Skocz do zawartości

Oprogramowanie A200_2.01B5.zip


ks1968
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem raczej newbee i Jeszcze tego nie próbowałem

Tego typu wątki zazwyczaj zaczyna brain. ale skoro go nie ma zadaję pytanie

Czy któryś z szanownych kolegów ryzykował użycie softu A200_2.01B5.zip?

Do pobrania ze stronki producenta http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... .01B5.zip/

Piszą, że ten sofcik daje radę z:

-----------------------------------------------

Software version V2 brings up new funcionality: nowe funkcjonalności

-----------------------------------------------

 

1. Shoutcast based internet radio service. znaczy się radio internetowe gdy masz arivkę na LAN'ie

 

Internet radio playback depends on network connection speed

and stability.

 

Note that some of servers can be full when trying to access

them, in this case radio will not be played. The maximum number of

simultaneous listeners allowed depend on server settings.

 

 

2. Recognized multimedia file extensions are listed below. znaczy się jej mość teraz odtwarza avi etc.

Not all files with those extensions are playable - some files may

include not supported codecs and/or settings (for example divx).

 

- Audio files: mp1, mp2, mp3, mp3 Pro, ogg, flac, wav (PCM only)

 

- Video files containers: avi, mkv, mpeg, mpg, ts, mp4, dvr (the default recordings format)

|

|-> video codec supportet in containers: H.264 (up to 8 RF)

|-> audio codec supported in containers: mp3, aac, ac3

 

- Images files in formats: bmp, jpeg, jpg

 

// ************************************************************* //

 

C A U T I O N !!! C A U T I O N !!! C A U T I O N !!! No i te uwagi odnośnie zawiech i innych możliwości wpadek

 

> Playback of some fles may fail or be incorrect.

> Copy protected content is not playable.

> Playback may sufer temporary interruptions (image freeze, faster/slower playback, etc)

when the audio language (audio track) is changed.

> A damaged movie file may not be played correctly.

> Videos with resolution higher than 1920x1080@25/30P or 1280x720@50/60P may not work properly.

> We do not guarantee smooth playback of movies encoded in profles level 4.1 or higher in H.264.

> Playback of movie files with video bitrate over 30 Mbps may be incorrect.

 

Ciekawe dokąd to zmierza?

 

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson ma w ofercie taki odtwarzacz, więc zastanawiam się, dlaczego próbuje rozbudowywać funkcjonalność tunera satelitarnego w tym właśnie kierunku. Nie jest to samo w sobie złe, gdyż nie każdy ma ochotę, czy też możliwość, aby wydać kolejne kilkaset złotych na odtwarzacz. Więc może chodzi o takich właśnie nabywców.

 

Problem w tym, że podstawowa funkcjonalność tunera zawiera jeszcze troche niedoróbek i bardziej skupiałbym się na ich miejscu nad naprawą tych właśnie słabości.

 

Z mojego punktu widzenia bardziej przydałaby się rozbudowa tunera o dostęp do plików na podłączonym dysku USB poprzez sieć. Wówczas nie trzeba byłoby odłączać dysku po to, aby przenieść nagrania do komputera. Ale to tylko takie moje marzenie.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ich pierwszy kombajn zebrał niepochlebne opinie.

Generalnie pewnie Ferguson odświeża przez ten krok swój produkt czyli Ariva 200 żeby móc go dłużej sprzedawać - a to wymaga z każdym rokiem czegoś nowego, po drugie to dobre podejście, żeby przekonać do siebie obecnych już klientów bo pokazują, że dają support nawet jak już coś kupiłeś - Samsung ma inne podejście i zraża klientów - kupujesz produkt np. TV i po 3 miesiącach support się kończy a zaczyna się adorowanie nowych klientów nowym produktem na nowy rok (serie A,B,C etc.) i tak co roku. Podejście na zasadzie "kocham cie do momentu aż zapłacisz a potem spadaj" nie sprawdza się na dłuższą metę. Trzeba jednak dodać, że Ferguson taką strategię jak Samsung przerabiał chociażby z tunerami DVB-T, które mają liczne błędy w sofcie a supportu dla nich nie ma w praktyce - po części to wina tego, że to nie Ferguson przedukuje ten sprzęt tylko ktoś w Chinach a Ferdek daje tylko obudowę i logo swoje.

