Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ wiewior

Wrócę jeszcze do Twej wypowiedzi sprzed kilku dni, że robię błąd nie chcąc ESI w zamian za Echo 400. Kilka ostatnich postów utwierdza mnie w przekonaniu, żeby nie brać niedopracowanego modelu i ustrzec się stresów związanych np. z wyłączaniem na chwilę z prądu, albo z koniecznością nagrywania na raty /"każde naciśnięcie to 30 minut nagrania"/...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wydaje mi się ze niektórzy za bardzo wyolbrzymiają problemy w użytkowaniu tego modelu a z wyszukiwania kolejnych ustarek uczynili nową dyscypline sportu.

Mam ten dekoder od ponad miesiąca. Na bieżąco korzystam ze wszystkich funkcji i możliwości jakie daje. Ostatni raz resetowałem go na początku grudnia i od czasu wgrania nowego softu nie mam ŻADNYCH problemów z jego eksploatacją. Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wiewior

Wrócę jeszcze do Twej wypowiedzi sprzed kilku dni, że robię błąd nie chcąc ESI w zamian za Echo 400. Kilka ostatnich postów utwierdza mnie w przekonaniu, żeby nie brać niedopracowanego modelu i ustrzec się stresów związanych np. z wyłączaniem na chwilę z prądu, albo z koniecznością nagrywania na raty /"każde naciśnięcie to 30 minut nagrania"/...

Pozdrawiam

 

Nie ma żadnego nagrywania na raty. Chcesz nagrywać 1h to wciszkasz nagrywanie od razu 2 razy, chcesz nagrywać 2h to wciszkasz nagrywanie 4 razy. Zresztą w stacjonarnych nagrywarkach tak samo można włączyć nagrywanie.

Można rónież w liście nagrań dodać nowe nagranie gdzie dokładnie podajesz czas rozpoczęcie i zakończenia nagrania.

Mogę śmiało potwierdzić iż po ostatniej aktualizacji nie mam żadnych problemów z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wiewior

Wrócę jeszcze do Twej wypowiedzi sprzed kilku dni, że robię błąd nie chcąc ESI w zamian za Echo 400. Kilka ostatnich postów utwierdza mnie w przekonaniu, żeby nie brać niedopracowanego modelu i ustrzec się stresów związanych np. z wyłączaniem na chwilę z prądu, albo z koniecznością nagrywania na raty /"każde naciśnięcie to 30 minut nagrania"/...

Pozdrawiam

Pytanie. Czy Ty chcesz kupić ten sprzęt czy tylko szukasz pretekstu aby tego nie zrobić? Masz z góry złe założenia. Na forum znajdziesz może nie tyle niepochlebne zdanie o sprzęcie co raczej utyskiwania na tematy typu "co by tu poprawić". Równie dobrze mogłeś zajrzeć na stronę "opineo". Tam również znajdziesz w większości niepochlebne informacje na, w zasadzie każdy sprzęt jaki znajduje się na rynku. Pochlebne informację będą pochodziły w większości od osób trudniących się zawodowo rekomendowaniem towarów - firma X płaci panu/pani Y aby zachwalała ich produkt w sieci. Prawdziwych "zadowolonych" raczej nie spotkasz na takich portalach. Przyznaj się ile razy wypowiadałeś się na temat zadowolenia z Twojej pralki, lodówki odkurzacza? Raczej nie często chwalisz się jaki to masz niezawodny sprzęt, prawda? :)

Dalej, ile znalazłeś osób w tym wątku, które są zdecydowanie niezadowolone z Sagemcom'a, a ile poznałeś opinii od osób, które użytkują ten sprzęt na co dzień? Załóżmy, że takich niezadowolonych osób na forum jest, nie wiem 20-30, natomiast użytkowników którzy nie wypowiadają się na forum, czy wręcz nie wypowiadają się w ogóle na temat tunera - parę tysięcy?

Osobiście przesiadłem się z Samsunga DSB-H370G, który dla mnie był prawie że idealnym tunerem. Zresztą swoje za i przeciw opisałem tutaj. Dzisiaj zdecydowanie, pomimo kilku uwag, mogę szczerze polecić Sagemcom'a. Ale jak to zwykło się mawiać - decyzja należy do Ciebie :)

A propos ,CP nie zapłacił mi nic za te [beep]ny ani grosza (a powinien :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "nagrywanie na raty" baaaardzo mnie rozbawiło :)

Chodzi po prostu o to, że jest kilka możliwości uruchomienia nagrywania - po to, abyś mógł wybrać najbardziej odpowiadający Ci w danej chwili sposób

A sposobów jest wiele:

1. Przez EPG (stosowany przeze mnie najczęściej): wchodzę w epg, przeglądam kanały i jeśli znajdę coś godnego uwagi (nie ważne czy będzie lecieć za 5 minut czy za 3 dni) wciskam przycisk nagrywania i wszystko. Program nagra się od samego początku do samego końca, dokładnie zgodnie z EPG.

