Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A juz sobie poradzilem z tym wyszukiwaniem kanalow FTA. Jak szukalem 'wszystkie kanaly' to byl problem, natomiast jak ostatnio probowalem to ustawilem 'niekodowane' i dodalo mi w koncu do standardowej lsity te kanaly. Inna sprawa, ze tak naprawde to i tak dodalo mi wszystkie kanaly, ale przynajmniej mam juz te ktore szukalem. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak mam .

Podłączenie konwerterów wygląda tak:

- quad(1) + pojedynczy konwerter poprzez diseqc na wej. SAT1 dekodera

- quad(2) bezpośrednio na wej. SAT 2 dekodera

- quad(3)i (4) rezerwa

Wybrałem taki układ ponieważ miałem zbędny konwerter i diseqc , dokupiłem tylko quada. Wersja z monoblockiem wychodziła ok. 2x drożej...zaoszczędziłem trochę :) chociaż miałem lekkie obawy czy to będzie działać tzn.jednoczesnie jedno wyjscie quada przez diseqc, a drugie bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie hybrydowe masz to połączenie ;) Szczerze powiem, że tak też przypuszczałem, że tak to masz podłączone. To tłumaczy dziwne stany sygnału z Astry (że raz jest, a raz go niema gdy nagrywasz). Już tłumaczę dlaczego tak jest. Przyjmuję, że w dekoderze masz ustawione, że używasz obu złącz SAT1 i SAT2 (tak powinno być). Dekoder ma 2 głowice. Jeżeli nagrywasz z HotBirda jakiś program i dekoder sobie wybrał np. głowicę nr 1 połączoną z wejściem SAT1 (ta gdzie masz przełącznik diseqc, quad(1) i pojedynczy konwerter), z której nagrywa to sygnału z Astry nie będziesz miał bo w tym momencie wejście SAT1 jest już zajęte przez sygnał z HotBirda, który jest nagrywany i dekoder nie może przełączyć przełącznika diseqc na Astrę. A to, że sygnał z HotBirda cały czas masz to dlatego, że uaktywnia się głowica nr 2 połączona z wejściem SAT2 (ta gdzie masz quad(2)) i możesz normalnie oglądać wszystkie kanały z HotBirda. Jeżeli natomiast nagrywasz z HotBirda jakiś program i dekoder sobie wybrał głowicę nr 2 połączoną z wejściem SAT2 (ta gdzie masz tylko quad(2)), z której nagrywa to sygnał z Astry i HotBirda będziesz miał bo w tym momencie wejście SAT1 jest wolne i dekoder może sobie przełączać przełącznik diseqc i na Astrę i na HotBirda a co za tym idzie możesz normalnie oglądać wszystkie kanały z Astry i HotBirda.

Ja bym Ci proponował inne rozwiązanie tak żeby można było oglądać zawsze wszystkie kanały z Astry i HotBirda podczas jednoczesnego nagrywania programu obojętnie, z którego satelity, czy to z Astry czy HotBirda. Kup sobie konwerter typu Monoblock Twin (wydatek ok. 200 zł niestety). Podłącz jedno wyjście konwertera do wejścia SAT1 dekodera a drugie do SAT2. Oczywiście w "instalacji akcesoriów" dekodera wskaż mu, że używasz złączy SAT1 i SAT2 oraz, że masz przełącznik diseqc 2-portowy i do portu A masz podłączony knowerter z HotBirda a do portu B konwerter z Astry. Tylko w taki sposób problem ze znikaniem sygnału podczas jednoczesnego nagrywania zostanie usunięty. Konwerter typu Monoblock Twin to dwa konwertery Twin połączone z dwoma przełącznikami diseqc w jednej obudowie. Zakończony jest on dwoma wyjściami. Życzę udanego podłączenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie wczoraj nagrywałem program który był opóżniony włączyłem nagrywanie ręcznie i w momencie kiedy się zmienił tytuł w epg przestało nagrywać idzie to jakoś ominąć tak żeby można było ręcznie zakończyć nagrywanie po zakończeniu się programu ?

I drugie pytanie czy jest możliwość zatrzymania nagrania podczas reklam i późniejszego wznowienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem wątek, to widziałem, że niektórym osobom dekoder nie chciał pobrać oprogramowania 2.1.3. Czy przypadkiem doinstalowywaliście sobie kanały spoza standardowej listy? Kto ma taki problem jeszcze?