 

Zgadzam, się funkcjonalność Playera w Arivie nigdy nie będzie taka jak w telewizorach albo oddzielnym sprzęcie, ale dobre i to :) fajnie, że pracują nad wykorzystaniem złącza LAN (radio internetowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z wakacji a tu takie miłe zaskoczenie. Poszperałem na forach i porobiłem kilka własnych testów poniżej lista zmian w nowej testowej wersji:

 

arrow_right.gifna początku poprawiono obsługę dysków - działają WD z ukrytą partycją !

 

arrow_right.gifdzielenie nagrań można ustawić w menu 1G, 2G, 3G lusb 4G (domyślnie) wcześniej wszystko było dzielone na kawałki po 960MB przy filmach SD oznacza to koniec problemów z łączeniem dvr'ów :)

 

arrow_right.gifobraz na SCART jest zawsze niezależnie od rozdzielczości HDMI i bez wkurzającego napisu "naciśnij OPT"

 

arrow_right.gifobsługa modułu Conax TechniCrypt a tak się wcześniej się zarzekali że niewykonalna :)

 

arrow_right.gifgeneralnie lepiej pracują moduły mój Polsat przełącza mi się poniżej 2 sekund prawie jak z karty w czytniku

 

arrow_right.gifw EPG pojawiły się kolorki po dodaniu timera i możliwość jego usunięcia

 

arrow_right.gifradio internetowe - 28 kategorii po jakies 150 kawałków - wszystko jest zapisywane w plikach na USB można sobie przeedytować i mieć własne listy z własnymi stacjami (rewelka !) Sam nie robiłem, ale pojawiła się już w sieci jedna lista użytkownika. Wystarczy zamienić np. plik SC_Default.lst własnym. Przykładowy gotowiec do pobrania tutaj: http://www.speedyshare.com/files/242730 ... efault.lst

 

arrow_right.gifmediaplayer ma obsługę wielu nowych kontenerów avi, mkv, mpeg, mpg, ts, mp4, dvr ale z kodowaniem video tylko w H.264. Kodowania divx nie ma i chyba nie będzie ... Szkoda też, że nie ma obsługi żadnego formatu napisów ekranowych, ale to wersja testowa, pożyjemy zobaczymy... Sprawdziłem tylko 2 filmy mkv 1080p z dźwiękiem aac i drugi z ac3 oba w profilu High@5.1 oba działają mi płynnie.

 

arrow_right.gif Jedyny minus to konieczność robienia list kanałów od nowa .... bo wgranie listy zrobionej na starym sofcie powoduje dziwne problemy i niedostępność ustawień anteny. Więc lepiej nie wgrywać starych list tylko wyszukać kanały samodzielnie.

 

 

 

Osobiście soft i postępy prac oceniam bardzo pozytywnie.

Myślałem że już nic z tej Arivy nie wyciągną a tu proszę jakie miłe zaskoczenie :brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brain z rozpędu utworzył wątek dla tego softu i spisał ciekawe uwagi na jego temat. Wątek został jednak zamknięty, gdyż dublował obecny, dlatego mam prośbę do Braina, aby skopiował swoją wypowiedź do tego wątku.

