Skocz do zawartości

Problem z odbiorem CP po zmianie parametrów transpondera


emc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja im napisałem, że problem z FEC 5/6 znika po zainstalowaniu tych nowych sterów od AzureWave, ale wtedy nie działa gniazdo CI. Niestety, w moim przypadku chyba również nie wczytywali się w to co napisałem, tylko wkleili tzw. gotowca w odpowiedzi. Jak będę mieć trochę czasu, to napiszę jeszcze raz i postaram się opisać ten problem najbardziej łopatologicznie jak tylko się da. Może zrozumieją, o co chodzi. Jakby ktoś oprócz mnie chciał jeszcze ich pomęczyć, to dodam, że problem zacinania się kanałów dotyczy nie tylko transponderów z FEC 5/6, ale także tych w DVB-S2 (SD i HD), co opisywałem wcześniej w paru innych wątkach (edit: kanały w DVB-S2 przycinały przy włożonym module CP, po jego wyjęciu problem nie występował). Na sterownikach od AzurWave zarówno FEC 5/6, jak i DVB-S2 działają poprawnie, za to przestaje działać moduł. To lekka paranoja, że sterowniki do karty za 450 pln są tak niedopracowane, a producent nic z tym nie robi.

 

Na razie odpuściłem sobie moduł CP i oglądam C+ przy pomocy starego twinhana i phoeniksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, moze wspolnymi silami producent zmnieni podejscie do klienta i zaktualizuje oprogramowanie.

Pozdrawiam

Tomasz

 

Poszlo - mam nadzieje , ze tym razem wszystko jest opisane :

Hi Celia,

thank you for you attention and best help,

so story is: I done everything from your instruction, step by step -update

all DVBviewer TE2, scan chanels etc. and finaly nothing was change.

To be make my situation clear for you I have all channels from Cyfrowy

polsat but I cant watching any channels at all- they crash every 2 or 3

sec. All free others channels work fine. I dont know did Cyfrowy polsat in

the midle of september change something else except that FEC.

 

I know from internet to TwinHan AD-SB 300 (USB) is a clone of Skystar USB2

HD CI so because I have computer knowledge I decide to be replace drivers

: I use latest drivers from TwinHan AD-SB 300 v1.0.8.100 made date is 20

september 2010 and my dvbviewer start see some of free channels from

cyfrowy polsat with good quality. I wrote some because there is only 50%

success, when I used drivers from TwinHan AD-SB 300 my Dvbviewer TE2 dont

see CI module so I cannot watching encrypted channels. I belive is drivers

problem - if you want I can attach for you small short movie like Dvbviewer

TE2 work in oryginal drivers and in modded drivers.

I belive to you doing greate work and you will touch technical department

to be fix that bug for us.

Best Regards

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem - tak sie bawilem , ze zalatwilem system na amen - po nowej instalacji systemu i dvbviewera ten calkiem zwariowal - co chwilke wyskakuje mi komunikat :" tego kanalu nie ma w twoim abonamencie", ciekawostka bo abonament mam wykupiony na caly rok. Dodatkowo caly TVN przestal dzialac, zmienialem 3 rozne sterowniki od najstarszych do obecnych z skystara oraz kodeki: najnowszy klite i vistacodek by shark. Klapa na calego - zona juz mnie nie lubi bo tu taniec z gwiazdami... ;)

Czy ktos mi cos podpowie - przekopalem to forum i zmiana kodekow w moim przypadku nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że TVNy nie działały na wersji 4.2.1 DVBViewera i późniejszych. Czy na najnowszych też? Nie wiem. Jak chcesz, możesz spróbować zainstalować najnowszego DVBViewera 4.5, ale do tego potrzeba nowego klucza od autora programu, a procedura jego przekazania może potrwać nawet 24h. Ja wciąż używam wersji 4.1.1 i nie narzekam. Sprawdź też czy wszystkie opcje są właściwie zaznaczone.

