Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach C+)-czy można wypowiedzieć umowę?


t_gal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dnia 4 grudnia CI co podpisywali umowy o abonament z Cyfra+ to już sami zaakceptowali nowy regulamin i wykaz kanałów , osatnia zmiana kanałów miała miejsce 3 grudnia 2012 roku .

 

Kanały ClubTV , Zone Romantica mam w załączniku do umowy o abonament .

 

Od 3 grudnia miało być :smile:

 

Ja chce całkowicie zrezygnować z Cyfry ponieważ ClubTV usunęli mi ! CBS DRAMA to całkowicie inny kanał jest i the masz rację umowa wygaśnie z końcem danego miesiąca cy z ostatnim dniem grudnia , a jeżeli nie >???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 60a ustawy z 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z dnia 3 sierpnia 2004 r. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.) operator ma obowiązek doręczyć na piśmie abonentowi treść każdej proponowanej zmiany warunków umowy, w tym określonych w regulaminie świadczenia publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie.

 

Jednocześnie abonent powinien zostać poinformowany o prawie wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji tych zmian. W razie skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy operatorowi nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze, a także zwrot ulgi, o której mowa w art. 57 ust. 6 ustawy , o czym abonent powinien zostać także poinformowany.

 

Zgodnie z przepisami abonent nie ma jednak prawa wypowiedzieć umowy bez ponoszenia negatywnych konsekwencji w przypadku, gdy zmiana umowy wynika bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, w tym również usunięcia niedozwolonych klauzul umownych.

 

Czy usunięcie z oferty programowej jednego kanału i zastąpienie go innym powoduje, iż doszło do zmiany umowy? W mojej ocenie tak i jest to zmiana, która uprawnia do rozwiązania umowy bez ponoszenia negatywnych konsekwencji.

 

Takie prawo , a więc jeżeli dostanę negatywną odpowiedz od Cyfry+ to powołam się na ten artykuł , umowa mi skończy się z dniem 31,12,2012 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hipotetycznie Zone Romantica zniknie 1 stycznia, abonenci będą chcieli wypowiedzieć umowy, a Cyfra+ stwierdzi, że kanał nie istnieje już od miesiąca. Dlatego też czas na składanie wypowiedzeń minął. Znając nasze platformy, taki scenariusz jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielałem się w temacie, odkąd zaczęły z niego znikać posty bez powiadomienia i po cichu.

 

Miałem w weekend nieco czasu, więc napisałem swoje do Cyfry+ wypowiedzenie. Nie dlatego, żeby bolało mnie zastąpienie kanałów, czy likwidacja - i tak ich nie oglądałem. Ale dlatego, że uważam, iż Cyfra+ prawa powinna przestrzegać. A co do tego są pewne wątpliwości.

Cyfra nie wysyła nowego regulaminu, chociaż jest do tego zobowiązana i prawem, i swoim regulaminem. Art. 15 par.8: "Zmiany Regulaminu, Umowy oraz Cennika będą doręczane Abonentowi na piśmie z wyprzedzeniem co najmniej jednego miesiąca przed wprowadzeniem tych zmian w życie".

Cyfra twierdzi, że dwa kanały, które ewidentnie różnią się zawartością programową, to w istocie ten sam kanał, powołując się na jakieś tam niewiadomego pochodzenia licencje.

Inne rzeczy w Cyfrze też mi się nie podobają. Ich beznadziejny dekoder, czy też beznadziejna oferta filmowa, czy choćby to, że przy przedłużaniu umowy zachowują się jak przekupka na ruskim (czy też francuskim) targu - brak jest jakichś sensownych kryteriów, czy cennika - co wytargujesz, to dostaniesz.

 

Ale najbardziej mnie boli ten brak szacunku dla prawa. Inne rzeczy bym ścierpiał; dlatego składam wypowiedzenie, bo oni twierdzą, że nie mam podstaw, żeby to zrobić. Przekonamy się.

 

 

 

Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy

 

Wypowiadam Umowę o abonament w trybie art.7 par.1 Regulaminu.

Kanał Club TV zastąpiony został kanałem CBS Drama - kanały te mają odmienny profil tematyczny.

Oba kanały nie posiadają polskiej koncesji na nadawanie, więc powoływanie się na tę samą koncesję, czy też licencję, nie jest skuteczne.

 

W przypadku nieuznania mojego wypowiedzenia, proszę o odpowiedź również na piśmie. Proszę też o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy profil tematyczny tych kanałów jest taki sam, czy inny. Przy powoływaniu się na koncesje/licencję dla kanału, proszę o podanie jej identyfikatora.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zone Romantica mogą kombinować też ale zapis w umowie mówi o dacie wprowadzenia zmiany w ofercie więc znowu racji nie będą mieli.