 

Nawiązując do opisu Braina, mile zaskoczył mnie fakt możliwości zdefiniowania wielkości nagrywanych plików z obecnych niespełna 1. GB kawałków na zdefiniowane w menu 1, 2, 3 i 4 GB. Rzeczywiście, w przypadku wiekszości nagrań SD można zapomnieć o łączeniu plików. Choc przyznam, że skoro juz tak daleko to zaszło, to dla partycji NTFS możnaby zupełnie zrezygnować z dzielenia nagrania na fragmenty. Oczywiście opcjonalnie. Najfajniejsze jest to, że zwracałem się kiedyś z prośbą o coś takiego i otrzymałem odpowiedź, że architektura oprogramowania nie pozwala na zmiany. Jednak udało się. I oby to dobrze działało, gdyż konieczność łączenia plików przed ich obróbką powoli doprowadzało mnie do pasji ;)

 

Na razie jednak wstrzymam się z aktualizacją i cierpliwie poczekam na oficjaną odsłonę.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek jest prosty trzeba sobie kupić dodatkowy mediaplayer który nie będzie miał tych ograniczeń zamiast liczyć że tuner załatwi wszystkie problemy.

O czym Ty piszesz?

Skoro właśnie Ariva uzyskała możliwość odtwarzania .mkv i innych plików z h264 to jest to niesamowity postęp.

Np. playerach w DVD z reguły tylko można pomarzyć o .mkv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że administrator połaczył wątki. Dziękuję.

 

FFan, myślę iż nikt z nas nie ma tak naprawdę nic przeciwko rozbudowywaniu funkcjonalności Arivy o funkcje odtwarzacza multimediów. Jednak, jak znam zycie, funkcjonalnie zawsze lepiej wypadały urządzenia dedykowane, niż kombajny. Ale trzymam kciuki. Byc może pojawi się w Arivie serwer plików oparty o Sambę?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mam nic przeciwko dodawaniu nowych funkcji ale... Za jakiś czas dodadzą serwer Battlefield 2 a niektóre podstawowe funkcje nadal będą sprawiały problemy. To jest taki dziwne podejście - człowiek z Fergusona mówi, że nie będą już "paprali" się w starych tematach bo dodają nowe funkcje. Szkoda - bo gdyby wyeliminować kilka problemów (i dodać wspomniane nowe funkcje) to Ariva byłaby naprawdę konkurencyjnym sprzętem (nawet dla urządzeń o 100% droższych). No ale jest jak jest:-) No i jeszcze ta niekompatybilność list programów... to mnie dobija. Znowu układanie od początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim teście nowego softu, opiszę wrażenia n/t zmienionych cech i nowych funkcji.

 

Po pierwsze, czas przełączania przy zmianie kanałów jest zauważalnie dłuższy. Nie robiłem pomiarów stoperem, ale na oko przełączanie trwa około prawie 2x dłużej, niż w ostatniej stabilnej i wcześniejszych wersjach softu (karta TnK w czytniku).

Po drugie, zmniejszono rozmiar czcionki w opisach programów (dostępnych po 2x i 3x naciśnięciu przycisku info), oraz w media playerze (nazwy plików). Zaletą tego jest to, że więcej informacji mieści się na ekranie bez potrzeby przewijania opisów, natomiast wadą może być utrudnione czytanie przy małych przekątnych ekranu.

Po trzecie, na liście kanałów (dostępnej po naciśnięciu klawisza OK), informacja o kanałach kodowanych (znak $) znów znajduje się po lewej stronie, na początku nazwy, tak jak było to w starych softach.

Po czwarte, skanowanie nieba (FastScan Telewizja na Kartę) trwa strasznie długo, do tego stopnia, że po kilku minutach czekania i znalezieniu części dostępnych programów, zdecydowałem się przerwać skanowanie (na sofcie 1.04B7 odbywało się to bardzo szybko).

 

Z nowych cech (oprócz znanej już wszystkim funkcji odbioru stacji ShoutCast), zauważyłem, że po naciśnięciu przycisku "Edit", oprócz obecnych dotychczas informacji, pojawiła się nowa, mianowicie rozdzielczość w jakiej nadawany jest kanał. Informacja o bitrate, nadal jest zamrożona, tak jak w ostatnich stabilnych softach.

