Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj potwierdziło się to, co już poprzednio napisałem. Nadeszła burza i pojawiła się duża chmura. Sygnał z anteny zanikł, więc wyłączyłem dekoder. Po krótkim czasie, na wyświetlaczu zniknął zegar, a pojawił się napis tym razem 84 TVP Info. Odczekałem aż chmura się wyniesie i włączyłem dekoder, ale się pojawił przedłużony init, tak gdzieś około 20 sek. Po za tym wszystko było normalnie. Stąd na pewno można wysnuć wniosek, że w stanie czuwania, dekoder po coś się komunikuje z satelitą, a jak nie znajduje sygnału, to mu odbija. Kto nie wierzy, może w stanie czuwania odłączyć mu antenę. Powinno być to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, nie wpadłem na to :)

 

Init 4 minuty a potem brak sygnału albo ciągły init i nic więcej, to miałem na myśli, męczy mnie już ten CP....czekam tylko żeby usunęli kanał jakiś i od razu idę do N, patrzyłem na naszym forum, ostatni post na temat tubrbodekodera jest napisany w maju, to między innymi świadczy o tym że nie ma problemów z tymi dekoderami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tutaj nie pasuje. Od czasu kiedy się pojawiło nowe oprogramowanie, jakoś nie ma na forum wpisów o kłopotach z initem. Nawet dziabolek7 zwrócił mi uwagę, że nikt nie będzie pisał o tym że mu dekoder dobrze działa. Wygląda na to, że tylko ty jeden masz takie kłopoty. Ale dlaczego? Pisałeś, iż dzisiaj pobrałeś kolejny dekoder. Ale jak go zdołałeś sprawdzić, skoro trzeba go zostawić na czuwaniu 9 - 10 godzin? Tyle nie minęło na pewno od czasu kiedy go dostałeś. Dekodery w APS na pewno nie mają jeszcze nowego oprogramowania. Zainstalowałeś je? Sprawdziłeś dokładnie dekoder w APS, czy wziąłeś go na wiarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy mają problemy z zawiechą dekodera proponuje podłączyć go tylko przez kabel euro i sprawdzić czy działa poprawnie. Ja zrobiłem tak już przy pierwszym sofcie i było ok tylko wiadomo że nie po to kupujesz dekoder z hdmi żeby oglądać przez euro. W aso chodził normalnie na hdmi czyli wniosek jest prosty nie z każdą marką tv współpracuje dekoder. Umnie jest to tv panasonic. Osobiście już dawno dałem sobie z tym spokój i na noc wyłączam dekoder i tv na listwie.Rano działa poprawnie bez długiego initu. Może w przyszłości będą dawać gratis tv który będzie działać z dekoderem :lol2: Ogólne wrażenie jest takie że dekoder nie jest zły tylko troszke powolny wiadomo dużo bajerów nie najlepsze wykonanie podobnie jak z autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tutaj nie pasuje. Od czasu kiedy się pojawiło nowe oprogramowanie, jakoś nie ma na forum wpisów o kłopotach z initem. Nawet dziabolek7 zwrócił mi uwagę, że nikt nie będzie pisał o tym że mu dekoder dobrze działa. Wygląda na to, że tylko ty jeden masz takie kłopoty. Ale dlaczego? Pisałeś, iż dzisiaj pobrałeś kolejny dekoder. Ale jak go zdołałeś sprawdzić, skoro trzeba go zostawić na czuwaniu 9 - 10 godzin? Tyle nie minęło na pewno od czasu kiedy go dostałeś. Dekodery w APS na pewno nie mają jeszcze nowego oprogramowania. Zainstalowałeś je? Sprawdziłeś dokładnie dekoder w APS, czy wziąłeś go na wiarę?

 

 

Nie widzisz tego że problem z initem dalej ma większość użytkowników esi 88 ????