 

A i jeszcze... Ten komunikat, że kanału nie ma w abonamencie to właśnie objawia się dla FEC 5/6. Ja też to teraz mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie zainstalowana wersje 4.5 i kanaly fizycznie sa ale co ciekawe gdy klikam na kanal np. TVN to rozwija mi sie drzewko i mam dwa tvn-y: glowny jest calkowicie nieaktywny a drugi ponizej wysyla dzwiek. Dla przykladu tvn turbo kompletnie nie dziala. Twoja wersja 4.1.1 jest juz nieosiagalna, na stronie members dvbviewera w archiwum jest tylko 4.2.1.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema w wersji 4.5 tvn i pozostałe kanały działają OK a to z wersją 4.2 i niższymi tez miałem, wersja chyba 3.9.4 radziła sobie dobrze z TVN ale nie TVN warszawa ten zawsze był cięty przynajmniej u mnie dopiero ten sterowniki od Twinhana pomogły co już pisałem ale lipa z pilotem na razie nic nie wskórałem i przyłączam się do opinii że takie traktowanie klienta za takie pieniądze to poniżej pasa

i jeszcze jedno ten problem z tvn co opisujesz Tomasz miałem właśnie wersji 4.2.1 i TE2 tez ale każde wersje beta radziły sobie dobrze i jak już pisałem wersja 4.5 tez chyba coś namieszałeś może nowy system jeśli tego nie robiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Ok - postawie system jeszcze raz, Pawel twoj SS HD jest na PCI moze stad ta roznica, ze u Ciebie Dvbviewer 4.5 dziala?

Bardzo prosze czy mozesz mi dokladnie opisac :

1) ktory service pack masz w viscie,

2 ) jakie dokladnie kodeki masz zainstalowane oraz jak pozaznaczales je podczas konfigurowania programu.

 

Przepraszam admina i kolegow za zrobienie tu malego oftopa z tym TVN-em :oops: - zaraz po otrzymaniu info z Technisatu wroce do glownego tematu.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam siódemkę i klmcp chyba 6.4 i o le pamiętam to opcja default tylko bez vobsub jak na razie nie jestem w domu więc pisze z pamięci ale wieczorkiem więcej Ci podrzucę

jak juz pisałem do tej pory tvny tylko działały mi na betach dvbviewera i nowy tez działa, były krzaki zawsze z tvn warszawa no i kilka miesięcy temu zniknęły mi wszystkie hd ale nie miałem czasu siąść nad tym wiec sprawa sie rozmyła ale ten fec dał popalić więc nawet mnie zmusiło i u mnie tez żona nie wytrzymała wiec sie wziąłem do roboty troche lipa z tym pilotem na szczęście mam myszkę i klawiaturę bezprzewodową to jeszcze jak da się wytrzymać ale już opticum9600 czeka w pudełeczku także dni ss są policzone przecież to nie możliwe żeby taki sprzęt tak sie obsługiwało a technisat ma to gdzieś ciągle mi się przypominają słowa kolesia z sklepu CP "lepiej wiadro soli owalić niż tym sie bawic codziennie" chyba miał racje poza krótkimi przerwami cały czas kłopoty są z tą kartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawel,

wracajac do tematu - odpowiedz z Technisat-u:

 

Dear Mr Zajakala,

 

Thank you for your enquiry and prompt reply.

 

We have forwarded your e-mail to our development department. Please be

assured

that Technisat is always ready to develop the latest technology further,

both

for German as well as export products.

 

Please understand that we cannot tell you when this will be cleared. And

also

we cannot give you information about whether and when this will be

realized.

As do not have this information.

 

We thank you for your understanding and hope to have been of help.

 

Best regards

Celia Galvao

 

Czyli teraz wszystko bedzie zalezec od ich checi...

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP po zmianie parametrów transpondera

Witam , od jakiegos tygodnia mam duzy problem z kanałami z czestotliwosci : 12 188 tp- 74.

Głównie chodzi o Polsat Futbol , który nieustannie sie 'haczy", lub zanika całkiem !

Poziom sygnału to ok 65-70% na trzech róznych dekoderach.

Pozostałe kanły w tym HD z C+, N i CP smigaja az miło bez zadnych zawiech.

Tylko kanały z tego transpordera sie wieszaja i nie znam przyczyny???

posiadam konwenter satelitarny QUATRO.

 

Podpowiedzcie cos prosze, bo juz rece opadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja czekam (nadal) na licencję DVBViewera 4.5. Mija już chyba trzeci tydzień od logowania do ich systemu, miał być mail z hasłami i nie ma. Jeśli kiedykolwiek mi przyjdzie, to muszę i tak AD-SP 400 sprawdzić, więc będę siedział na tych sterownikach i będę mógł sprawdzić, czy to samo dzieje się na AD-SP 400, ale jeśli przyślą mi w końcu tą licencję :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że serwer mi wywalił (mamy tak ustawiony, że spam wywala od razu). Napisałem już do autora i zapewne podeśle jeszcze raz.

 

Sterowniki są podobno w drodze, czekam na cynk. Być może ściągnę sobie sztukę USB 2 HD CI do testów, żeby mieć kontrolę nad tematem i móc coś samemu eksperymentować w razie problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...