Skocz do zawartości
  • 0

z hotbirda na astre


donmateo16
 Udostępnij

Pytanie

Jeżeli zły dział to przepraszam. Mam taki problem: obecnie mam antenę ustawiona na hotbirda 13 (posiadam cyfrowy polsat pakiet familijny) i chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym przestawić antenę na astre 19.2 i oglądać w niej kanały fta ? Sory za takie pytanie, możliwe że było na forum ale nie mogę za dużo szukać bo korzystam z neta przez telefon. Czekam na odp. I z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przestawiając antenę, stracisz dostęp do Hot Birda i do oferty CP - pakiet Familijny, za który pewnie płacisz? Nie przestawiając anteny można też odebrać sygnał z obu pozycji satelitarnych; wystarczy dokupić drugi konwerter, uchwyt "zeza", przełącznik DiSEqC, trochę kabla - po odpowiednim zamontowaniu i ustawieniu konwertera oraz ustawień w dekoderze, można odbierać obie pozycje jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Aha rozumiem, ale jak przestawie antenę na astre i wyszukam kanały i np przestawie z powrotem na hb to wszystko będzie działać po staremu ? I jeszcze mam pytanie o ile dokładnie przestawić antenę, (około 6 stopni w lewo tak ? ) i na jakim kanale sprawdzić sygnał ?

Tak, jeśli przestawisz na Astrę, wyszukasz kanały i później wrócisz na Hot Birda, to będziesz normalnie oglądał kanały z Hot Birda :wink: Antenę przestawiasz tak jak piszesz, około 6 stopni w lewo - stojąc za anteną. Ogólnie to najlepiej przestawiać antenę mając podpięty miernik sygnału, ale bez tego można sobie poradzić ustawiając antenę na podstawie jakiegoś słabszego transpondera na Astrze.

 

@ Krisss16 zapomniałeś jeszcze o możliwości zaożenia monoblocka :wink:

Fakt, tylko należy dodać, że ten konwerter to tylko dla anten o wielkości 80 - 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorki ze wejde w slowo, nie raczej nie mozna tego zprecyzowac w cm, kolego ustaw na dekoderze satelite astre, transponder np. TVP (znajdziesz tu na forum) i kreć w lewo ale powoli. A jak już ustawisz, to przeszukaj całą Astrę proponuje tylko kanały fta. Będziesz miał wszystko zapisane i wtedy wystarczy tylko krecic albo astra albo hot bird. Jest jednak mały szkopuł, jesli Ci się powiesi dekoder i bedzie trzeba zrobić ustawienia fabryczne wszystko stracisz, mam namysli kanały z astry. Zyczę powodzenia.

p.s. jesli masz nową antenę hd 70 to monoblok zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A czy te 6 stopni można przeliczyć tak plus minus na centymetry ?

Można, ale to nie jest dobra metoda - mało precycyjna.

Jeśli dysponujesz masztem o średnicy 42mm, 6° to będzie mniej więcej tyle:

2010091701.jpg

czyli jakieś 3,5mm na jego obwodzie; w centymetrach 0,35cm.

2010091702.jpg

 

Zrób sobie kreskę/znaczek cienkim pisakiem, gwoździem lub wkrętakiem (śrubokrętem), tak abyś po wszystkim potrafił trafić z powrotem na Hot Birda. Precyzyjnego dostrojenia i tak będziesz musiał dokonać przy pomocy miernika lub wskaźnika ("linijki") w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Bo na oko to chłop ...

2. konwerter+diseQ+kilka metrów kabla to nie całe 50zł. Lub monoblok.

3. osobiście uważam że było by to zrobione pożądnie.

No i po czwarte sory ale zamiast isć do przodu robić coś na lata i pożądnie a żeby spokojnie spać, to my róbmy prowizorki a wszyscy będą się z nas śmiać. To tak naprawdę tyczy się to wielu dziedzin wykonywanych prac w domu w pracy itd...