Jeśli chodzi o funkcję odbioru radia internetowego, to jest ona dostępna z poziomu media playera (nowa zakładka), więc można z niej skorzystać wyłącznie przy podłączonej pamięci zewnętrznej (pendrive lub HDD-USB), na której zresztą zapisywane są listy stacji radiowych. Listy te, pobiera się automatycznie z kilkunastu dostępnych kategorii, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na pilocie, niestety mało jest w nich stacji polskich. Jak wspomniał wcześniej "brain", listy można edytować i dodawać swoje ulubione stacje. Sprawdziłem to i dodałem adresy dwóch stacji: 977music.com The 80's i SlayRadio. Pierwsza z nich niestety nie działała (buforowała się ale nie odtwarzała), natomiast druga działała, ale czasem dostawała delikatnej "czkawki", za to na komputerze w odtwarzaczu Exaile pod linuksem, obie działały poprawnie bez żadnych zakłóceń. Funkcja odtwarzacza ShoutCast, jest jeszcze dość niestabilna - czasami dekoder potrafił się zawiesić i pomagało tylko wyłączenie i ponowne włączenie, a czasami następowały samoczynne restarty po wybraniu stacji radiowej.

 

Ze względu na wolne przełączanie kanałów, oraz niestabilną jeszcze funkcję odtwarzacza radia internetowego, ponadto wymagającego stale podłączonej pamięci zewnętrznej, zdecydowałem się na razie na powrót do ostatniego stabilnego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż bardzo niedorobiony ten soft to wg. mnie najlepszy jak do tej pory.

 

Po pierwsze, najważniejsze, że już mi nie zanika obraz przy przeglądaniu nagranych pozycji przy ustawieniu obrazu na auto (do tej pory musiałem za każdym razem przełączać na 16/9 żeby uniknąć oczopląsu). Wobec tego duuuuuuży plus bo dostawałem szału od tego.

 

Po drugie, szkoda, że przy nagranych stacjach nadal mieści się mało informacji podczas gdy na pozostałych zakładkach z muzyką, video itp tabelka jest w "większej rozdzielczości" i mieści się dużo więcej informacji. Mogli by to poprawić.

 

Po trzecie, przy wejściu przyciskiem USB/PVR, wybraniem pozycji a potem wyłączenie jej skutkuje zawieszeniem tunera przy powtórzeniu tego działania, czyli wejściu na listę nagranych audycji przez przycisk na pilocie. Ten problem nie występuje przy wchodzeniu każdorazowo na listę nagrań przez Menu (trwa to trochę dłużej niż skrótem przez przycisk na pilocie).

 

Po czwarte, kanały wg. mnie trochę szybciej się przełączają (kodowane też). Działam na karcie ze splittera z kartą cyfry.

 

Po piąte, trochę dziwne, że na liście nagrań pojawia się znak $ jakoby nagranie było zakodowane a nie jest (normalnie sklejam dvry na komputerze i działa w ts-ie.

 

Po szóste, reszta dodanych opcji mnie nie obchodzi, bo filmy oglądam na DVD/Bluray + nagrane audycje. Nie oglądam ściągniętych filmów z torrentów. Jednakowoż dobrze, że dodają nowe funkcje. Może ktoś z tego skorzysta ;)

 

Po siódme - szkoda, że nie zmienili grafiki ale to akurat najmniejszy problem i od złej biedy taka może zostać. Przynajmniej jest czytelna.

 

 

Generalnie bardzo na plus i mimo, że muszę ręcznie przeszukiwać transpondery i ułożyć listę kanałów od nowa to zrobię to z miłą chęcią bo pozbyłem się wreszcie problemu który strasznie mnie irytował (patrz pierwszy punkt).

 

Zaczynam odzyskiwać wiarę w tę firmę. Jeszcze trochę pracy z ich strony i może wreszcie będę mógł być zadowolony z zakupu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wgrałem to oprogramowanie. :)

 

Skusiła mnie opcja definiowania dzielenia plików na większe kawałki. Rzeczywiście jest i do tego ustawiona domyślnie na 4 GB, czyli wartość maksymalną. Szkoda, że nie dorzucono jeszcze opcji bez dzielenia, która przydałaby się w przypadku podłaczenia dysku z partycją NTFS. Ale to i tak duży postęp.