 

A jak w Waszej opinii jest z czytelnością czcionek w 2.1.3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ręcznym nagrywaniu poczekaj aż zniknie pasek, bo inaczej domyślnie ustawia wg EPG. To samo dotyczy nagrywania z 'bufora' (było kilka stron wcześniej : )

Dzięki

 

A co z reklamami jest możliwość zatrzymania nagrania podczas reklam i późniejszego wznowienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się Wam ustawić nagrywanie nie z EPG a podając nr kanału, czas rozpoczęcia i zakończenia nagrywania?

Robię zgodnie z instrukcją, na koniec potwierdzam OK i lipa. Nagranie nie pojawia się na liście zaplanowanych nagrań.

 

Dekoder mam od kilku dni i ma najnowsze oprogramowanie 2.1.3. Na razie działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie negocjuję warunki przedłużenia umowy i, m.in., zaproponowano mi ten dekoder za 5 zł miesięcznie. Zajrzałem więc tutaj i od razu zrozumiałem, że nie warto się w to "pakować". Pozostanę przy Echo 400 E i stacjonarnej nagrywarce DVD, tym bardziej, że jak ktoś napisał, są kłopoty z nagrywaniem, zarówno ręcznym jak i z EPG. W moim Echo brakuje mi najbardziej timera, ale cóż...

Dziękuję Wam wszystkim za uwagi dotyczące Sagema i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - dobrego odbioru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę udanego podłączenia :)
dzięki :) , ale raczej sobie odpuszczę dlatego, że w planie mam jeszcze podłączenie mojego Samsunga HD , wiec raczej bym potrzebował monoblocka quada a nie twina. Bardzo logiczna wydaje mi się twoja analiza mojego problemu :brawo: jeszcze tego nie sprawdziłem ale pewnie jest tak jak piszesz. Astrę używam sporadycznie, przeważnie do oglądania sportu na niemieckich kanałach HD i dlatego zostanę przy tej mojej "hybrydówce" :wink: .Dam radę ..ważne że to nie wada dekodera i wiem juz o co chodzi.

Życzę wszystkim bezawaryjnego odbioru w Nowym Roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iko, @dziabolek7 obaj macie rację :D

 

nie tylko polaryzacja lub czestotliwość oscylatora, zobacz że konwerter QUATTRO ma cztery wejścia opisane H low, H high, V low, V high, tak więc możesz oglądać programy z tego samego pasma częstotliwości (ogólnie częstotliwości oscylatora) i tej samej polaryzacji

 

dolne pasmo to 10.7-11.7GHz

gorne pasmo 11.7-12.7GHz

 

Gdzie można znaleźć wykaz częstotliwości i polaryzacji kanałów?

Na razie nie mam jeszcze konwertera Twin (przyjdzie poczekać mi do wiosny) i chciałbym wiedzieć które kanały mogę nagrywać jednocześnie mając aktywne tylko jedne wejście SAT.

 

Przy okazji, ktoś już chyba o to pytał. Jeśli aktualnie nagrywam to próbując zmienić kanały za pomocą P+ / P- przełącza mnie tylko na kanały o tej samej jak sądzę polaryzacji i częstotliwości dzięki czemu nie wyłącza nagrywania. Gdy wybiorę kanał numerycznie to pyta czy przerwać nagrywanie aktualnego programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku.

@wiewior

Jak wcześniej wspomniałem, niedogodnością w Echo 400 E jest brak timera, co bardzo ogranicza możliwości nagrywania o dowolnych porach i z różnych kanałów. Jeżeli chodzi o jakość nagrania, to przecież w nagrywarce też jest twardy dysk, więc w tym elemencie nie ma żadnej różnicy. Jako zaletę mojego układu uważam możliwość wypalenia, na płytę, nagranego materiału, bez konieczności zgrywania go gdziekolwiek.

A propos - jak wygląda w przypadku ESI sprawa zgrywania nagrań z jego dysku do PC ? Zakładając, że da się to jakoś zgrać, to przecież, by wypalić to na DVD, trzeba przekonwertować, jeśli się nie mylę... Ale można pewnie też połączyć kablem euro ESI ze stacjonarną nagrywarką, włączyć odtwarzanie z dysku ESI i kopiować, można ???

Piszę o tym, bo dysk ESI z czasem się zapełni, warto więc zgrać na płytę najbardziej interesujące nagrania by móc do nich wracać.

Jeśli moje spostrzeżenia są nietrafne to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał na dysku jest zabezpieczony przed kopiowaniem. Jedyna możliwość zgrania materiału z dysku przez scart w czasie 1:1 w rozdzielczości SD.

Wspomniany przez Ciebie zestaw HDS400E z zewnętrzną nagrywarką nie pozwala Ci nagrać materiału HD w jakości HD tylko w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...