Skocz do zawartości

Oprogramowanie A200_2.01B5.zip


ks1968
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy soft powinien zapisać całą dostepną pamięć. Jak do tej pory nie musiałem resetować tunera, gdyż po aktualizacji i tak był zresetowany. Poza tym zauważ, że tym razem nawet zresetowanie ustawień nie pomogło, gdyż natura błędu jest od tego niezależna. Więc nie pisz rzeczy objawionych typu "producent zaleca", bo nie w tym rzecz.

 

Ja nie testowałem oprogramowania. Ja je po prostu wgrałem, zrobiłem kilka małych prób i zaprogramowałem nadchodzące zdarzenia. Zacząłem badać sprawę dopiero po zauważeniu nieprawidłowości. A wgrałem tylko dlatego, że sam napisałeś o wprowadzeniu opcji dzielenia plików według nowego schematu. Zakładałem, że timery powinny w takim przypadku działać tak, jak poprzednio.

 

Niestety, w jakiś sposób, ich funkcjonowanie zostało naruszone. Prace nad zmianą sposobu zapisu mogły wymagać zmian w obsłudze zdarzeń timerów. Stąd pewnie ten problem.

 

Niezresetowanie odbiornika pomogło mi przy okazji wyciągnąć wnioski. Gdybym go zresetował, odnotowałbym dwugodzinne nagrania i pewnie doszedłbym do wniosku, że tuner przełączył się na nagrywanie "ręczne", podobnie jak to robi przy automatycznym zegarze i różnicach czasowych, również zdiagnozowanych przeze mnie. Oczywiście taki wniosek byłby błędny.

 

Zastanawia mnie, dlaczego tak alergicznie reagujesz na wpisy informujace o niedociągnięciach. Chyba nie po to zakładasz wątki o nowych wersjach, prawda? Postaraj się dokładniej czytać wypowiedzi innych, zamiast spieszyć od razu z repliką.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko bez unoszenia się - pytanie to nie replika :lol:

 

Soft ma status testewego (w końcu ... bo wiele wcześniejszych też powinno mieć ...)

więc myślę że nie ma co po nim jeździć tylko napisać konkretnie co go boli...

Skoro dodano dużo nowych funkcji to i dużo nowych błędów pewnie też :)

 

Osobiście widzę jedną dużą wadę nowej wersji - rżnie mi się karta C+ z modułem Polsatu...

Na niektórych kanałach HD trzeba wysunąć moduł żeby działało ... na wersji stabilnej 1.xxx to działało ładnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc myślę że nie ma co po nim jeździć tylko napisać konkretnie co go boli...

 

A czy ja robię coś innego?

 

Na razie, zgodnie z sugestią Fergusona, powróciłem do stabilnej wersji i czekam na rozwój wypadków (czyli na kolejna wersję).

 

Dalsze analizowanie obecnego przypadku nie ma chyba większego sensu. Usterka jest na tyle ewidentna, że trudno ją pominąć przy dokonywaniu poporawek.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co to widzę to tylko transmisje/streaming mp3 działa jeśli stacja nadaje ogg albo inaczej to nie pójdzie .... wklej prosze co tam dokładnie doadałeś to zerkniemy. Zmieniając playlisty shoutcasta trzeba pamiętać o znaku końca każdej linii - jak w linuxie NUL :)

A wpisy mają postać Item=http://adres.ip.stacji : port / nazwa stacji NUL Jak stacja ma podany adres do playlisty albo bezpośrednio do pliku to nie zadziała :(

 

Tak wyglądają wpisy, które dodałem:

Item=http://icecast2.977music.com/80s/.977 The 80s Channel - 977MUSIC.COM
Item=http://icecast3.977music.com/80s/.977 The 80s Channel - 977MUSIC.COM
Item=http://icecast1.977music.com/80s/.977 The 80s Channel - 977MUSIC.COM
Item=http://icecast2.977music.com/80s/.977 The 80s Channel - 977MUSIC.COM
Item=http://relay3.slayradio.org:8000/SLAY Radio - 128kbps, relay3
Item=http://relay1.slayradio.org:8000/SLAY Radio - 128kbps, relay1

 

Faktycznie może być to mój błąd, bo w adresach pierwszej stacji nie ma portów. Pewnie założyłem, że jak jest deafultowy 80, to nie trzeba go podawać.

