Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie z uruchomieniem tunera jest ok a mianowicie 10 i 35 sekund,za każdym razem jest sygnał z anteny,ale mam problem z Astrą za Chiny nie widzi sygnału,tą samą instalację antenową podłącze pod mojego starefo Ferdka FX7600 i sygnał jest.Z tym coś trzeba zrobić.Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystko na ten temat. http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/dekoder-sagemcom-esi88.cp włącznie z instrukcją obsługi.

 

Dobrze wiesz że nie tego szukam i nie o to mi chodzi. Dekodery konkurencji przez różnorakie fora,portale itp. wytestowane są jak tylko się da... Próżno szukać w sieci testu esi-88 bogatego w zdjęcia i filmy prezentujące wygląd , charakterystykę i funkcje tego sprzętu. Wbrew pozorom właśnie tego brakuje ... porządnego testu i opisu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z uruchomieniem tunera jest ok a mianowicie 10 i 35 sekund,za każdym razem jest sygnał z anteny,ale mam problem z Astrą za Chiny nie widzi sygnału,tą samą instalację antenową podłącze pod mojego starefo Ferdka FX7600 i sygnał jest.Z tym coś trzeba zrobić.Pozdro dla wszystkich.

 

 

Qrde mam to samo z Astrą ........... na poprzednim sofcie po automatycznym pzreszukaniu Astry miałem kilka kanałów teraz na najnowszym sofcie znajduje dużo więcej kanałów na Astrze ale żaden nie działa "brak sygnału" :oops: ...jak jedno naprawią to drugie !@#$%^&* ( :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy na tym dekoderze istnieje możliwość poukładania kanałów według własnego widzi mi sie a nie tak jak CP ustawi. mam teraz starego echostara z którym nic się nie da zrobić i ciekaw jestem czy tu też tak jest

Musisz najpierw dodać kanały do listy ulubionych, a potem układasz na tej liście kanały tak jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie zwalanie winy na producentow TV ze nic nie robia tylko ze wszystko co tutaj sie pisze dotyczy wieszajacych lub niewybudzajacych sie dekoderow ESI-88 a nie TV, kin domowych itd. Skoro CP nie czuje sie winnym w tej sytuacjio to po co tyle zmian oprogramowania, ktore robi sie jak cos nie do konca jest w porzadku. Ciekawe ze od kilku dni mam nowy dekoder na nowym sofcie tylko ze zaczynajacy sie od IMEI 610 i wsio dziala a poprzednie na tym samym sofcie nie dzialaly. Dodam ze TV mi sie nie zmienil i posiadam rowniez dekoder Cyfry tez SAGEMCOM i ten dziala jak nalezy.

Dziwi tez ze kupujac TV np marki SONY trzeba pod niego dokupic wszystko tej firmy, to tylko desperat moze powiedziec bo ja np TV SONY moge kupic ale kina domowego juz nie. Kina domowe to kupuje sie DENON, YAMAHA, ONKYO.

Tylko ze zyjemy w takim a nie innym kraju i kazdy kupuje na co go stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz tego że problem z initem dalej ma większość użytkowników esi 88 ????

Przejrzałem dokładnie ten wątek od momentu wprowadzenia nowego oprogramowania i zauważyłem tylko dwóch użytkowników, którzy mają kłopoty z initem. Więc to nie jest większość, a raczejmargines. Zresztą nawet widać w poprzednim wpisie, że jeden użytkownik z tej dwójki już poradził sobie z problemem.

@spamisko88 zrób coś też z tym i wreszcie zapanuje spokój w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego próbowałem oglądając TV uśpić dekoder, przytrzymałem przycisk na obudowie(w czasie gdy dekoder był załączony) i znowu zawias! Tylko, że zamiast init wyświetla się godzina (ciągle ta sama, np. przez pięć minut wyświetla 20:30), a dekodera nie da załączyć ani pilotem, ani na obudowie, pomaga tylko wtyczka. Czy możesz mi opisać krok po kroku (jak małemu dziecku), jak ty wprowadzasz ESI-88 w stan głębokiego uśpienia- czyli taki gdzie wyświetlacz świeci bardzo ciemno i nie słuchać dysku twardego i pobór energii oscyluje wokół 1W.

Przepraszam nie miałem jak odpisać wcześniej.

W skrócie - nie ma co opisywać, bo usypiasz go prawidłowo tylko ten skurczybyk nie chce się u Ciebie wybudzać. Na pocieszenie powiem tylko, że mój ostatni raz wybudził się prawidłowo (po aktualizacji) w dniu w którym napisałeś ten post, a teraz tak samo jak u Ciebie zostaje zegarek, który "stoi" w miejscu. Na poprzednim sofcie chociaż zegarek działał prawidłowo, mimo, że się nie wybudzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przejściu z C+ do CP, na dekoder złego słowa nie powiem podpiąłem zaktualizowało i nie mam takich problemów jak wy, notabene PACE z cyfry miał init czasem do 45 min :D, natomiast w moim zauważyłem problem z nagrywaniem tzn. ustawiam nagranie np. na HBO na początku sobie ładnie śmigają zapowiedzi a po nich 90 min czarnego ekranu nie przewija pasek czasu nagrania zasuwa jakby 4x przewijanie było włączone, czy coś takiego to norma czy wymieniać w APS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po ostatnim update softu też normalnie się wlacza po nocy.

 

Poprawili także skanowanie Astry. Teraz wyszukuje więcej kanałów i na wszzystkich jest sygnał, a perzedtem

na wielu kanałach nie było, ale po burzy część kanałow z Astry jest bez sygnału i trzeba znów skanować.

 

Rzadziej też się traci EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróćcie ustawienia fabryczne to przy włączaniu w ogóle nie będzie initu, a od razu nazwa kanału ; ).

 

A czy nieaktywne ikonki na wyświetlaczu to tylko kwestia oprogramowania ? czy będzie też trzeba coś podłączyć w środku dekodera, co teraz może jest odłączone. Sprawdzał to ktoś z APSu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...