Skocz do zawartości

Prof 7500 USB


Dziobax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Gdy jeszcze pol roku temu siedzialem na klopie i czytałem SATkuriera , a dokladniej artykuł o karcie dvb Prof 7500 usb , nawet przez myśl mi nie przeszło ze bede miał z tą kartą tak "krzaczaste" problemy. Otóż po zakupie ww karty okazało sie ze po odpaleniu na windows 7 wystepuja artefakty i zaciecia. Po odpaleniu na winXP wszystko chodzi cacy... Sam juz zgłupiałem i nie wiem ocb..Instalowałem karte 7 tys razy , przepinałem porty usb(wszystkie sa 2.0) ale problem nadal występuje... wydaje sie ze nie jest to wina oprogramowania... w kazdym przypadku wystepuje to samo (altdvb,dvbdream i inne) Wina lezy chyba po stronie windowsa7 bo jak juz wczesniej pisałem , na winXP wszystko jest ok (SD i HD) . Nie chce rezygnowac z win7 gdyz posaiada media center , który dobrze komunikuje sie z moim xboxem , dzieki czemu mogłbym ogladac TV na telewizorze. Prosze o rady / pomoc. Z góry dziekuje. (jesli potrzebne bedzie jeszcze jakies info to dopisze: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadkach z artefaktami zalecane jest skorzystanie z huba USB z dodatkowym zasilaniem - przyczyna nie jest do końca zlokalizowana, bo tak jak piszesz - potrafi to na jednej konfiguracji działać, a na innej nie, mam pewne podejrzenia związane z zasilaniem USB (niewystarczające?) ale jeśli u Ciebie to wystąpiło na jednym i tym samym PC, tylko pod kontrolą różnych OS, to przedziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam to samo, Win7 64bit, na xp nie testowałem, ale widzę że może to nie sprzęt jednak, no i tak się składa że mam podpięte przez aktywny hub (bezpośrednio też sprawdzałem), testowałem wszystkie sterowniki i dalej to samo...

 

Dodam że miałem w tym miejscu wcześniej TT S2-3600 i działał, tak samo jak inne tunery wpięte do tej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jesteś odosobniony w swoim problemie. Też go mam. W każdym bądź razie próbując go rozwiązać poszperałem po forach i z tego co wyczytałem to:

 

- zalecana konfiguracja dla 7500 to Windows XP SP2/SP3 32 bit.

- w przypadku x64 sterownik/program działa w trybie emulacji stąd te problemy.

- Windows 7 jest póki co jest ciągle rozwijającym się systemem (sic!)

- aktywne huby oraz nowe sterowniki nie rozwiązują tego problemu.

- nie prędko ten problem zostanie rozwiązany o ile zostanie.

- generalnie panowie z ProfTuners nie przykładają dużej uwagi dla użytkowników systemów 64-bitowych a szczególnie Windowsa Visty i W7.

 

Dodam od siebie, że próbowałem uruchomić w trybie XP, czyli na wirtualnej maszynie (zerowe rezultaty- nie wykrywa karty) a także w Vmware Workstation- tutaj wykrywa, ale niestety efekt jest ten sam. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest korzystanie z Windows XP, czyli tej zalecanej konfiguracji lub z Ubuntu (trzeba pobrać odpowiednie paczki).

 

P.S. Jako, że jest to mój pierwszy post, gromkie Witam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Win 7 64bit prywatnie i Prof 7301 pracuje w 100% poprawnie. Niestety 7500 prywatnie nie posiadam, a w firmie mogę sprawdzać tylko na konfiguracji 32bit. Temat z hubem USB nie jest już aktualny - dotyczył tylko pierwszej partii ze słabszym zasilaczem - w ostatnio sprzedawanych Prof 7500 zmieniono zasilacz na mocniejszy i temat artefaktów został rozwiązany - przyczyna musi leżeć gdzieś indziej. Były dwie serie sterowników - starsze 1.x.x.x i nowsze 2.x.x.x - spróbujcie zamienić serie (jeśli macie 2.x.x.x - przejść na ostatnie 1.x.x.x i sprawdzić, a jeśli macie 1.x.x.x, to aktualizacja do 2.x.x.x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo, oglądam na SmartDVB ale testowałem też na AltDVB (na winXP go używałem kiedyś, ale też miał problemy przez 2 rdzeniowego procka)

