Skocz do zawartości
  • 0

przelotka konwertorowa a nbox turbo


FIGA1
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Mam następujący problem posiadam w domu dekoder Turbo który jest podłączony do konwertera monoblock quad dwoma kablami koncentrycznymi i odbiera programy z Astry 19,2E i Hot Birda 13E bezproblemowo.Wszystko działa poprawnie i mam w konwerterze dwa gniazda wolne ale teraz wpadł mi do głowy pomysł podpięcia się do istniejącej instalacji kolejnym tunerem twin (Ferguson Ariva TT HD PVR).Tutaj zaczynają się schody bo mając konwerter monoblock quad mogę się podpiąć do anteny dwoma tunerami twin jest to dla mnie niezbyt odpowiednie rozwiązanie, gdyż chciałbym pozostawić sobie możliwość wpięcia się w przyszłości z dekoderem TnK HD do anteny bez zmiany konwertera.

Tutaj jest moje pytanie do forumowiczów.Co się stanie jeśli sygnał z satelity puszczę dwoma kablami do Fergusona(ten tuner posiada tzw.przelotkę konwertorową) a następnie z Fergusona dwoma krótkimi do nboxa Turbo.Podobno są problemy z takim podłączeniem.

Czy taki układ zadziała?czy konieczna jest jednak wymiana konwertera na dwa typu quad?moja antena satelitarna to http://www.satsklep.pl/index.php?s=produkt&id_prod=666&id_kat=296&id_typu=0 i nie wiem czy dostane do tego modelu odpowiedni uchwyt multifeed (jeśli ktoś z forumowiczów może coś polecić będę bardzo wdzięczny)

Przepraszam jeśli moja wypowiedź jest trochę zagmatwana i z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W Twoim przypadku powinieneś zastosować monoblock z ośmioma wyjściami (jeśli takie są) lub oddzielne konwertery z ośmioma wyjściami. Turbodekoder zajmuje dwa wyjścia w konwerterze, Ferguson też dwa i masz jeszcze wolne 4 wejścia w konwerterze gdzie będziesz mógł podpiąć jeszcze dwa tunery z podwójną głowicą lub cztery z pojedynczą. Do każdego tunera musisz kupić przełącznik, najlepiej z separacją wejść większą niż 25dB. Taki układ pozwoli Ci na niezależny odbiór na każdym tunerze. Do montowania zeza niekoniecznie potrzebujesz multiblocków, powinien wystarczyć zwykły uchwyt do zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...