 

Tuner zapisuje nagrania w folderach o takiej samej strukturze nazwy, ale z dodanym przedrostkiem [TS]. Podejrzewam, że w przypadku wyboru PS bedzie to [PS], ale nie sprawdzałem.

 

Tuner nagrywa pliki w formacie TS i rzeczywiście dzieli je w okolicach zdefiniowanych przeze mnie 4 GB. Nazewnictwo jest takie samo, czyli 000.ts, 001.ts itd. Do tego tuner tworzy zmodyfikowany plik dvr3.info, który nie jest poprawnie interpretowany przez TSDoctora. Dodatkowo na dysku pojawiają sie nieduże pliki 000.dvr, 001.dvr itd. Podejrzewam, że moga to być jakieś indeksy. Niemniej jednak pliki daja się bez problemu łączyć, jeśli zachodzi taka potrzeba.

 

Przetestowałem nagrywanie z programatora na stacjach kodowanych i niekodowanych. Wygląda na to, że działa to tak samo, jak do tej pory. Jednak dziś rano przeżyłem niemiłą niespodziankę. Mianowicie audycja zaprogramowana, jako codzienna, nagrała się, jako dokładnie jednominutowa, pomimo tego, że była zaprogramowana na 1:05 godz. Parę innych nagrań, ustawionych jako jednorazowe, nagrało się poprawnie.

 

Początkowo myślałem, że pomyliłem się w ustawieniach timera, ale nagranie sprawdzałem jeszcze w czasie jego trwania, więc było jeszcze na liście i było dobrze ustawione. Nie wiem, co mogło być przyczyną. Zastanawia czas nagrania równy dokładnie 1 minutę. Dziś sprawdzę, czy ta wada nie dotyczy nagrań z ustawieniem "codziennie".

 

To, co nieco irytuje, to zmiana zachowania klawiszy w odtwarzaczu multimediów oraz z programatorze. Wcześniej, wchodząc do odtwarzacza multumediów mogłem nacisnąć klawisz w lewo i od razu lądowałem na ostatniej zakładce z nagranymi audycjami. Teraz muszę klikać w prawo cztery razy. Podobnie jest w przypadku programowania. W oknie parametrów nagrania nie można przeskoczyć strzałką w górę z pierwszego wiersza do przycisków na dole. Trzeba za każdym razem zasuwac na dół. Przy drobnych korektach ustawień jest to trochę irytujące ograniczenie.

 

Zgadzam się też co do tego, że może warto byłoby zmniejszyc czcionke również w oknie nagrań i umiescic tam informację o godzinie nagrania. Ale to są drobiazgi.

 

Gdyby nie to jednominutowe nagranie z dzisiejszego poranka, byłbym zadowolony.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to jednominutowe nagranie z dzisiejszego poranka, byłbym zadowolony.

Pozwolę sobie kolego na żarcik: "gdyby żaba miała skrzydła to by sobie D nie obijała jak skacze" - :lol2::lol2::lol2:

 

Co do problemu to raczej wydaje mi się że problemem jest zbyt krotki czas nagrania. Swoją droga po co nagrywać 1 min ??

Sprawdź lepiej przy 5 lub 10 min, coś mi się wydaje że wtedy bezie ok :)

 

Sprawdziłem to i dodałem adresy dwóch stacji: 977music.com The 80's i SlayRadio. Pierwsza z nich niestety nie działała (buforowała się ale nie odtwarzała), natomiast druga działała, ale czasem dostawała delikatnej "czkawki", za to na komputerze w odtwarzaczu Exaile pod linuksem, obie działały poprawnie bez żadnych zakłóceń

Z tego co to widzę to tylko transmisje/streaming mp3 działa jeśli stacja nadaje ogg albo inaczej to nie pójdzie .... wklej prosze co tam dokładnie doadałeś to zerkniemy. Zmieniając playlisty shoutcasta trzeba pamiętać o znaku końca każdej linii - jak w linuxie NUL :)

A wpisy mają postać Item=http://adres.ip.stacji : port / nazwa stacji NUL Jak stacja ma podany adres do playlisty albo bezpośrednio do pliku to nie zadziała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przy nagraniach z timera wyłącza się po kilku/nastu/dziesięciu sekundach lub kilku minut. Nagra np. 2 minuty i gucio. Bardzo często zdarzało mi się nagrywać simpsonów i połowa nagrała się po 17 sekund, 45 sekund, minutę z hakiem albo czasami 5 minut i nagle ciach. To zdarzało się od początku kiedy mam ten dekoder.

