Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem jak informują "spam.org" bazując z informacji zebranych przez "Cyfrowy Polsat News" słoneczna platforma pracuje z Sagemcomem nad nowym oprogramowaniem które m.in zwolni z bycia obowiązkowym na listach ulubionych kanał 16 zajmowany obecnie przez Polsat Sport News czy poprawi problem z nagrywaniem programów który najczęściej pojawiają się przy podłączonych dwóch portach LNB. Objawia się to tym, że pierwsze nagranie zapisuję się prawidłowo, a drugie nagra się np. 1 min, a potem jest tylko czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby coś zrobić bo naprawde to dobry dekoder mimo błedów w sofcie da się lubić,mogliby rozwiazać sprawe z portem diseqt aby mozna bylo ustawiac je oddzielnie pod wyjścia i w koncu niech wrzucą tam iple i przeglądarke,tuner filmy jak i strony może zapisywać buforem na dysku a kasowac się moga automatycznie powiedzmy po godzinie.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem jak informują "spam.org" bazując z informacji zebranych przez "Cyfrowy Polsat News" słoneczna platforma pracuje z Sagemcomem nad nowym oprogramowaniem które m.in zwolni z bycia obowiązkowym na listach ulubionych kanał 16 zajmowany obecnie przez Polsat Sport News czy poprawi problem z nagrywaniem programów który najczęściej pojawiają się przy podłączonych dwóch portach LNB. Objawia się to tym, że pierwsze nagranie zapisuję się prawidłowo, a drugie nagra się np. 1 min, a potem jest tylko czarny ekran.

 

Dla leniwych :wink:

 

Sagemcom ESI-88 z nowym softem?

Według nieoficjalnych informacji do których dotarła nasza redakcja, Sagem wraz z Cyfrowym Polsatem pracują nad nowym oprogramowaniem dla dekoderów Sagemcom ESI-88. Prace nad poprawką softu rozpoczęto w związku z licznymi zgłoszeniami abonentów o problemach związanych między innymi z nagrywaniem programów z dwóch różnych kanałów tv. Aktualizacja oprogramowania ma także wprowadzić modyfikację list ulubionych kanałów - pozycja nr 16 gdzie obecnie znajduje się Polsat Sport News zostanie odblokowana, więc będzie można ten kanał swobodnie przenosić na listach.

 

Niestety nie jest jeszcze znana data udostępnienia nowego oprogramowania.

Problemy z nagrywaniem programów najczęściej pojawiają się przy podłączonych dwóch portach LNB. Objawia się to tym, że pierwsze nagranie zapisuję się prawidłowo, a drugie nagra się np. 1 min, a potem tylko czarny ekran.

 

Źródło: CyfrowyPolsat.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro73 mamy odpowiedź. Czyli polityka CP jest taka aby wciskać kit że wszystko jest OK, o zgłaszanym problemie słyszą PIERWSZY RAZ. Dział techniczny infolinii struga głupa instruując jak prawidłowo ustawić tuner, jednocześnie wiedząc że guzik to da, a na koniec każą wymienić tuner w APO, także mając świadomość że szkoda zachodu z tą czynnością.

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że zaczął się najnowszy sezon Dwóch i pół, na który nie zawsze mam czas. Wczoraj nagrałem sobie dwa odcinki..... obejrzałem wejściówkę.... :censored:

 

Pozwoliłem sobie zamieścić ankietę dotyczącą awaryjności Sagemcoma ESI-88. Proszę o udział - ANKIETA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby coś zrobić bo naprawde to dobry dekoder mimo błedów w sofcie da się lubić,mogliby rozwiazać sprawe z portem diseqt aby mozna bylo ustawiac je oddzielnie pod wyjścia i w koncu niech wrzucą tam iple i przeglądarke,tuner filmy jak i strony może zapisywać buforem na dysku a kasowac się moga automatycznie powiedzmy po godzinie.Pozdro.

