Skocz do zawartości

World Volleyball


alan95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji na temat nowego kanału siatkarskiego.

 

Tajny projekt Polsatu. Międzynarodowa siatkarska telewizja

 

Zobaczyć w polskiej telewizji mecze lig włoskiej, brazylijskiej czy japońskiej – niemożliwe? Taka wizja staje się coraz bardziej realna. Telewizja Polsat, która praktycznie zmonopolizowała telewizyjny przekaz siatkarski w Polsce, próbuje powołać do życia ogólnoświatowy kanał telewizyjny o siatkówce.

 

Już od dłuższego czasu telewizja Polsat wspierana przez Polski Związek Piłki Siatkowej prowadzi rozmowy z FIVB, CEV oraz federacjami i nadawcami telewizyjnymi innych krajów, które mają na celu stworzenie ogólnoświatowego kanału siatkarskiego na wzór kanałów telewizyjnych poświęconych na przykład piłce nożnej. Pomysłodawcą tego projektu jest właściciel telewizji Polsat Zygmunt Solorz-Żak, a pierwsze nieoficjalne rozmowy z FIVB rozpoczęły się, kiedy światową federacją rządził jeszcze Ruben Acosta. Idea zrodziła się w Polsce w związku z akcją promocyjną dotyczącą mistrzostw świata, które mają odbyć się w naszym kraju w 2014 roku. Nad Wisłą siatkówka uważana jest za drugą, po piłce nożnej, najpopularniejszą dyscyplinę sportu, a ambicją władz Polsatu i PZPS jest wypromowanie jej równie mocno na świecie. To także szansa dla polskiej siatkówki. Jaka? - Jeśli mamy siatkówkę w telewizji o zasięgu ogólnoświatowym, to zaczynają się nią interesować sponsorzy zupełnie innej rangi - wyjaśnia Mirosław Przedpełski, szef PZPZS i dodaje: - Poza tym chcemy, żeby ludzie przed mistrzostwami świata poczuli siatkówkę, poznali Polskę i zobaczyli, że warto tu przyjechać.

 

Marian Kmita potwierdza: powstanie międzynarodowa siatkarska telewizja pod egidą Polsatu?

 

To, co początkowo było jedynie mglistym pomysłem, zaczyna się już coraz bardziej krystalizować. Polsat i PZPS negocjują z kilkoma federacjami i telewizjami na świecie. Każda z nich ma wrzucić do tego wspólnego garnka, jakim miałaby być telewizja o siatkówce, możliwość oglądania ich ligi. Jak udało się nam ustalić w tej chwili prowadzone są rozmowy między innymi z Brazylią, Rosją, Japonią i Włochami. - Oprócz pieniędzy trzeba też włożyć dużo wysiłku w to, żeby przekonać inne federacje do tego projektu - przyznaje Mirosław Przedpełski. Jak więc Polski Związek Piłki Siatkowej wspiera ten projekt? - Po prostu korzystając z naszych kanałów i pozycji na świecie organizujemy cały czas rozmowy, wyjazdy, spotkania - wyjaśnia prezes Przedpełski.

 

Telewizja w założeniu miałaby mieć zasięg ogólnoświatowy i być podzielona na ośmiogodzinne bloki, które byłyby dopasowane do poszczególnych stref czasowych.

 

Cały projekt tworzony jest bardo dyskretnie i od samego początku praktycznie żadne informacje dotyczące planowanego międzynarodowego kanału siatkarskiego nie wydostają się poza pokoje konferencyjne, w których toczą się negocjacje. O to, dlaczego cała sprawa owiana jest tajemnicą i czy coś nowego dzieje się aktualnie w temacie siatkarskiej telewizji, zapytaliśmy szefa sportowego Polsatu, Mariana Kmitę: - Dzieje się, dzieje - zapewnia jeden z autorów projektu, ale od razu dodaje: - To jest bardzo tajny projekt. Pracujemy nad nim, ale nie chcę o tym zbyt wiele mówić nawet nie z obawy przed jakąś krajową konkurencją, ale bardziej zagraniczną. Dopóki nie dostaniemy od FIVB pełnej akceptacji i wyłączności, nie chcę o tym opowiadać. Biały wywiad działa, a polskie media czytają także różni ludzie z zagranicy. Za dużo pracy nas to kosztowało, zainwestowaliśmy też trochę pieniędzy, żeby teraz to stracić.

 

Marian Kmita zapewnia, że negocjacje trwają, choć do łatwych nie należą: - Jesteśmy stroną wiodącą w tym projekcie, naszym głównym partnerem jest FIVB, do tego kilka federacji, kilka telewizji na świecie i, jak to zazwyczaj bywa w takim mieszanym towarzystwie, droga formalna do konkretów jest dość daleka. Jesteśmy też przygotowani na wariant pesymistyczny, w którym zostaniemy tylko my jako Polsat i FIVB jako dwie strony zainteresowane tym projektem. Myślę, że potrzebujemy jeszcze około 12 miesięcy żeby pojawiły się jakieś konkrety - zapowiada szef sportowy Polsatu.

 

http://www.sport.pl

 

Czekałem na Polsat Volleyball, ale nie ogólnoświatowy. Nie dość, że będzie to kanał premium to jeszcze kanały sportowe polsatu, które prawdopodobnie stracą Plus Lige i Plus Lige Kobiet, będą warte tyle co nic. Dobre jest to, że szybko z tym nie ruszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu mówili że z tymi węszycielami sensacji z Globo. Też dobra opcja. Reszta kanałów (Rosja czy Japonia) oczywiście też. Myślę, że dla fanów siatki to coś super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że skoro jakoś na Hot Birdzie egzystuje kanał Super Tennis, to tym bardziej poradzi sobie ten kanał, który będzie miał prestiżowe rozgrywki (A zakładam, ze takie mają plany) i będzie miał 5x lepszą jakość od tego tenisowego. Pomysł projektu wg mnie jak najbardziej udany. A co do fonii myślę, że może być tak jak na Eurosporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...