Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kłopoty zaczęły się dokładnie na drugi dzień po wprowadzeniu TVN HD ...

 

Zrobiłem testy :)

 

Przywracam ustawienia fabryczne, wyłączam pilotem i włączam pilotem, initu brak,kanał wskakuje od kopa czyli jest okey !

 

Przywracam ustawienia fabryczne, wyłączam guzikiem na dekoderze trzymając 5 sekund( dysk wyłącza się), brak możliwości włączenia, ani guzikiem na dekoderze ani pilotem, trup po prostu, świeci się tylko godzina, no to wyłączam z prądu i włączam, init (ok. 5 sekund) i włącza się więc niby też ok ale kanał nie wskakuje od razu

 

Przywracam ustawienia fabryczne, wyłączam dekoder naciskając guzik na obudowie na sekundkę, wtedy mogę włączyć i z pilota i z guzika na obudowie, initu brak, kanał wskakuje od razu.

 

Testy robione z wsadzonym dyskiem.

 

Jednym zdaniem, trzeba przywrócić ustawienia fabryczne i wyłączać i włączać pilotem i cieszyć się brakiem initu, chyba że nam prąd wyłączą albo ktoś będzie chciał wyłączyć dekoder trzymając 5 sekund guzik na obudowie, wtedy to już tylko wypięcie z prądu i znów przywrócenie ustawień fabrycznych zostanie :)

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy tyko co jest powodem że po wyłączeniu prądu z dekodera jest taki problem z initem ...i to nie tylko pierwszy raz po włączeniu prądu ale już za każdym razem jak włączamy dekoder guzikiem na obudowie albo pilotem, aż do przywrócenia ustawień fabrycznych ..

 

Może CP podpisało umowę z firmą zasilaczy awaryjnych i specjalnie wypuścili taki soft, żeby kupować UPS ? xD

 

Uważam że można napisać wiadomość do techników CP i napisać że trzeba poprawić błędy takie jak : Długi init przy każdym włączeniu z pilota/guzika na obudowie po uprzednim wyłączeniu prądu, sporadyczne problemy z nagrywaniem, co jeszcze ??

 

A ! Zauważyłem że jak włączę kanał 111 (polsat HD) wstukując 3 x 1 z pilota to kanał owszem włącza się, ale na wyświetlaczu włącza się godzina i tak już zostaje puki nie zmienię kanału haha xD

 

Tak czytam te nasze problemy i stwierdzam że ludzie którzy pracują w CP naprawdę robię [beep]i z nas klientów :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko ok ,brak init nawet po nocy.Ale jeśli wypuszcza się oprogramowanie to jest testowane na danym sprzecie i się sprawdza porawki czy zostały poprawione do poprzedniej wersji.Wiem bo kolega tworzy oprogramowania i się śmieje z CP .Po prostu niesprawdzają i walą na satelite .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaj ciąg dalszy :oops:

 

Wyłączyłem z gniazdka wczoraj na noc tuner .

Dzisiaj rano włączam - ustawienia fabryczne - wyszukiwanie kanałów Polsatu - wszystko OK.

Po wyłaczeniu z pilota i ponownym połczeniu z pilota kanałjest od razu bez INIT ale..........

Robię wyszukiwanie 'automatyczne' Astry i nie znajduje żadnego kanału :cry: to samo na wyszukiwaniu ręcznym.[[pisze sprawdź kable ...bele ....ble...]

Astra na pewno jest bo mam drugi tuner Fergusona i na nim jest Astra a podłaczone jest wszystko jednego do konwertera 'monoblock Quad'

 

i co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny mam problem... Wczoraj wyskoczył mi brak sygnału (dodam, że antena się na 99% nie poruszyła). Zdarzało mi się to dosyć często ale pomagało wyjęcie wtyczki i ponowne włączenie dekodera. Jednak od wczoraj nic... Dałem przywróć ustawienia fabryczne, nadal brak sygnału. Wyłączyłem dekoder, wyjałem przewód SAT, uruchomiłem dekoder, podłączyłem kabel od anteny (takie rozwiązanie też mi kiedyś pomogło) ale nadal siła sygnału 1 i 2 to 0%.

 

Nie dzwonię już do nich, bo oni uważają, że "swiadczą usługi zgodnie z umową".

 

Już nie wiem co z tym zrobić.

 

Ustawienia Zasilanie na Włączony

Port A

Częstotliwość: 12188

Pionowa

Szybkość 27500 a więc wydaje się być ok.

 

Najgorzej, że dałem się w to wciągnąć nie dalej jak 2 mies.

 

W icok nie mogę wznowić sygnału bo system widzi zaległości chociaż mam 3 miesiące za darmo. Rewelka

 

Ktoś może miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM DOŚĆ CP !!!!!!

 

Włączam sobie grzecznie dekoderek, na wyświetlaczu wskakuje od kopa nazwa programu, ale obrazu nie ma, a po chwili komunikat brak sygnału, pomogło dopiero wyłączenie z prądu ale wtedy już długi init, musiałem znowu przywrócić ustawienia fabryczne :evil:

 

 

 

Zacznę chyba wymieniać dekoder co dwa dni, może wtedy zgodzą się na rozwiązanie umowy ??? 11 razy już dekoder wymieniłem !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmianę wymieniam w 3 miejscowościach, tam gdzie mieszkam , obok miejscowości gdzie mieszkam, i w Krakowie gdzie pracuje.

 

Ale i tak wszystkie są felerne ...myślę po prostu co zrobić żeby się odczepić od CP, nie chce mieć z nimi nic wspólnego, myślałem już że będzie wszystko działać jak trzeba a tu znowu brak sygnału o czym napisałem wcześniej :( albo init albo brak sygnału :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dodam, że antena się na 99% nie poruszyła)

No to jednak nie to samo co 100% :wink: Jeśli nie masz możliwości podłączenia go do innej anteny to dekoder pod pachę i niech Ci sprawdzą w APS-ie.

Nie dzwonię już do nich, bo oni uważają, że "swiadczą usługi zgodnie z umową".

Coś mi się wydaje, że jednak będziesz musiał zadzwonić do nich (wznowić sygnał). Przy okazji wyjaśnij sprawę z płatnościami w ICOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa razy wymieniałem dekoder ( brak sygnału po nocy - konieczność przywrócenia ustawień fabrycznych lub reset) - umowę na pakiet PREMIUM podpisałem na początku czerwca.

Zwróciłem się do CP z zapytaniem co dalej z tymi dekoderami? Co proponują w ramach rekompensaty za utrudnienia?

Czekam na odpowiedź, jak nic nie zaoferują to za trzecim razem chyba odstąpię od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz tak po prostu odstąpić od umowy, nawet jak byś 40 razy wymienił dekoder ..... i to jest właśnie problem :(

 

Oczywiście, że może bo przedmiot jest bezpośrednio związany z umową. Trzeba zacząć od pisma, wzywającego do wypełnienia warunków umowy do CP. Potem można pisać pisma o wypowiedzenie umowy ze względu na niedotrzymanie warunków umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że nie można rozwiązać umowy miałem na myśli że to nie jest takie proste (bo nie jest).

 

Jak ot tak sobie napiszecie pismo że zrywacie umomę bo dekoder nie pasi to wam odpiszą całą litanie i nie zgodzą sięna rozwiązanie umowy, jak napiszecie drugi raz to będzie to samo, chcecie coś wygrać to pozostaje tylko rzecznik praw konsumenta, UOKiK i sąd ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...