 

Chciałem dodać jeszcze kręcąc tą anteną jak nie trafimy pożądnie w sygnał, to potem mamy problemy. Czyli jeden kanał jest a drugiego niema, zastanawiamy się jaka jest przyczyna, dzwonimy na info, do monterów i tak naprawdę robimy z siebie idiotów. Ale jak juz przyjedzie ktoś kompetentny to nieeeeee ja nic niedotykałem. Myśle że wiele osób tutaj wie o czym mówię. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie no Panowie przestańmy ustawiać anteny na oko, przeciez to naprawdę nie jest ogromny koszt [...]

Ten maszt, którego zdjęcia wkleiłem to mój stary maszt (teraz mam instalację obrotową na innym maszcie). Możesz się śmiać, ale te kreski były bardzo pomocne przy wracaniu np. z Hispasata, z powrotem na Hot Birda lub Astrę. W kilka sekund zgrubnie trafiałem w satelitę, zostawało tylko precyzyjne dostrojenie anteny w/g miernika. Gdybym chciał za każdym razem wzywać instalatora to bym zbankrutował.

 

Układ zeza to dobra propozycja lecz nie zawsze idealna, bo niestety ale jest to kwestia indywidualna. Jeden użytkownik chce tylko leżeć w fotelu z pilotem przyrośniętym do dłoni, drugi użytkownik ma zacięcie DX. Tych drugich jest mniej.

 

Pytanie @donmatea16 jest jak najbardziej zasadne. Nie każdy wie ile to jest te 6°, jak dużo trzeba tą antenę obrócić.

Wyraźnie zostało podkreślone jakie wady ma taka metoda ustawiania anteny. A co z tą informacją (przeliczaniem stopni na centymetry) zrobi pytający to jego sprawa. Żyjemy w wolnym kraju i każdy może ustawiać antenę metodą, którą uważa dla siebie za najlepszą. Forsowanie na siłę jednej "słusznej" metody i wyśmiewanie innych metod, jest moim zdaniem mało profesjonalne.

 

Inną sprawą jest poziom wiedzy wśród instalatorów, nawet wśród tych wieloletnich. Czytając forum można łatwo się przekonać, że poziom ten jest żenująco niski. Można wręcz odnieść wrażenie, że instalator anten to chłop ze wsi oderwany granatem od pługa, który teraz dostał do ręki drabinę i wiertarkę i zamiast orać montuje anteny. Wcale się nie dziwię, że większość osób chce uniknąć partacza i ustawić antenę (albo chociaż spróbować) we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz kolego w sumie to nie wiem co Ci odpisać, Masz po częsci rację a po części Ja. Zajmuję się telewizją podkręślę telewizją, od 14 lat , nie jestem osobą która jescze rok temu piekła chleb w piekarni(z całym szacunkiem) a dziś stoi na drabinie i kręcia anteną.

Wyraziłem swoje zdanie na ten temat i odpowiedziałem użytkownikowi mprw na jego pytania. Ale jesli czytam czasem tak wierutne bzdury na temat czegoś co dobrze znam, to przepraszam ale nie umiem przejsc koło tego bokiem.

 

P.S. My Polacy ogolnie mamy opinie takich co wszystko sami, tylko przykłady ,,a trzeba było,, można zauważyć w życiu codziennym, odchądzę tu teraz od tego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się z kol. artur7878 kto bawi się DX SAt to nie robi kresek na maszcie tylko montuje do anteny siłownik a SAT finder za 15 żł nie nazywa miernikiem

Dzięki, myślę że wiemy o czym tu mówimy.

Nie chciałem już poruszać wątku mierników, bo są tacy którzy piszą że sat findr to jeden z lepszych mierników , jeśli można to coś wogóle tak nazwać. A gdzie pomiar CER, BER. itd...

Niech nam się jescze bardziej rozwinie tv HD to pogadamy o ustawianiu na ,,oko,,.

 

Pozdrawiam i propnuje zamknąć post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...