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten szczegół. W wolnej chwili uzupełnię wpis, wgram jeszcze raz nowy soft i sprawdzę czy stacja działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie nowe obserwacje odnośnie nowego softu:

 

1. Niektóre nagrane programy zaznaczone są jako zakodowane. Jednak w rzeczywistości nie są. Przez to robi się [beep]nik na liście.

2. Nagrania nie są w stanie surowym jak do tej pory tylko w MPEG-2 (rozszerzenie .ts). Jeśli jest więcej niż 4GB plik to dzieli na części które potem jednak dużo łatwiej skleić. Jako, że nie używam komputera z Windowsem, miałem trudności z zmianą plików dvr na ts. Teraz już mam gotowca. To duży plus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie, co rozumiesz przez oznaczone, jako zakodowane? Jeśli masz na myśli znak dolara przed nazwa nagrania, to chyba się mylisz. Dawniej nagranie zakodowanie oznaczane było ikoną dolara na tle niebieskiego kwadratu. Czy takie ikony pojawiają się u Ciebie na liście? Jeśli nie, to chyba jest tak, że nazwa pliku ma dolara wówczas, gdy nagranie pochodzi z kanału kodowanego. Ponieważ powróciłem do poprzedniej wersji, więc nie potrafię potwierdzić tego spostrzeżenia na 100%.

 

Napisz, czy timery z drugiej połowy listy głupieją u Ciebie podobnie, jak to miało miejsce u mnie?

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o ikonkę dolara w kwadracie na niebieskim tle. Mimo tej ikonki miałem ładnie zapisane do .ts 4GB + niecały 1GB (2 pliki) tak więc przekompresowałem sobie na komputerze używając kodeka H.264 przy 720p 6000kbps @ 25fps i wszystko płynnie chodzi. Znak dolara (nie niebieska ikonka) w nazwie nagranej audycji jest tak jak mówisz - przy nagrywaniu z kanałów kodowanych.

 

O timerach Ci nie powiem, bo programuję max 4-5 pozycji na raz więc mieszczę się w pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście dziwne z tym dolarem.

 

Mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś zaprogramować jakieś przykładowe nagranie na jednej z dalszych pozycji timerów (powyzej 16)? Jesli możesz, ustaw np timer nr 17 na nagranie o długości 12 minut. Zaobserwuj, jak długie będzie nagranie, gdy tuner uruchomi zdarzenie. Jak pewnie się domyślasz, wystarczy po uruchomieniu zdarzenia nacisnąc przycisk Rec. Podejrzewam, że będzie to 2 godziny, gdyż domyslny timer ma czas 00:00 i tuner przechodzi prawdopodobnie w tryb ręczny.

 

Ciekawe, jak zachowa się Twój sprzęt. Chciałbym po prostu upewnić się, że dziwne zachowanie softu u mnie, to nie wina mojego egzemplarza sprzętu.

 

Dziekuję

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :) Jak tylko skończę dzisiaj z nagrywaniem audycji bo niestety dochodzę do wniosku, że jedno-głowicowy tuner to porażka :P Ale tak to jest. Kiedyś nie miałem ani z nagrywaniem ani z HD i było dobrze :P Kiedyś nawet i analogowy miałem z 12 lat temu i jaki luksus był :D

 

UPDATE:

 

Na timerach z dalszymi numerami np. 20 po wpisaniu nagrywania na 12 minut wyświetlało się, że będzie nagrywał 2 godziny ale nagrał te 12 min (11:58) czyli jest to kolejna niedoróbka - coś jak z tymi dolarami, czyli źle pokazuje ale jest "dobrze" (o ile można to tak nazwać :twisted: ). Na plus można zaliczyć, że sam się wyłączył co po aktualizacji na ten nowy soft nie zdarza mu się zbyt często :brawo: No i nie ma ikonki dolara! :mrgreen: Natomiast dziwne, że niby 1GB zajęło nagranie 12 minut teledysków z MTVN HD.

 

Czyli u Ciebie nagrywał 2 godziny a u mnie wyświetlał, że będzie nagrywał 2 godziny ale nagrał 12 minut, czyli prawidłowo (przynajmniej u mnie).