Testowałem sterowniki 1.x (jak kupiłem te kartę jakoś chyba koniec sierpnia to tylko 1.x beta były) i teraz testowałem 2.0.0.2 i 2.0.0.3 beta (z http://www.prof-tuners.com/eng/download_archive.html), a także teraz mam 2.0.0.3 signed (z http://www.proftuners.com/driver7500.html)

Ogólnie wydaje mi się że na 2.x jest lepiej o ile sygnał jest lepszy (częściej artefakty są na kanałach HD i to częściej na tych dvb-s2, na MTVnHD mniej jakby)

Najgorzej jest na BBC HD (bo ma słaby sygnał) ale przy tych samych parametrach i tej samej antenie (mam quada, testowane też na drugiej antenie z pojedynczym konwerterem) na Fergusonie Ariva 200 i TT S2-3600 USB wszystko śmiga w tym samym czasie...

Więc pewnie sygnał ma tu wpływ (mam antenę 60cm) ale jednak na innych tunerach działa a na tym nie ;/

 

//Testowałem kanały HD wszystkie z Cyfry+ (z pakietu HDmix + C+ HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś napisać, czy na win7 32bit też działa tak wyśmienicie jak na winxp? Czy w ogóle ktoś na 32bitowym win7 miał takie problemy? I czy na Viscie 64bit też tak się robi?

 

Ogólnie mam wszystkie windowsy (msdna aa) ale wole się spytać pierw niż wszystkie instalować, do tego i tak na xp nie wróce, visty nie chce, więc ewentualnie mogę się zastanowić nad Win7 32bit, bo i tak mam na razie 3GB ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, nie odpisałem w temacie bo nic się nie zmieniło, czasem jest lepiej i nic się nie psuje, czasem tak samo, obecnie mam najnowsze 2.0.0.5 sterowniki z http://www.proftuners.com/driver7500.html (http://proftuners.com/sites/default/files/Prof7500_Driver_2.0.0.5_W7_64_sing.rar

od tego czasu mam nawet więcej ramu (wcześniej 3GB, teraz 6GB) i nie pogorszyło się od tego, może poprawiło.

i chyba mam wrażenie że czasem słabszy sygnał daje lepszy odbiór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie na płycie z G41 miałem podobne problemy z Prof 7500 USB jak i z Qbox S2. Efekt jakby były błędy w streamie, słaby poziom sygnału itp. zjawiska. Pomogło wyłączenie w BIOS funkcji CPU EIST odpowiadającej za zmniejszanie poboru energii, obniżanie taktowania procesora w idle. Co ciekawe na SkyStar USB 2 HD CI problem prawie nie występował, czasem przy kanałach HD była chwilowa przycinka, na SD było OK. System Windows 7 x64 na innych nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, od dwóch dni mam pikselozę - artefakty na kanałach HD a na SD ścinki co kilka sekund (mniej więcej co tyle samo co pikseloza na hd).

Jakość sygnału 100%, natomiast siła 82%.

Próbowałem już:

- nowych kodeków (nie wgrywałem stu kodeków - nie zrobiłem śmietniska kodeków na moim komputerze );

- nowych sterowników do karty graficznej;

- testowane na kanałach FTA (Arte HD, Supertennis Hd np)

- sprawdzałem na różnych programach np DVBViewer, ProgDVB, DVBDream - wszędzie to samo;

- temperatura grafiki na kanałach HD w granicach 60 stopni (GeForce GTX295)

 

Macie może jakieś pomysły? Został jeszcze konwerter i sam tuner (Prof Revolution 7500 USB) (skończyła mi się niedawno gwarancja ;/ ).