 

Powtórzę raz jeszcze.

Jest 100% pewne że CBS Drama to nowy kanał i nie ma nic wspólnego ani z Zone Romantica ani tym bardziej z Club TV.

Stanowisko C+ jest absurdalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hipotetycznie Zone Romantica zniknie 1 stycznia, abonenci będą chcieli wypowiedzieć umowy, a Cyfra+ stwierdzi, że kanał nie istnieje już od miesiąca. Dlatego też czas na składanie wypowiedzeń minął. Znając nasze platformy, taki scenariusz jest możliwy.

Myślę że taki numer nie przejdzie. Była by z tego już grubsza afera wg mnie. Ja mam Cyfrowy Polsat, ale nie wysyłałem wypowiedzenia w związku z Club TV. Czekam aż zniknie ZR bo będzie to wtedy najlepszą podstawą do rozwiązania umowy bez żadnego ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie- szarpanie z tym CLUB TV. Jawnie oszukują ludzi wciskając że to ten sam kanał na tej samej licencji (co jest bzdurą) i nadają dalej kanał który oficjalnie nie istnieje!

więc jaka jest pewność że będzie można wypowiedzieć umowę jeśli rzeczywiście (o ile) zniknie z wizji Zone Romantica ?

ja wysłałem wypowiedzenie na Club TV. na razie nic nie mogę wskórać.

jak zniknie Zone R. wyślę następne, aczkolwiek widzę że Cyfra będzie się zapierać i wypierać na wszelkie możliwe sposoby.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jeszcze Zone Romantica:
Closed UK & Ireland: 16 November 2009

Central & Eastern Europe: 3 December 2012

https://en.wikipedia.org/wiki/Zone_Romantica

 

To że ten kanał jest w C+ i CP to sztuczne podtrzymywanie bo oficjalnie kanał zakończył nadawanie.

 

Oficjalnie może nie istnieje, ale cały czas jest w CP i C+ nadawany i są puszczane telenowele co wiąże się z tym iż zapewne by wypowiedzenia nie uznali bo kanał jest cały czas i nie ma za bardzo podstaw do rozwiązania umowy. Zapewne dogadali się jakoś z nadawcą aby jakiś czas zostawić ten kanał aby nie było masowych wypowiedzeń naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Cyfry+ że w Wikipedii piszą że Z.Romantica został zastąpiony przez CBS Action a oto odpowiedź od Cyfry:

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że kanał Zone Romantica jest nieustannie nadawany.

 

Zone Romantica pozostaje na naszej platformie, pokazując te same treści, co dotychczas.

 

W związku z tym, brak jest podstaw do rozwiązania Umowy.

 

Natomiast program CBS Action jest nowością w ofercie programowej CYFRY+.

 

W razie pojawienia się pytań, chętnie udzielę wyjaśnień.

 

Łączę wyrazy szacunku,

 

...........

Dział Relacji z Abonentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na odpowiedz od Cyfry+ , podobno w czwartek wysłali do mnie pisemną odpowiedz , jak dostanę to napiszę co napisała Cyfra+ , być może jutro lub w wtorek powinienem dostać list od nich . A czy ktoś listownie z Warszawy dostał pismo z odpowiedzią > Jeżeli tak to co napisała Cyfra+ , chodzi oczywiście o kanał ClubTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prosiłem o potwierdzenie na piśmie ich stanowiska. podałem swoje argumenty i napisałem że jeśli będą dalej obstawać przy swoim to ja przekażę ich pisemną odpowiedź do rozpatrzenia do UOKiK.

odpisali mailowo, że przekazali moją reklamacje i mam czekać na rozpatrzenie.

pewnie ściema, ale próbuję póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu można skutecznie wypowiedzieć umowę w związku z zastąpieniem CLUB TV CBS-em Action? Komuś z wysyłających wypowiedzenia udało się wypowiedzieć, lub renegocjować umowę? Bo nie wiem, czy wysyłać w końcu to wypowiedzenie czy dać sobie spokój...

 

Nie, jak wyslesz pismo, zostanie ono zarejestrowane ale umowy wygaśnie terminowo.

Nie ma możliwości wypowiedziec umoy ze względu na wycofanie ClubTV oraz ew. Zone Romantici jak to ktos powiedział z działu Polsatu że mu sie udało.

W Cyfrze to nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...