 

Teraz czekam aż się zakończy nagranie z timera i zobaczymy czy będzie poprawnie nazwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga po co nagrywać 1 min ??

 

Przecież kolega ArtS007 wyraźnie napisał, że nagranie miało trwać 1 godzinę i 5 minut a nagrało mu się tylko jedną minutę.

 

Kolego Arts007, czy mógłbyś sprawdzić na tej testowej wersji softu, czy funkcja kanał startowy działa poprawnie? Tzn. czy w przypadku posiadania wpisów w timerach czy działa poprawnie?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brain, nie doczytałeś mojego wywodu. Zaprogramowane zdarzenie opiewało na jedną godzinę i pięć minut. Nagrała się dokładnie tylko jedna minuta. Dlatego Twój sarkazm jest tu nie na miejscu. ;)

 

Regedit, nagrywam dużo i nie zdarzyły mi się takie przypadki na wcześniejszych softach. Ten jednominutowy przypadek zdarzył mi się dopiero po wgraniu testowej wersji oprogramowania. Zastanawiające jest to, że nagranie trwa dokładnie jedna minutę. Wprawdzie rachunek prawdopodobieństwa mówi, że wynik 00:01:00 może być równie prawdopodobny, jak np 00:01:13, to jednak jest to zastanawiające.

 

Wczoraj przeprowadziłem testy na serii jednominutowych nagrań z różnych kanałów. Wszystkie przeszły pomyślnie, jednak każdy z nich trwał poniżej jednej minuty. Nie potrafię z pamięci potwierdzić, ale były to czasy typu 00:00:48, czy 00:00:52.

 

Dzis rano sprawdzałem nagranie pod jego koniec i tuner był włączony na zaprogramowanym kanale. Rzecz w tym, że tuner już tego nie zapisywał. Można podejrzewać jakiś problem z nośnikiem USB, ale na tym dysku nagrywam już od ponad pół roku, więc jeśli coś jest na rzeczy, to raczej po stronie oprogramowania.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Z timera nagrał mi godzinną audycję na Polsacie jako zakodowaną (niebieska ikonka z dolarem). Pierwszy raz się to zdarzyło. Na poprzednich softach zawsze nagrywało rozkodowane. Nagrałem na próbę ręcznie 5 minutowy fragment z Polsatu 2 i rozkodowany.

 

Aha... oczywiście nie nazwane poprawnie tylko "$Polsat" jako nazwa pierwszego i "$Polsat2" jako nazwa drugiego nagrania. Czyli [beep]cia nadal pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu oprogramowania 2.01B5 ,programy SD działały prawidłowo (moduł Polsatu i Cyfra),ale kanały HD CYFRY załączały się po 5-10 minutach.Gdy wyjąłem modul Polsatu ,kanaly HD Cyfry działały.Wróciłem do poprzedniego softu,a szkoda ,bo jest tam dużo fajnych funkcji.Pozdrawiam PIOTR-LLANDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem kolejną serię testów. Z braku wolnych okienek w nagrywaniu, testy są ograniczone.

 

Kanał startowy przy zaprogramowanych timerach nie działa. Nie sprawdzałem przy pustych, ale pewnie działa.