2. Przez ustawienie nagrywania na konkretny kanał, w dokładnie ustawionym przeze mnie czasie od - do. Metoda bardziej czasochłonna, nie używałem jeszcze, ale może się przydać, jeśli z EPG byłyby jakieś problemy (póki co nie ma).

3. Poprzez wciśnięcie REC w trakcie oglądania programu (przy wyświetlonej belce informacyjnej) - nagra się aktualnie oglądany program do końca jego trwania.

4. Poprzez wciśnięcie REC w trakcie oglądania programu (bez wyświetlonej belki informacyjnej) - uruchamiamy 30-minutowe nagrywanie, każde kolejne naciśnięcie REC dodaje kolejne 30 minut. To jest te Twoje "nagrywanie na raty".

5. Z belki informacyjnej w czasie oglądania danego kanału - podczas przeglądania przyszłych audycji na danym kanale wystarczy nacisnąć REC i dany program zostanie nagrany (oczywiście od początku do końca).

To tyle, co mi się w tej chwili przypomniało... pewnie jeszcze coś by się znalazło.

 

Co jest dobre i bardzo mi się podoba - po ustawieniu nagrywania śmiało można wyłączyć tuner (przełączyć na stand-by). Tuner i tak "po cichu" nagra wszystko co ma zaprogramowane do nagrania.

 

Jak widać dekoder daje duże możliwości maksymalnie ułatwiając nam korzystanie z jego zalet. A że Ty zamiast szukać obiektywnych informacji starasz się udowodnić sobie że to tylko beznadziejny, nie warty uwagi szajs, to już Twoja sprawa...

 

Sprzęt oczywiście ma swoje wady (a jaki dekoder ich nie ma???), ale zestawiając je z jego zaletami wynik wychodzi zdecydowanie na "+".

 

Ja używam go od ok. 3 tygodni po kilka-kilkanaście godzin na dobę i póki co 2 razy musiałem wyjąć wtyczkę, bo za bardzo pokombinowałem z konwerterem, przez co 2 razy się zawiesił. Od tamtego czasu (ponad 2 tygodnie) nie mam z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze podoba się że belka informacyjna wyświetla pasek proporcjonalny do tego w którym momencie oglądania programu się znajdujemy czyli czy dany program już się kończy czy też niedawno się zaczął. Podobnie wyświetla od którego momentu zaczęło się automatyczne nagrywanie.

Szkoda, że na belce nie ma siły sygnału tak jak miał Samsung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w porównaniu z Samsungiem brakuje szybkiego podglądu liczby ścieżek audio (i napisów) oraz parametrów transpondera. Że już nie wspomnę o możliwości grzebania w EPG przy nieprzerwanym oglądaniu danego kanału (w pomniejszonym oknie). Ale plusy i tak równoważą te minusy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem prosty sposób żeby pozbyć się komunikatu "Zakodowany sygnał", zasłaniającego obraz np RTL z HB. Może się komuś przyda.

Po włączeniu RTL wpisujemy ręcznie numer na jakim kanał się zaprogramował. Komunikat magicznie znika i można już na spokojnie, bez kombinowania z nagrywaniem, oglądać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy i właśnie stałem się posiadaczem Sagecom'a :brawo: Mam tylko jedno pytanko.Czy da się w tym dekoderze ustawić godzinę? Pytam gdyż obecnie przebywam w UK,a jak wiadomo jest tu -1h w stosunku do godz. w PL.Poprzednio miałem dekoder Samsunga oraz Mini i nie było z tym problemu.A w tym ESI nie umiem się tego doszukać.Z góry dziękuje za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest rewelacyjny! Szczególnie po podłączeniu do telewizora FullHD, menu, EPG i wszystkie informacje wyświetlane przez dekoder są czytelne z pięciu metrów - totalna żyleta! Bez względu na to czy oglądany kanał jest SD czy HD informacje dekodera są chyba w FullHD.

Jednak pojawił się u mnie dziwny problem, otóż po przejściu dekodera do "głębokiego stand-by" cichnie dysk twardy, ciemnieje wyświetlacz ale zamiast godziny cały czas wyświetla "init", i co gorsza - nie można go z tego stanu wyprowadzić, totalny zawias - nie pomagają żadne przyciski, tylko wyłączenie z gniazdka... Czy to może być związane z podłączeniem TV przez HDMI? Bo Wcześniej przez Euro nie było tego problemu, czy ktoś miał podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...