tym lepiej.

Żadne tam zmiany anten, kabli czy kodeków nie pomogą raczej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Podejrzewam, że sterowniki są przeznaczone wyłącznie dla kart pod PCI, bo pojawia się komunikat: 'Nie można uruchomić tego urządzenia. Kod 10'. Tak czy siak, dziękuję za pomoc. Chyba jednak kupię programator do Cyfry, bo z modułem Astona ta karta może mieć ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś umknął mi ten SkyStar USB 2 HD CI z podpisu - nie te lata, wzrok nie ten ;)

 

Dla Ciebie też mam sterowniczki ;) 1.0.8.100 z 20 sierpnia 2010. Do pobrania: https://satkurier.pl/pliki.html Są od TwinHan-a AD-SB 300, który jest klonem USB 2 HD CI. W każdym razie możesz mieć problem z instalacją tak samo, jak mieliśmy my na wersji PCI - jeśli nie łyknie ich standardowo, to czeka Cię większe dłubanie. Zachowaj ostrożność, bo nie mogę tego sprawdzić u Siebie, jak później nie będzie chciał znowu wrócił do starych sterowników, albo coś nie będzie chodziło - niestety będzie problem. Dlatego przemyśl dobrze kwestię aktualizacji, jak się nie boisz, to ogień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klapa :( Być może wersja pod TwinHan-a ma jakieś różnice w obsłudze CI. Jeśli TechniSat nie zareaguje, to nie uda się z tym nic zrobić. Co gorsze oznacza to także, że jeśli faktycznie winne są sterowniki, to błąd będzie także z innym modułem oraz z czytnikiem Phoenix :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, TVN Warszawa przycinał od nie pamiętam już kiedy...

 

Napisałem w sprawie SkyStara USB do TechniSata. Zobaczymy co zrobią. Jak na razie jedyną nadzieją dla mnie na odbiór C+ jest phoenix i stary TwinHan 1022, ale poczekam jeszcze kilka dni na reakcję Niemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i raczej prędko nie będzie. Dostałem odpowiedź, w której odsyłają mnie do tych sterowników z sierpnia 2009.

Do tego:

"But actually we cannot inform you when there will be available another driver-version." :/

 

A jeszcze, jak na złość, strony firmowej TwinHana ze sterami do ich kart też oczywiście już nie ma :woot:

 

Zamówiłem Cyfrę i phoenixa, spróbuję odpalić ją na starym TwinHanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam chyba jednak problem moze u kogoś też sie pojawił chodzi o zawieszanie sie po jakimś czasie ginie obraz a poziom sygnału nagle skacze dzieje sie tak regularnie i np dziś mnie zdziwiło gdyż nie minęło nawet 5minut od uruchomienia pomogą dopiero restart dvbVIEWERA a dodam iż dvbwiewerTE2 wogole nie widzi tej karty i chyba z tym jest związane iż nie działa mi pilot przy tym pierwszym (przy drugim nawet nie ma jak sprawdzić:( ) moze jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i raczej prędko nie będzie. Dostałem odpowiedź, w której odsyłają mnie do tych sterowników z sierpnia 2009.

Do tego:

"But actually we cannot inform you when there will be available another driver-version." :/

 

A jeszcze, jak na złość, strony firmowej TwinHana ze sterami do ich kart też oczywiście już nie ma :woot:

 

Zamówiłem Cyfrę i phoenixa, spróbuję odpalić ją na starym TwinHanie.

 

Witam na forum,

czy jest juz u kolegi jakis postep z tym skystarem?

Ja mam dokladnie to samo. :?

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sorki - zapomnialem dopisac "Skystar USB 2 HD CI" , na chwile obecna przycisnalem troche technisat i wyglada to tak:

 

Ja: Hi,

I was glad to be using your unit from last 2 years! Now

because my TV provider

"Cyfrowy polsat" was change FEC from 3/4 to 5/6 I

cant watching my TV at all.

I try everything, use older drivers reinstall system etc -

still the same.

Before Cyfrowy polsat change FEC quality of signal was

perfect - now chanel

crash every 2 sec. From internet I know to all users of that

unit with watching "cyfrowy polsat" have the same problem. I

belive to your technical support will find solution to be keep customers happy, make

new drivers.

 

Techisat:

"TechniSat Support" pisze:

Dear Mr Zajakala,

 

Thank you for your enquiry and interest in our product.

 

Please be sure to have the latest software installed, which

includes the newest DVBViewer TE 2

Then please perform online update, on your computer, in

Start-> Programs->

DVBViewer TE2-> DVBViewer TE2 online updates -> put a check

mark in every box and click on install. Then you should first, get the frequencies

for the "Cyfrowy polsat" satellite.

Once you have the frequencies for the Cyfrowy polsat, in your

DVBViewer TE 2, under Channel -> Channel Scan, in Target Rout, you give in a name

e.g. "Cyfrowy polsat" or what ever you choose, then in Frequency (MHz),

please give in your frequency, tick on update and Free to Air only, then click on

Scan frequency.

Hope to have been of help and are always at your service

 

Best regards

Celia Galvao

TechniPark

D-54550 Daun/Vulkaneifel

 

Ja:

Dear Celia,

I use now latest drivers and software includet Dvbviewer TE2, also I

bought

before license for full profesional version of DVBviewer. That bad

quality of

signal happend on the midle of september 2010 when my tv provider

"cyfrowy polsat" just make change FEC 3/4 to 5/6 in Transponder (Hot 13).

So before that date everything was fine - I did not tough anything and

just signal get worse. After that time I was try everything like I

wrote before and at the moment I cant watching my favorites channels at all.

For example Viva channel and other not encrypted working fine in hotbird

13. I know from internet to all users of skystar usb 2 hd ci have the same

problem with cyfrowy polsat. For example Technotrend was fix that bug when

they updates drivers about 2 weeks ago. I belive you do best and owner of your unit be keept happy.

Regards

Tomasz Zajakala

 

Technisat:

Dear Mr Zajakala,

 

Thank you for your enquiry

 

We do understand what you are saying, but could you let us know if you have

the frequencies from your provider and have you made a frequency scan? And

what error message do you get?

 

Awaiting your prompt answer.

 

Best regards

Celia Galvao

 

TechniSat Digital GmbH

TechniPark

D-54550 Daun/Vulkaneifel

 

 

W jaki sposob najlepiej (technicznie) jest opisac, wytlumaczyc tej kobiecie, ze potrzebujemy nowe sterowniki?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to od innej strony podejść, bo z wymiany korespondencji wynika, że Ty piszesz o sterownikach, a oni myślą, że masz nieaktualne parametry na liście transponderów...

 

Trzeba odnotować, że próbowaliśmy (@emc) na sterownikach od TwinHan-a (v1.0.8.100 z 20 sierpnia 2010) i mimo nie dotykania anteny problemy z odbiorem zniknęły, ale na sterownikach TwinHan-a nie działają moduły CI (różnice sprzętowe?) Aby problem zniknął muszą zagadać z producentem i załatwić aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...