Ja z kolei sugerowałbym poprawki w listach ulubionych eliminujące mieszanie się kanałów oraz to że niektóre kanały nie zmieniają pozycji na liście gdy taką opcje się wykona. Może też aktywować port usb by np: zgrać listy ulubionych będące wcześniej ściagnięte z specjalnej strony gdzie użytkownicy wymieniali by się tymi listami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte 24 również ja posiadam razem z sagemem,przy module miałem 07 ta nowsza różni się tym że na nadruku ma podany jeszcze jeden nr infolini i nr karty nie jest nadrukowany grubą trzciaka a tak jakby delikatnie wyryty.Co do listy to może to i dobry pomysł z jej edycja ale watpie czy operator urzyczy program do jej edycji,szkoda też że sztywne kanały dla abonentów są na wysokich pozycjach jaki to ma sens bo nie wiem?Rozumiem ten 16,21 i kolejne ale dalej?To chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do listy to może to i dobry pomysł z jej edycja ale watpie czy operator urzyczy program do jej edycji,szkoda też że sztywne kanały dla abonentów są na wysokich pozycjach jaki to ma sens bo nie wiem?Rozumiem ten 16,21 i kolejne ale dalej?To chore.

Dokładnie - mogliby je na dwóch kanałach jako obowiązkowe (np: 50 i 104) ale resztę kopii zablokowanych mogliby sobie już odpuścić lub jeżeli już to odblokować tamte kanały...

Program do edycji list w sumie byłby nawet niezły podobnie jak strona Cyfrowego Polsatu gdzie abonenci mogliby się dzielić swoimi listami kanałów które można by wgrać od strony USB podobnie jak i poprawki lub modyfikacje do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się zastanawiają czy wybrać Polsat.

 

Wybrałeś się do salonu po nowe auto. Doradzono Ci kupno Polszatu 206 model ESI-88. Nowy model, wspaniałego auta. Ma wszystko ABS, Airbagi, klimę, automatyczne parkowanie. Full wypas. :brawo:

 

Po tygodniu dzwonisz do producenta bo auto codziennie nie chce odpalać, czerwona kontrolka świeci się przez 30 sekund codziennie rano gdy spieszysz się do pracy. Są tylko 3 głośności w radiu, licznik szybkościomierza przestaje działać nawigacja pokazuje tylko pół ekranu chyba, że włączysz ją wcześniej przed zapaleniem auta. Klima działa tylko gdy na dworze jest powyżej 15 C. Samochód gaśnie i już nie odpala raz dziennie i pomaga wyłączenie akumulatora.

Producent ze stoickim spokojem mówi Ci, że nie ma ochoty słychać o Twoich narzekań i żebyś udał się do dealera. :> Dealer z rozbrajającą szczerością mówi Ci, że w sumie to auto jeździ i żebyś się nie czepiał bo on tylko sprzedaje te samochody i może Ci go wymienić na nowy ale te usterki dotyczą wszystkich samochodów z tego modelu. Nie wymieni Ci go na inny model, nie możesz go zwrócić, naprawi Ci go może w przyszłym roku. :crazy:

W przyszłym roku jest akcja serwisowa. NAPRAWIAJĄ. :jupi:

Radość jest krótka. Samochód teraz czasem nie odpala. Pomaga jedynie odłączenie akumulatora. :evil: Jedziesz do dealera bo zacinają Ci się hamulce. Dealer mówi, że on w sumie nie może zdiagnozować tych hamulców bo tylko wymienia całe auta i nie ma takich możliwości żeby to sprawdzić. A w sumie to przez to, że auta notorycznie gasną to nie wymieni Ci twojego bo producent mu zakazał. Tłumaczysz mu, że wiesz o tym ze gaśnie i że w twoim są uszkodzone hamulce. Dowiadujesz się, że za tydzień hamulce same się naprawią bo producent ma już wiedzieć jak naprawić to że gaśnie. :woot:

 

Tydzień później.

 

NAPRAWIAJĄ

 

Hamulce dalej nie działają ale już Twoje auto nie gaśnie. Wymieniasz samochód na nowy lecz po 2 dniach hamulce znów szwankują. Dzwonisz do producenta przez 2 miesiące raz w tygodniu, że masz problem z hamulcami. Dowiadujesz się że :

 

- Tylko ty masz problem z hamulcami na 500.00 sprzedanych aut.