Obraz przycina się mniej więcej tak: http://centrum-swiata.com/duze/tv1.jpg tylko że od połowy w dół.

Mam nadzieję, że ktoś już tak miał i to nie jest nic strasznego.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu kodeki czy sterowniki jak nic nie grzebałem w kompie, żadnych aktualizacji, zmian itd.

 

Ogólne obciążenie CPU wg Menadżera zadań (podczas oglądania kanału W hd)waha się w granicach 3-7%, temperatura CPU 54 stopni a procesor mam taki: Intel Core i7 2.79GHz.

 

W jaki sposób sprawdzić czy działa wspomaganie grafiki? Ściągnąłem trailer filmu w wersji HD i w WMP nic się nie zacina.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

 

 

Edit: Sprawdziłem kartę na laptopie znajomego, jednak nie obsługiwał full HD. Gdy włączałem kanały SD wszystko było ok, nie było ścinek, ale jak włączyłem kanał HD to były artefakty co jakiś czas.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie jest to możliwe aby karta padła sama z siebie ? tzn. po włączeniu kompa działała a za chwilę kaput nic do niej nie dociera.

Karta jak najbardziej widoczna pod win XP sterowniki przeinstalowane i nadal nic nie dociera do niej żaden sygnał nie ma znaczenia czy korzystam z Crazyscan, EBS czy najprostszego Transedit oczywiście Prof 7500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie działa u mnie odbiór sygnałów DVB-S2 na systemie 64bit (linux mint-debian). Ma ktoś jakieś propozycje? Od momentu instalacji nowego systemu nie sprawdzałem żadnego odbioru DVB-S2, tylko DVB-S sądząc, że wszystko jest w porządku. Po dokładnym ustawieniu anteny na Hotbird nie działa żaden przekaz w DVB-S2, natomiast z DVB-S nie ma żadnego problemu. Sygnał jest bardzo silny, także mam jeszcze sporo zapasu.

 

Wymieniłem firmware na inną wersję, jednak nie dało to żadnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po co Ci taki dziwaczny system? Mint jest na bazie ubuntu, a ubuntu na bazie debiana ;) Niezły mix. Nie zawsze popularność idzie w parze z użytecznością. Co do Twojej karty jest oparta na tunerze STB6100. Dla niego jest specjalny patch http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Prof_Revolution_DVB-S2_7500_USB#Components_Used Oto Enigma2 na tej karcie z kanałami S2 pod ubuntu http://www.youtube.com/watch?v=lv-Hel3DUkY. Sprawdź LIVE CD/USB http://sourceforge.net/projects/openpctv/ powinien mieć potrzebne moduły i patche, a jak brakuje to jest tam kreator i można ściągnąć resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem wcześniej z ubuntu, choć od początku sądziłem, że to nie jest dystrybucja dla mnie, natomiast z debiana korzystam na serwerze. U siebie używam LMDE (taki mint na bazie debian testing), które w przeciwieństwie do wielu innych dystrybucji nie ma okresowych wydań, co za tym idzie, nie muszę się martwić o to, czy przy kolejnej aktualizacji systemu do nowszej wersji coś się wysypie i stracę czas na naprawę tego. Ponadto repozytoria mam zawsze aktualne. :) Mogłem wybrać Arch-a, ale nie jestem do tego przekonany.

 

Ten patch mógłby pomóc, ale on wydłuża znacząco czas strojenia/przełączania programów, przez co jest niewygodny, czego chciałem właśnie uniknąć. Może faktycznie problemem jest nie dopasowanie SR czy częstotliwości, ale powód może być też inny. Próbowałem tutaj inne, alternatywne firmware, ale to nie dało żadnego efektu.

 

W tej chwili kompilują się jakieś prace CrazyCat-a, także zobaczę co uda mi się zrobić :)

 

-----

 

Problem częściowo rozwiązany. W VLC po wymuszeniu 8PSK wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...