 

Hipoteza, że tylko codzienne nagrania się psują okazała się nieprawdziwa. Ponieważ jednak programowanie zdarzeń pod koniec kolejki (pozycje 30-32) dawało dziwne wyniki pod względem czasu, doszedłem do wniosku, że być może tuner przechodzi w tryb ręczny. Tym bardziej, że praktycznie za każdym razem przy uruchamianiu zdarzenia wyskakuje słynny komunikat: „Rec hint: Waiting for…”. Na wcześniejszych wersjach ten komunikat pojawiał się tylko w przypadku, gdy programowałem zdarzenie na kanale niekodowanym.

 

Kolejna ciekawa rzecz. Mianowicie najpierw startuje zdarzenie, a dopiero później jest wykrywany dysk. Myślałem, że problemy mogą być kwestią długiego czasu wykrywania, więc sformatowałem dysk pod Windows, stosując 32 kB klaster. Po tym dysk pojawiał się o wiele szybciej, ale to i tak nic nie pomogło.

 

Żeby nie przedłużać. Doszedłem do tego, że nagrania zaprogramowane w pierwszej połowie kolejki (pozycje 1-16) wykonują się prawidłowo, a nagrania zaprogramowane na kolejnych (pozycje 17-32) wykonują się źle.

 

To co teraz napiszę, będzie wydawać się dziwne. Wygląda na to, że timery od 17 do 32 nie przejmują się wpisanym czasem nagrania, tylko kierują się tym, który był wpisany wcześniej na poprzedniej wersji oprogramowania. Stąd miałem jednominutowe nagrania, bo wcześniej na danej pozycji miałem takie zdarzenie ustawione po to, aby było możliwe poprawne przełączenie na kanał niekodowany.

 

Przypomnę, że gdy nagrywam na kanale niekodowanym, to dla pewności ustawiam kilka minut przed właściwym nagraniem ustawiam jednominutowe nagranie. Po czymś takim kolejne wykonuje się zawsze poprawnie.

 

Później sprawdziłem jeden z timerów (nr 17) i nagranie zawsze było tak długie, jak zdarzenie zaprogramowane na tej pozycji jeszcze za poprzedniej wersji oprogramowania. Spostrzeżenie bardzo dziwne, ale wygląda na to, że prawdziwe.

 

Co ważne, czas nagrania jest taki od samego początku zdarzenia. Nie mamy tu do czynienia z nietypowym odłączeniem dysku. Powiedzmy, że wcześniej na timerze nr 17 miałem nagranie o długości 1:05 h, a teraz programuję zdarzenie o długości innej, to po wystartowaniu tuner pokazuje, że będzie nagrywał przez 1:05 h.

 

Nie pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych. Z braku czasu nie mam pewności czy coś się zmieniło, gdyż wykonanie jednej próby dało nagranie dwugodzinne. Czyli albo tuner przeszedł w tryb ręczny lub, co bardziej prawdopodobne, pobrał domyślne dwie godziny, gdyż każdy wyzerowany timer ma taki właśnie czas. To będzie wymagało jeszcze sprawdzenia. Ponieważ po wgraniu nowego softu nie przywracałem na dzień dobry ustawień fabrycznych, więc jakieś ślady po starych timerach pozstały.

 

Najwyraźniej programiści przerabiali te timery i te z nr 17-32 nie zapisują zmian wprowadzonych w pozycji długość nagrania. Niestety, nie mam drugiego egzemplarza tunera, więc nie mogę sprawdzić, czy takie zachowanie nie jest wynikiem tego konkretnego egzemplarza. Jednak wcześniej nie było takich problemów, więc pewnie nie.

 

Jeśli ktoś może sprawdzić u siebie, czy ma tak samo, będę wdzięczny.

 

Niestety, ostatecznie tuner przestał poprawnie widzieć dysk sformatowany z klastrem 32 kB, więc nocne nagrania się nie powiodły i tu kończą się na razie moje wnioski.

 

Dysk sformatowałem jeszcze raz pod Windows, podłączyłem, tuner go wykrył, ponownie sformatowałem dysk już przy pomocy tunera i przywróciłem ostatni stabilny soft. Jak znajdę trochę czasu, protestuje ponownie. Ale to najwcześniej w środę.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał startowy przy zaprogramowanych timerach nie działa. Nie sprawdzałem przy pustych, ale pewnie działa.