 

Wygląda na to, że jest to tuner dla ludzi, którzy nie mają powodów do irytacji a chcieliby mieć. Za każdym razem jak biorę pilot i włączam ten tuner to krew mnie zalewa :lol: Może to głupio zabrzmi, bo porównanie jest trochę nie na miejscu ale zazdroszczę użytkownikom n-boxów bo tam to jakoś to wszystko sprawnie działa. Na Pace PVR też nie narzekam, choć wg. mnie jest bardziej ociężały niż turbodekoder z N.

 

P.S. Skoro u Ciebie jednak nagrał te 2 godziny to jednak u mnie się to nie potwierdziło ale jestem w stanie Ci uwierzyć :twisted: To tak jak u mnie z zanikaniem obrazu przy przeglądaniu listy nagrań. Nikt nie potwierdził, i wyszedłem na głupka... :P

 

-----

 

Czyli podsumujmy co jest jeszcze do d...

 

LISTA BŁĘDÓW:

1. Samoczynne resetowanie się odbiornika

2. Zawieszanie się przy ponownym (drugim) wejściu na listę nagrać z przycisku pilota (USB/PVR). Za pierwszym razem jest ok. Potem trzeba zresetować bo przestaje reagować na pilota.

3. Prawie nigdy nie zapisuje poprawnej nazwy nagranej audycji. Zapisuje albo nazwą stacji albo nazwą poprzedniego programu/filmu.

4. Na mniej więcej 50% nagrań wyświetla się jakoby były zakodowane (a nie są)

5. Przy Menu z nagraniami, plikami video, audio itp nie można przejść z Music do tyłu od razu na Record tylko trzeba się przeklikać przez wszystkie zakładki. W dodatku wyjątkowo ociężale mu to wychodzi i łatwo nie trafić w "Record" i przelecieć znowu na początek (wówczas trzeba znowu spróbować szczęścia)

6. Na liście nagrań mieści się aż po 6-7 liter z każdej nazwy nagranej pozycji

7. Problem z Timerami od 16 w górę

8. Beznadziejne działanie EPG. Bardzo często jak poczekam tą minutę czy dwie, żeby się załadowało, to ładuje się dla jednej stacji (tabelka nadal jest pusta albo prawie pusta dla reszty kanałów) a jak już się załaduje i przesunę oś czasu do przodu to wszystko znika.

9. Czasami nagrywa się tylko kilka pierwszych sekund lub minuta i samoczynnie przerywa.

10. O ile mnie wzrok nie myli, nie ma możliwości ustawienia marginesów nagrania (z przodu i z tyłu)

 

Do tego można dołożyć jeszcze bardzo archaiczne, miejscami mało czytelne menu ekranowe. Żyjemy w 2010 roku i mogłoby być proste ale nowoczesne (np. takie jak w Pace PVR).

 

Czysta przyjemność korzystać z takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrafił mi się dzisiaj błąd przy nagrywaniu z Polsatu dostępnego w ramach C+ i chciałbym się skonsultować z Wami czy to bardziej błąd softu czy emisji programu.

W parametrach nagrywania mam ustawione nagrywanie PS, poza tym wyłączony timeshift (i nagr z timeshift również), domyslny czas nagrywania 2:04 i plik 4GB. Dysk NTFS.

Dzisiejsze nagranie na Polsacie zaprogramowane było na 1:00. Niestety okazało się że nagrane zostało jakieś 10 minut poprzedniej audycji, a moja trochę została ucięta ale uwaga - całość została nagrana jako TS tj. w nazwie katalogu "[TS] " a w środku dwa małe pliki dvr i zasadniczy 2.6GB plik ts.

No i teraz nie wiem o co chodzi, bo różnicy w czasach między kanałami które oglądam a Polsatem jakoś nie zauważyłem, poza tym to co się nagrało miało 00:58:48 (więc nie był to tryb manual) ale skąd TS ?

Inne programy które nagrywałem na sofcie 2.01B5 nagrywały się jako mpeg z nazwą katalogu zaczynająca się od [PS].

 

Acha, soft mam od ponad tygodnia i po odpuszczeniu sobie shoutcastów generalnie jestem z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit, dziękuję do wykoannie testu.

