Skocz do zawartości

Oprogramowanie A200_2.01B5.zip


ks1968
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obsługuje NTFS, jednak i tak dzieli pliki na maksimum 4 GB. Wcześniej dzielił na 1 GB kawałki. Taki podział jest dla tunera wygodny, gdyż nie musi przejmować się systemem plików. Z drugiej strony, skoro można samemu definiowiać wiekość pliku, to dlaczego nie pozwolić tunerowi nagrywać pliki większe od 4 GB, a w przypadku systemu FAT32 nie dzielić ich po prostu na 4 GB kawałki? Byłoby to najwygodniejsze dla użytkownika komputera rozwiązanie. Pozostaje jedynie kwestia wydajności samego tunera przy przetwarzaniu takiego nagrania zarówno przy nagrywaniu, jak i przy odtwarzaniu. Tak, czy inaczej, te 4 GB to i tak spory postęp. Średnio niemal każde nagranie SD typowej długości zamknie się w pojedynczym pliku. Gorzej oczywiście z HD.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął już miesiąc od wydania tej bety. Mogliby już dać następną poprawioną. Już się nie mogę doczekać kiedy wreszcie ją wypuszczą. Jak poprawią wydajność EPG, samoczynne resetowanie się odbiornika i ogólną ergonomię OSD (czytelność listy nagrań + brak potrzeby klikania po 10 razy dla jednej opcji) to będzie nieźle! :)

 

Co do tego dzielenia plików - mi to nie przeszkadza. Nawet nie zaliczam tego jako błąd. W tej kwestii się nie czepiam - mają milion innych rzeczy do poprawienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to zaliczyć, jako błąd. To jest po prostu taka opcja. Bardziej elastyczna, niż dawniej. A skoro mozna było pójść tak daleko, to dlaczego nie zrobić jeszcze jednego małego kroku dla pliów o nieograniczonej wielkości w przypadku NTFS? Byłoby miło. Dla kogoś, kto ogląda nagrane audycje na Arivie, temat dzielenia plików jest nieistotny, gdyż go bezpośrednio nie dotyka. W przypadku obróbki na komputerze dochodzi konieczność wstepnego połączenia kilku kawałków w jeden plik wynikowy, który dopiero można obrabiać. To jest po prostu czasochłonne.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Skasowane fizycznie, nie ma możliwości zgrania ich z dysku na komputer. Zarówno dekoder jak i komputer pokazują zajętość dysku o 250GB mniejszą.

 

Szczerze się dziwie. Przecież gdyby nie mógłby tego otworzyć to przecież mógł to zostawić w spokoju i najwyżej bym to obejrzał na komputerze albo za kilka miesięcy jak producent by wydał odpowiednie aktualizacje.

 

Przecież jak podpinasz pendrive do komputera z jakimś plikiem którego nie można odczytać bo brak jakichś np. kodeków to system nie usuwa tego pliku bez pytania.

Tutaj dekoder sam sobie zadecydował, że usunie pliki, bez ostrzeżenia i bez powodu.

 

Soft fergusona (również ten nazywany przez producenta "stabilnym") działa na niekorzyść użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ostrzeżenia i bez powodu, to pewne. Jednak z drugiej strony najwyraźniej tuner bierze sobie na wyłączność folder ALIDVR2. Szkoda, że nie przewidziałeś takiej okoliczności. O ile pamiętam, to zastanawiałem się nad nagraniami na dysku jeszcze przed wgraniem wersji beta, gdyż pisano o zmianie sposbu zapisu. A to zawsze może oznaczać kłopoty. Co się stało, to się nie odstanie. Dobrze jednak, że o tym piszesz, gdyż będzie to ostrzeżenie dla innych.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie przewidziałeś takiej okoliczności.

 

Hehe.. ja się po prostu nie spodziewałem tego. Wróżką nie jestem. :twisted: Podczas aktualizacji dysk i tak musi być odpięty bo wprowadzany jest pendrive z plikiem aktualizacyjnym. W życiu bym nie przypuszczał, że tuner tak się zachowa. Powrót do wersji "stabilnej" (sic!) wymusił na mnie kompletny brak współpracy z modułem CI w wersji 2.01B5.

 

No trudno. Przynajmniej może inni skorzystają na mojej wtopie. Problem zasygnalizowałem i żeby nie zaśmiecać wątku, jest to mój ostatni post w tym temacie albowiem tej wersji softu instalować już nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...