....

To co teraz napiszę, będzie wydawać się dziwne. Wygląda na to, że timery od 17 do 32 nie przejmują się wpisanym czasem nagrania, tylko kierują się tym, który był wpisany wcześniej na poprzedniej wersji oprogramowania. Stąd miałem jednominutowe nagrania, bo wcześniej na danej pozycji miałem takie zdarzenie ustawione po to, aby było możliwe poprawne przełączenie na kanał niekodowany.[/color]

ArtS :smile:

 

Dzięki za sprawdzenie kanału startowego.

Odnośnie timerów 17-32 rzecz ciekawa - samo pamiętanie tych czasów nagrań po wgraniu nowego softu. Zastanawiam się czy, gdyby wgrać soft 2-3 edycje wcześniejszy i dopiero wówczas ten testowy czy to by coś zmieniło? Ciekawe też, czy jeśli nie było timerów (17-32) wprowadzonych na wcześniejszym sofcie to czy ten soft testowy też głupieje?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również głupieje. Po zresetowaniu do ustawień fabrycznych nagranie na takim timerze ma 2:00 h, czyli takie, jakie timer ma domyślnie. Z braku czasu nie sprawdziłem tego na kilku przykładach. W środę spróbuję potestować dokładniej.

 

Dla usystematyzowania:

1. Soft testowy wgrałem i nie resetowałem ustawień.

2. Timery zapamietały czasy z ostatniego softu.

3. Pierwsze 16 timerów zapisuje zmiany poprawnie, kolejne tez, ale nie czasy nagrania.

4. Nagranie w takim stanie powoduje, że nagranie nagrywa się zgodnie z ustawieniem z poprzedniej wersji.

5. Resetuję do ustawień fabrycznych.

6. Programuje i nagrywam.

7. Nagranie na jednym z timerów od 17-32 ma dokładnie dwie godziny.

 

Wniosek dodatkowy jest taki, że wygląda na to, iż aktualizacja softu nie przepisuje wszystkich obszarów pamięci. Aktualizowałem przez USB z wykorzystaniem opcji Allcade + Bootloader.

 

Ciekawe jest to, że najprawdopodobniej programiści przebudowywali struktury timera. Stary timer zapisywał czas w obszarze (powiedzmy A), a nowy zapisuje w innym obszarze (powiedzmy B). I teraz tak. Gdy tuner rozpoczyna nagrywanie, pobiera czas z obszaru A, więc pobiera stary czas. Gdy wyświetlam ustawienia timera, czas jest pobierany z obszaru B, więc na ekranie wszystko jest w porządku.

 

Pytanie, dlaczego tak się dzieje tylko dla połowy timerów? Nie wiem. Możliwe, że obsługa każdego z 16 timerów jest pisana osobno.

 

Problem zglosiłem, poczekamy na efekty.

 

Jeszcze jedno. Wczoraj tuner raz się wyłaczył na dobre przy rozpoczęciu nagrywania. Kiedyś coś takiego zdarzyło mi się raz, czy dwa, więc nie jest to nic nowego. Jedyne, co martwi, to tak szybkie ujawnienie się tego zdarzenia. Ale to mógł być jakis problem we współpracy z partycją z 32 kB klastrem.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ArtS007 nas nie zawiódł :) podziwiam podziwiam ja oprócz nastawienia filmu raz kiedyś w nocy

nic innego z nagrywania nie testuje to pewnie dlatego nic takiego nie zauważyłem :)

I zawsze się cieszę że mam nagrane ... hehe

 

Jedno mnie jednak zastanawia stąd ten wpis ....

Skoro producent za każdym razem przypomina żeby po wgraniu softu

przywrócić ustawienia fabryczne to po co testujesz bez tego ??

Naturalne jest że jakieś "śmieci" i dziwne zachowania mogą się pojawić

jak się po wgraniu softu odbiornika "nie przeczyści" więc taki test moim zdaniem nic nie wnosi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...