- Używasz złej benzyny

- Słuchasz za głośno radia dlatego hamulce się psują

- Nie umiesz jeździć samochodem i psujesz je

- Po wymianie na piąte niesprawne auto z zepsutymi hamulcami zaczynasz grać w totka i uważasz na czarne koty - czujesz się wybrańcem

- Każe Ci przy każdym telefonie wyciągać akumulator mimu, że tłumaczysz im że to nic nie daje

- Pozwalają Ci codziennie wymieniać samochód na nowy ale nie wolno Ci go zwrócić

- Nikt nie jest zainteresowany sprawdzeniem Twoich hamulców bo u dealera nie ma kanału ani mechanika

- Nie oddadzą Ci pieniędzy bo auto jeździ :read:

 

Po 1,5 miesiącu spotykasz innym ludzi z uszkodzonymi hamulcami i przestajesz grać w totka.

 

Po 3 miesiącach producent ogłasza w wszem i wobec że wiedział, że hamulce nie działają i w związku z licznymi awariami zaczyna prace nad rozpoznaniem usterki i jej naprawą. Data jest bliżej nie określona.

 

Już czekasz na naprawę usterki, może zdążą w tym roku. Układasz sobie też w głowie rozmowę z miłą Panią, która zadzwoni za 2 lata gdy będzie Ci się kończyła umowa na obecny samochód. Już wiesz co jej powiesz :censored: gdy zaproponuje Ci nowy Full wypasiony model ich nowego auta z umową na jedynie kolejne kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonik79 Kupiłem ten dekoder pierwszego dnia gdy wszedł do oferty CP. Nie było czego czytać na SK Forum. Przez pół roku nagrywał a ja jego wady zrzuciłem na garb "choroby dziecięcej".

@dziobolek7 Czy ty mnie obrażasz czy mi pochlebiasz? ;)

 

Co do telefonów do CP to nie omieszkam zadzwonić raz w tygodniu. Przestałem się złościć bo czym zawinili Ci konsultanci. Mówią to co im podpowiada 2 lub 3 linia suportu i tyle. Uważam że trzeba dzwonić żeby firma wiedziała, że jest problem a nie zagryzać wargi i uważać że ktoś inny to zgłosi. Jeżeli problem występuje sporadycznie i będzie się zawracać głowę to może koś się tym zajmie tylko dlatego żeby mieć spokój z telefonami. Co do cyfrowych platform to pewnie sprawa wygląda wszędzie podobnie czy to N CP czy C+. Jeżeli kupisz telewizor i odtwarzacz, które ze sobą nie będą współpracować to możesz go zawsze sprzedać i kupić inny, poczytać który będzie pasował, zanieść do profesjonalnego serwisu, zgłosić się do profesjonalnego supportu. W tym wypadku przy dekoderze bierzesz coś w ciemno na wiele lat. Już czekam aż zaczną wystawiać kontrakty na 5 lat. Producent nie prowadzi żadnych testów, wypuszcza nowe oprogramowanie bez nawet pobieżnego sprawdzenia. Jakoś to będzie, byle taniej i szybciej. Kiedyś się poprawi. Powinno zmienić się prawo. Jeżeli kupujesz internet i provider pisze, że masz 100 Mb/s to dokonano zmian w prawie, które zapewniają ci, że przez X % czasu ma być te 100 Mb. Jeżeli kupujesz masło w sklepie to musi być to masło a nie coś masłopodobnego. To dlaczego jak dostaje od CP dekoder z nagrywaniem a on nie nagrywa nie ma dla niego kar. Jeżeli następuje jakaś awaria po wymianie softu ,która dotyczy min 10 % użytkowników to operator po miesiącu byłby zmuszony to obniżania powiedzmy abonamentu o 10 czy 20 % tak jak jest to w przypadku internetu. Gwarantuje wam, że znalazłyby się wtedy pieniądze na testy i poprawiła by się stabilność samych dekoderów. Nie mówię tu o głośności czy źle działającym złączu ale o podstawowych funkcjach jak nagrywanie czy odtwarzanie audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]To dlaczego jak dostaje od CP dekoder z nagrywaniem a on nie nagrywa nie ma dla niego kar. [...]

Nie dostajesz nic za darmo - za wszystko płacisz. I to mnie wkur ... gdybym dostał to gów... za free (szkoda że wymoderują :wink: ) to może żółć by mnie tak nie zalewała.

A do mnie to dzwonili z Polsatu sami raz w tygodniu - ale po informacjach o błędnym sofcie - przestali :cry:

 

I jeszcze dalszy ciąg moich prób z nagrywaniem - tak przez ponad tydzień nagrywał mi bez problemu jeden kanał , a wczoraj już nie nagrał nawet tego jednego :censored::brawo::censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...