 

Spieszę też z wyjaśnieniem. Nie wiem, czy nagranie na pozycji od 17. wzwyż trwałoby 2 godziny, gdyż tyle nie czekałem. Możliwe, że wykonałoby się prawidłowo wg zaprogramowanego czasu. Moje doświadczenia dotyczyły softu zaktualizowanego bez resetowania ustawień. Wówczas tuner nagrywał audycje o długościach pamietanych z timerów sprzed aktualizacji. Po zresetowaniu ustawień, testowe nagrania wyświetlały na pasku dwie godziny, więc założyłem, że tyle będą trwać. Ponieważ powróciłem do stabilnej wersji, więc nie potrafię tego potwierdzic, ale trudno przypuszczać, aby mój tuner zachował się inaczej, niz Twój. Zakładam, że resetowałes ustawienia po aktualizacji lub nigdy nie korzystałeś z timerów od 17. w zwyż.

 

Teraz nawiążę do Twoich uwag.

 

Miałem ten soft przez dwa dni, więc to za krótki okres na odniesienie się do wszystkiego, ale do części postaram sie odnieść. Od razu nadmienię, że nie wykorzystuję tego sprzętu do oglądania telewizji. On tylko nagrywa.

 

1. Samoczynne resetowanie się odbiornika

Nie wystąpiło, ale raz po prostu się wyłączył na początku nagrania.

 

2. Zawieszanie się przy ponownym (drugim) wejściu na listę nagrać z przycisku pilota (USB/PVR). Za pierwszym razem jest ok. Potem trzeba zresetować bo przestaje reagować na pilota.

Chyba wchodziłem dwukrotnie, ale nie jestem pewien.

 

3. Prawie nigdy nie zapisuje poprawnej nazwy nagranej audycji. Zapisuje albo nazwą stacji albo nazwą poprzedniego programu/filmu.

To "wina" nadawcy. Biorac pod uwagę, że z reguły nagranie ustawia się z niewielkim wyprzedzeniem, to naturalne, że zapisuje się nazwa poprzedniej audycji.

 

4. Na mniej więcej 50% nagrań wyświetla się jakoby były zakodowane (a nie są)

Nie stwierdziłem, ale nagrałem tylko kilka ngrań (jakies 10).

 

5. Przy Menu z nagraniami, plikami video, audio itp nie można przejść z Music do tyłu od razu na Record tylko trzeba się przeklikać przez wszystkie zakładki. W dodatku wyjątkowo ociężale mu to wychodzi i łatwo nie trafić w "Record" i przelecieć znowu na początek (wówczas trzeba znowu spróbować szczęścia)

Owszem, irytujące. Ale to chyba błąd. Gorzej, że przy programowaniu zdarzenia nie można z pierwszego wiersza przejść do przycisków przy pomocy kursora "góra".

 

7. Problem z Timerami od 16 w górę

Zgadza się.

 

9. Czasami nagrywa się tylko kilka pierwszych sekund lub minuta i samoczynnie przerywa.

To może być wina współpracy z urzadzeniem USB.

 

10. O ile mnie wzrok nie myli, nie ma możliwości ustawienia marginesów nagrania (z przodu i z tyłu)

Masz na mysli EPG? Ja ustawiam ręcznie i sam ustawiam marginesy. Przydałoby się z góry definiowane wyprzedzenie ustawiane w minutach. Łatwiej by się programowało. Obecnie daję dwie minuty wyprzedzenia, a na niektórych kanałach więcej.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Samoczynne resetowanie się odbiornika

Nie wystąpiło, ale raz po prostu się wyłączył na początku nagrania.

 

Mi się wyłączył ze 3 razy ale w podobnej sytuacji a mianowicie przy zmianie nazw nagrań. Jak wiadomo tuner prawie nigdy nie nazywa poprawnie nagranych audycji więc trzeba ręcznie i żmudnie na bieżąco wszystko porządkować (na bieżąco albowiem później już człowiek nie pamięta, co było czym). Możecie sobie wyobrazić jak bardzo to jest wkurzające kiedy po skorygowaniu kilku nazw tuner się restartuje i zmiany nie zostają zachowane. Trzeba potem od nowa wklepywać ręcznie.

2. Zawieszanie się przy ponownym (drugim) wejściu na listę nagrać z przycisku pilota (USB/PVR). Za pierwszym razem jest ok. Potem trzeba zresetować bo przestaje reagować na pilota.

Chyba wchodziłem dwukrotnie, ale nie jestem pewien.