 

Sprawdziłem go po 4 godzinach od odebrania dekodera z APS i się wywalił jak zawsze przy włączeniu, dekoder dokładnie sprawdziłem u znajomego jak go brałem, zresztą APS mam pod domem dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było u mnie kliku klientów twierdzących, że mają problemy z Sagemcom. Sprawdzenie wersji oprogramowania (u dwóch trzeba było aktualizować), powrót do ustawień fabrycznych. Nie wrócili z pretensjami. Nie wymieniam Sagemcomów z długim INITem.

PS. Podejrzewam, że APS w którym wymieniasz już Ci nie wymieni wkrótce, jak dostaną obciążenie za wszystkie wymiany Twoich dekoderów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że problem leży po stronie HDMI tak jak ktoś powiedział problem leży po stronie ze TV nie współprarcuje z dekoderem i na odwrót. Dzisiaj przełączałem się pomiedzy źródłami HDMI1 DEKODER HDMI2 DVD HDMI3 LAPTOP. I wtedy dekoder postanowił się zawiesić. Naprawdę jak nie wytrzymam to się wybiorę do warszawy i naprawdę kimś potrząsnę ! ! !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem w ten sposób. Miałem klientkę, która miała TV Loewe i tuner Technisat DIGIT HD8 i wszystko śmigało jak ta lala. Klientka kupiła sobie nowy tuner i DIGIT HD8 poszedł do jej mamy, która miała TV Sony (nie pamiętam już modelu, ale zeszłoroczny model) i Technisat się ciągle resetował podłączony pod TV Sony. Serwis Sony stwierdził,że to nie ich problem. Serwis Technisat znał już problem (serwisant nawet odgadł model TV Sony) i zaproponował mi downgrade oprogramowania odbiornika, aby z tym modelem TV ten dekoder działał. Sony (z moich obesrwacji i doświadczeń z klientami również Samsung) zapierają się, że oni robią wszystko jak należy. Zauważ proszę, że jeśli kupujesz TV, kino domowe, odtwarzacz DVD lub BR lub jeszcze inne urządzenia dodatkowe jednego producenta to nie ma problemu. Problemy się pojawiają, kiedy do TV marki X podłączysz urządzenie peryferyjne producenta Y (i nie jest to tania chińska podróbka).

 

Ja bym nie zwałał wszystkiego na Sagem'a ESI-88. Tylko na to, że producenci elektroniki tak na prawdę mają użytkownika w d..., kiedy do jego urządzenia podłączy urządzenie innego producenta. Zamiast próbowac pomóc użytkownikowi, zwalają winę na producenta tego drugiego urządzenia.

 

Ja jestem skłonny bardziej uwierzyć w winę producenta TV niż urządzeń peryferyjnych. Producenci TV mają trochę więcej swobody przy standardzie HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że sagemcom sobie nie radzi z niektórymi modelami tv po hdmi na to wychodzi i dlatego się wiesza.

I proszę mi tu nie wyjeżdzać że mam do bani kabel hdmi bo mam bardzo dobrej jakości.

Twierdzisz żeby nie zwalać winy na sagemcom a na kogo skoro to dekoder się wiesza a nie telewizor.

Sagemcom powinien stworzyć listę z którymi telewizorami sobie ten dekoder nie radzi.

Oczywiście to tylko moja hipoteza że problem z wieszaniem się sagemcoma może pochodzić od hdmi, trzeby by poprostu głebiej potestować ten dekoder.

Ja poprostu będę wyłączał ten dekoder na listwie bo nie chce się skuli głupiego dekodera denerwować.

Żeby było śmieszniej przy wcześniejszej wersji oprogramowania sagemcom mi się nie wieszał dopiero z tą wersją zaczoł odstawiać od wczoraj szopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja Ci napisałem, że masz kabel HDMI do bani? Swoją droga jeśli zapłaciłeś za kabel HDMI 1,5m 1.3 więcej niż 30zł to grubo przepłaciłeś. ;) Ale to tylko dygresja.

 

Wszyscy się tutaj skupiają na Sagem'ie a nikt nie bierze pod uwagę oprogramowania TV. Podałem Ci przykład z TV Loewe i Sony oraz tunerem Technisat.

 

Sagem zrobił krok do przodu, teraz pora na producenta TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...