 

Wejście przez menu i kolejno w następne zakładki nie powoduje problemu. Przy drugim wejściu przez przycisk na pilocie (skrót) pojawia się takie cudo:

zdjcie1x.jpg

3. Prawie nigdy nie zapisuje poprawnej nazwy nagranej audycji. Zapisuje albo nazwą stacji albo nazwą poprzedniego programu/filmu.

To "wina" nadawcy. Biorac pod uwagę, że z reguły nagranie ustawia się z niewielkim wyprzedzeniem, to naturalne, że zapisuje się nazwa poprzedniej audycji.

 

Wina winą. Fakt jest taki, że na moim PACE PVR z cyfry mam pełne EPG z praktycznie wszystkimi programami. Kompletne, z dużym zapasem. Nagrywanie to tylko kliknięcie 2x ok. W nboxie też EPG super działa, nawet lepiej niż w PACE od cyfry. W Arivie wszystko trzeba wpisywać ręcznie.

 

Wniosek? Pace potrafi, Nka potrafi a Ferguson nie.

4. Na mniej więcej 50% nagrań wyświetla się jakoby były zakodowane (a nie są)

Nie stwierdziłem, ale nagrałem tylko kilka ngrań (jakies 10).

 

zdjcie2m.jpg

Komentarze chyba zbędne w tej kwestii.

5. Przy Menu z nagraniami, plikami video, audio itp nie można przejść z Music do tyłu od razu na Record tylko trzeba się przeklikać przez wszystkie zakładki. W dodatku wyjątkowo ociężale mu to wychodzi i łatwo nie trafić w "Record" i przelecieć znowu na początek (wówczas trzeba znowu spróbować szczęścia)

Owszem, irytujące. Ale to chyba błąd. Gorzej, że przy programowaniu zdarzenia nie można z pierwszego wiersza przejść do przycisków przy pomocy kursora "góra".

 

Czyli kolejny dowód na potwierdzenie mojej tezy, że w tym tunerze wszystko trzeba robić ręcznie i na około czyli zero ergonomii.

9. Czasami nagrywa się tylko kilka pierwszych sekund lub minuta i samoczynnie przerywa.

To może być wina współpracy z urzadzeniem USB.

 

Bardzo często przy nagrywaniu Simpsonów z Canal+ tak było, że jak nagrywałem z marginesem 5 minut to nagrywało te 5 minut do końca poprzedniej audycji a pewnie jak przeskoczyło w EPG na simpsonów to przerywało. Bez marginesu nagrywało kilka sekund i klapa.

 

Jakiego dysku używasz? Ja mam polecany na forum WD Elements czyli najtańszy i czysty bez żadnych ukrytych partycji z oprogramowaniem. 3,5 cala z własnym zasilaniem.

 

10. O ile mnie wzrok nie myli, nie ma możliwości ustawienia marginesów nagrania (z przodu i z tyłu)

Masz na mysli EPG? Ja ustawiam ręcznie i sam ustawiam marginesy. Przydałoby się z góry definiowane wyprzedzenie ustawiane w minutach. Łatwiej by się programowało. Obecnie daję dwie minuty wyprzedzenia, a na niektórych kanałach więcej.

Czyli znowu: Da się ale na około.

 

Coś bym jeszcze napisał ale szkoda mojego czasu na pisanie tego a waszego - na czytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te dolary wierzyłem Ci od poczatku. U mnie po prostu czegoś takiego nie zauważyłem. Generalnie, moje uwagi to nie polemika, a jedynie porównanie.

 

Do programowania nagrań nie używam EPG, gdyż nie zawsze działa poprawnie, poza tym i tak zmuszałoby mnie do ręcznych korekt. Na dodatek planuje nagrania nieraz z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

Miałem kiedyś Philipsa od C+ i tam mozna było programować wyłącznie z EPG. To było irytująe, gdyż czasami dany program za diabła nie chciał się wyświetlić i nici z nagrywania.

 

Na chwilę obecnąradzę Ci wgrac poprzednia wersje softu. Najwyraźniej wersja beta jest rzeczywiście beta, czyli jeszcze niezbyt stabilną wersją.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem ochotę wyrzucić dekoder za okno. Wszystko wydarzyło się dzisiaj:

 

- Nie nagrał zaplanowanego programu

- 3 (TRZY!!!) razy zresetował się podczas oglądania nagrywanej w między czasie audycji. Najpierw pierwszy raz ucinając końcówkę nagrania (fajnie tak obejrzeć sobie film i nie zobaczyć zakończenia). Dwa kolejne podczas przewijania nagranego w 85% filmu. Po trzecim razie się poddałem bo już szlag człowieka trafia jak się korzysta z tego dziadostwa.

 

Mówcie sobie co chcecie. Może i dedykowany sprzęt od operatora nie jest najwyższych lotów ale ta Ariva to po prostu koszmar. Pace ani razu się nie zawiesił, ani razu nie przerwał nagrywanego programu. No zero problemów. Może "przymula" i nie działa super szybko ale DZIAŁA - w przeciwieństwie do arivy.

 

Nigdy więcej już nie kupię Fergusona. Już bym wolał drugiego Pace za 20zł/mies. i brak możliwości przenoszenia nagrań na komputer niż ten fajans!

 

ArtS007 - Wiem, że porównanie. Przepraszam, że moja wypowiedź okazała się dla Ciebie szorstka ale już mnie [beep]a bierze jak myślę o tym tunerze :lol2: . Chciałem tylko wkleić niezaprzeczalne dowody na to, że taki problem występuje.

 

Co do poprzedniej wersji to tak się zastanawiam która mnie bardziej irytowała. Poprzednia była stabilniejsza ale strasznie mnie irytowało te miganie ekranu w nagranych pozycjach przy ustawieniu proporcji ekranu na auto. Już nie wiem co gorsze. Na obu działa beznadziejnie. Zajęło mi godzinę, żeby zaprogramować listę kanałów na tym nowym sofcie a teraz nie chce mi się znowu kolejnej godziny tracić tylko dlatego, że producent oszukał mnie sprzedając wadliwy sprzęt za 450zł i przez swoją nieudolność zmusza mnie do kombinowania i korzystania ze sprzętu "do okoła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że korzystam z 2,5 calowego dysku WD Elements zasilanego z portu USB.

 

O niestabilności pracy złącza USB w najnowszym oprogramowaniu może świadczyć fakt, że po sformatowaniu dysku z wykorzystaniem większego klastra (32 kB), pojawiły się kłopoty z jego wykrywaniem. Wcześniej, przy czy dużo wcześniej, też miałem tak sformatowany dysk i tuner pracował prawidłowo. W międzyczasie musiałem przeformatowac dysk z uzyciem standardowego rozmiaru klastra (4 kB), gdyż po aktualizacji oprogramowania w moim serwerze NAS, nie był on rozpoznawany. Jak widać, bolączki tego typu, to nie tylko domena urzadzeń Fergusona. ;)

 

Dysk formatowałem, gdyż chciałem sprawdzić, czy problemy z timerami nie są skutkiem długiej inicjacji dysku. Jak wiadomo, dysk z wiekszymi klastrami inicjuje się dużo szybciej. Skutkiem jednak były problemy z jego wykrywaniem w ogóle. :)

 

Cyfra+ stanowi w tej kwestii wzór konserwatyzmu. Opracowuje soft, który działa i nic w nim nie zmienia. Ferguson za odważnie rozpoczął ruch w kierunku rozbudowy funkcjonalności. Nie jest to, moim zdaniem zbyt roztropne, skoro osiagnięta do tej pora niezła stabilność zaczyna na tym cierpieć. Ale pamiętajmy, że to jest beta. Szkoda, że taki Pace nie ma mozliwości przerzucenia nagrań na urządzenie USB. Wówczas byłaby to fajna alternatywa.

 

Jak już wspomniałem, urządzenie służy mi wyłacznie do nagrywania. Nagrania przerzucam na dysk NAS i oglądam przy pomocy WD Playera. Stąd nie potrafię odnieść się do stabilności funkcji innych, niż konfiguracja, timery, nagrywanie.

 

Ariva jest urzadzeniem o duzym potencjale. Dzieki niem mogę nagrac sobie programy wielojęzyczne z napisami. Później moge wybrać, czy chcę lektora, czy oryginał z napisami. Oczywiście mówię o Canal+ lub Ale Kino. Ale to juz coś. Wcześniej miałem FK6900, ale on nie nagrywał napisów.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit

1. sprawdź swój dysk bo jak wywala podczas przewijania, czy nagrywania to wcale nie musi być wina ferdka

2. pamiętaj o tym że testujesz oprogramowanie w wersji beta, przecież ktoś ial powód żeby tak je nazwać prawda ?

3. kupiliście NAJTAŃSZY tuner na rynku, który ma pełna funkcjonalność, a do tego producent dorzuca ci gratis radyjko, mkv i inne [beep]erelki

4. porównujesz najtańszy wyrób fergusona z PACEM ?? kup sobie TT PVR i potem porównuj. Jak masz fiacika to nie piszcz że nie może tyle co mercedes !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dysk jest ok bo na poprzednim oprogramowaniu się nie resetował ani razu.

2. Wiem, że testuję oprogramowanie w wersji Beta. Mimo wszystko uważam je za trochę lepsze niż stabilne oprogramowanie które było udostępniane w ramach softu o numeracji 1.xx. Gdybym uznał, że działa ono gorzej to przecież zmieniłbym z powrotem na wersję poprzednią.

3. Opticum jest chyba najtańszy. Radyjka nie słucham a mkv nie potrzebuję bo nie ściągam filmów z internetu. Po to zainwestowałem w odrobinę droższy pakiet kanałów, żeby obejrzeć legalnie choć oczywiście nieco po premierze filmów na torrentach. Dobrze by było, żeby producent skupił się na funkcjonalności dekodera a nie dodawaniem bzdur. Oczywiście nie twierdzę, że dodawanie nowych funkcjonalności to zły krok, wręcz przeciwnie - może ktoś z tego skorzysta i będzie zadowolony.

4. No może masz racje, że to było kiepskie porównanie ale gdybym wcześniej wiedział, że ta ariva będzie tak niemrawo chodzić to bym dołożył i wziął cokolwiek innego. Przecież nie kupiłem świadomie najtańszego bubla i nie miałem zamiaru potem narzekać. Skoro producent sprzedał mi sprzęt z taką a nie inną funkcjonalnością za takie a nie inne pieniądze to powinien zrobić to solidnie. Nie moja wina, że ustalił cenę 450zł. Mógł zażyczyć sobie np. 900zł i zrobić coś porządnego. A tak to sprzedaje takie coś za 450zł i potem jak użytkownik na forum napisze, że występują takie czy inne problemy to każdy się puka w głowę, że za tyle pieniędzy to powinno się krzyżem leżeć w stronę Częstochowy i dziękować Bogu, że sprzęt w ogóle się uruchamia.

 

P.S. Poza tym ten tuner nie zasługuje do porównywania go do Fiata ;) Może to tania marka ale ostatnio poczyniła duże postępy w przeciwieństwie do producenta dekoderów o którym rozmawiamy.

 

P.S.2. Musze pochwalić dzisiaj arivę. Wreszcie normalnie nagrała program i poprawnie go nazwała :mrgreen: Przecież jakby tak normalnie chodziła to bym się nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola nie rozpędzajcie się i nie zapominajcie, że soft ma status testewego !!!

 

powtórzę się .... myślę że nie ma co po nim jeździć tylko napisać konkretnie co go boli...

bo skoro dodano dużo nowych funkcji to i dużo nowych błędów pewnie też ...

 

A do normalnej pracy przecież jest stabilna wersja 1.06B7

:read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zobaczyłem ten nowy soft i byłem bardzo zaskoczony (miło) chodzi mi głównie o odtwarzanie plików w formacie AVI.Niestety bardzo się rozczarowałem,

 

1-pobierał 15 minut nowe programy (dla TNK) znalazł tylko 70 pozycji

2-na dysku miałem filmy w formacie mpeg które na wcześniejszym śmigały idealnie teraz brak głosu

3- włączyłem film w formacie AVI i wielka porażka dzwięk jest za to brak obrazu

 

Czy ktoś sprawdzał te opcje,czy może tylko u mnie coś jest nie tak??? Będę wdzięczny jeśli ktoś sprawdzi u siebie (mój sprzęt to ariwa 100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video files containers: avi, mkv, mpeg, mpg, ts, mp4, dvr

|

|-> video codec supportet in containers: H.264

|-> audio codec supported in containers: mp3, aac, ac3

 

To oznacza ŻE w tych wszyskich kontenerach (rozszerzeniach) działa video

o ile jest kodowane w h.264 i audio o ile jest kodowane mp3, aac lub ac3.

 

NIE ma obsługi innych kodeków video np. divx, xvid, itp.

Proba odpalenia filmów w innych formatach powoduje albo brak audio albo wideo albo obu.

 

Jak nie wiesz jaki masz film to sprawdź programem np. MediaInfo http://mediainfo.sourceforge.net/pl

Bo po co testować/uruchamiać coś co nie jest obsługiwane??

 

Dla fanów dźwięku w DTS w mkv - też nie ma obsługi ale łatwo to przekonwertować. Opis tutaj: http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola nie rozpędzajcie się i nie zapominajcie, że soft ma status testewego !!!

 

powtórzę się .... myślę że nie ma co po nim jeździć tylko napisać konkretnie co go boli...

bo skoro dodano dużo nowych funkcji to i dużo nowych błędów pewnie też ...

 

A do normalnej pracy przecież jest stabilna wersja 1.06B7

:read:

 

No właśnie dla mnie nie jest to stabilna wersja. O ile inni użytkownicy nie skarżyli się na ten problem:http://www.youtube.com/watch?v=CCrMTQnG4UI

To mnie on strasznie wnerwia a na wersji 2.01B5 ten problem nie występuje co bardzo mnie cieszy.

 

Jakby ktoś nie zauważył o co chodzi: przy zmianie nagranych pozycji (przeglądanie strzałkami góra dół) - przy każdej zmianie egran gaśnie, zapala się a potem znowu gaśnie i zapala zanim podświetli kolejny wybór. Jako, że tv oglądam głównie wieczorami w zaciemnionym pomieszczeniu - jest to bardzo dokuczliwe dla oczu. Problem występuje tylko przy ustawieniu proporcji jako automatyczne. Przy 16/9 ten problem nie występuje, ale nie mam chęci zmieniać tego każdorazowo mając zamiar poprzeglądać listę.

 

Odnośnie nowej wersji to zauważyłem kolejną dziwną rzecz. O ile na poprzednich wersjach podczas przeglądania nagrań wyświetlało się na dekoderze "USB" lub błędnie "MAIN PAGE" to wówczas dekoder nie pobierał uprawnień do odbioru (bo i po co). Teraz cały czas świeci mi karta z splittera a jak chcę wyświetlić informacje (np. ile jeszcze nagrania pozostało do końca) podczas odtwarzania (naciskając "i" na pilocie) to pojawia się informacja z kanału który poprzednio oglądałem. Podczas odtwarzania nagrań wygląda, jakby ten uprzednio oglądany kanał działał w tle razem z odtwarzaniem. Wcześniej tego nie było. Teraz aby wyświetlić "oś czasu" muszę naciskać "play".

 

zdjcie1x.jpg

 

zdjcie2mn.jpg

 

Przy okazji widać znany już błąd zasuwającego po ekraniku napisu "main page" zamiast "usb".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kilka dni temu napisałem do fergusona zapytanie o błędy w nowym testowym sofcie.Dziś przyszła odpowiedz, w najbliższym czasie wyjdzie poprawiona wersja.

1- będzie poprawione skanowanie Fast Scan

2-w info o kanale ma być możliwy wybór czcionki

3-dodana będzie obsługa napisów do mkv

4-pytałem czy dodadzą obsługę divix i xvid? odpowiedz że w najbliższym czasie jest to nie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie chodziło im o naprawę tylko tych wyżej wymienionych błędów. Byłoby niedorzeczne, gdyby zostawili błędy które w mniejszym lub większym stopniu uniemożliwiają prawidłowe korzystanie z podstawowych funkcji dekodera a zajęliby się [beep]ołami tj. odtwarzanie napisów w jakimś tam formacie video odtwarzanym z pendrive?!

 

Kolejny bubel w sofcie:

 

Przy przewijaniu do tyłu używając time shiftingu występuje taki problem: Jedno naciśnięcie powoduje cofanie z prędkością 2x, cofa się kilka sekund i stoi, potem kolejne naciśnięcie to zmiana prędkości na 4x - znowu kilka(naście) sekund w tył i stop. Potem 8x... and so on, and so on. Żeby przewinąć kilka minut trzeba tak co sekundę wciskać, żeby cokolwiek przewinąć. Przy przewijaniu do przodu jest ok.

 

Z dziennika użytkownika fergusona:

Dzisiaj kolejny raz się zawiesił przy włączaniu. Nie zapisał nazwy nagrania mimo, że ten sam program o tej samej godzinie dzień wcześniej został poprawnie nazwany. Kolejne nagranie też zostało oznaczone jako zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...