Skocz do zawartości

Nowe stacje radiowe FTA na satelitach


satixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam nowy watek, ktorego moim zdaniem tu jeszcze brak. Chetnie slucham stacji zagranicznych na satelicie. Pasja ktora zaczela sie w dziecinstwie od Radio Luxembourg na 1440khz/MW. Jezeli wyszukacie jakas nowa stacje radiowa na jednym z satelitow, to prosze wpiszcie ja tutaj. :wink:

 

Zaczynam od radia 100,7 na Astrze 23,5°E. Jest to luxemburski nadawca publiczny i koncentruje sie przede wszystkim na wiadomosciach z Luxemburga oraz muzyce klasycznej - strona w interku: http://www.100komma7.lu/. Przypominam, ze po luksembursku nadaje tu juz RTL Radio Lëtzebuerg - http://radio.rtl.lu/.

 

Oto parametry radia 100,7:

12168GHz/V

sr 27500

FEC 3/4

 

Czekamy na dalsze newsy... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chetnie informuje, ze na Astrze 19,2°E pojawila sie nowa bardzo interesujaca stacja radiowa z Niemiec - MAGICSTAR! Stacja nadawana jest w formacie Visual Radio (na razie tylko plansza z logo) na 12633/h na miejscu bylego kanalu teleshoppingowego Preisfuchs TV. Na razie jest to chyba przekaz testowy i mam nadzieje, ze cos z tego projektu sie wyloni. Stacja nadawana jest terestrycznie w bukiecie DAB+ w Niemczech w bundeslandzie Bayern i emituje najlepsze przeboje lat 70, 80 i 90, co mi szczegolnie przypadlo do gustu. Jak na razie przewaza muzyka lat 80ych. :brawo: Do tej pory stacja nadawana byla na satelicie Amos na 4°W. Oto strona internetowa: http://www.magicstar.de. Polecam!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na Astrze 3B na 23,5°E pojawila sie gratka dla fanow farmerskich dzwiekow a nie chodzi tu o disco polo. :mrgreen: Na 12070/H/27500 wystartowalo Country Radio niestety (albo stety) nie z Nashville tylko z Czech a dokladniej z Pragi. Program mozna odbierac w wiekszej czesci Czech na UKF a w Pradze na 89,5FM: http://www.countryradio.cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemila niespodzianka zastala mnie na Astrze2-Eurobird 1/28,5°E! W miejscu gdzie nadawalo od chyba poczatku istnienia tej pozycji satelitarnej brytyjskia stacja Galaxy wlaczono stacje LBC News. Radio Galaxy jest w Wielkiej Brytanii odpowiednikiem naszej ESKI, wiec jest to napewo wielka utrata dla 28°E. :/

 

Namiary:

- 11222/H/27500/DVB-S

- http://www.lbc.co.uk

 

LBC to byl chyba kiedys skrot od "London Brodcasting Center" ale teraz nazywa sie to "London's Biggest Conversation" i jak nazwa za siebie mowi stacja koncentruje sie przede wszystkim na wiadomosciach. Na tym samym transponderze nadaje rowniez glowny kanal tej stacji - LBC 97,3FM, ktory mozna odbierac w Londynie na UKF.

 

Dla zainteresowanych radiem z wysp dodam, ze na Astrze 2/Eurobirdzie 1 jest bardzo duzo ciekawych stacji angielskojezycznych ze spora porcja dobrej muzyki i tylko w angielskim, zadna niemiecka, francuska, czy holenderska muza. A jezeli macie dosc naszego polskiego wycia w radiu, to juz wogole polecam! :lol2: Wszystkie kanaly radiowe BBC (jak BBC 1FM, BBC 1Xtra, BBC2 i BBC 6 Music) mozna odbierac na terenie juz za pomoca anteny o srednicy 60-70cm ale zalecalbym 1m. Sa tu rowniez stacje, jak Kiss 100, Magic 105,3, Heart, Capital FM z Lodynu, Gold etc... Ja mam multibeam na 4 satelity na Triaxie 1,10m (jest w hollexie): 28°E, 19°E, 13°E, 9°E ale moze byc tez 23,5°E zamiast 9°E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2A sa tylko radia BBC, wszystkie inne sa na Eurobirdzie 1. :)

 

Wkrotce ma dojsc do zamkniecia niemieckich radiostacji Deluxe Radio i Deluxe Lounge na Astrze. Deluxe Music TV ma natomiast pozostac Radiostacje bedzie mozna nadal odbierac w internecie i na komorce. Sluchac mozna nadal tu: http://deluxetelevision.com/deluxe-radio/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak informuje satkurier.pl wczoraj na Amosie zostało uruchomiona stacja radiowa która emituje Polskie przeboje z lat 70 i 80, o 22 pojawił się dżingiel Winamp, który okazał się że to sygnał z komputera, o północy włączono piosenki zespołu Linkin Park, dzisiaj zostało uruchomione aż 35 stacji radiowych, jak informuje satkurier.pl prawdopodobnie to sygnał lokalnych stacji Radia ESKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się wyjaśniło - to Grupa Radiowa TIME S.A., czyli m.in. Radio ESKA :)https://satkurier.pl/news/65215/grupa-ra ... na-4w.html

 

Póki co nadal leci przypadkowa muzyka, ale zapewne wkrótce się to zmieni. Wyszukują się lokalne oddziały Radia ESKA, Radio WAWA i coś o nazwach ROCK SES (pewnie Eska Rock) i PLUS SES (podejrzewam, że docelowo VOX FM). Z przycinaniem u mnie nadal nie ma problemów. Szkoda natomiast, że jakość tylko 192 kbit/s, bo niesie to obawę, że teraz na UKF będziemy słuchać dźwięku nie odbiegającego od przeciętnej MP3 (ciekawe jak było do tej pory). W paczce praktycznie nie ma już miejsca, zostało jakieś 700-800 kbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]Szkoda natomiast, że jakość tylko 192 kbit/s, bo niesie to obawę, że teraz na UKF będziemy słuchać dźwięku nie odbiegającego od przeciętnej MP3 (ciekawe jak było do tej pory). W paczce praktycznie nie ma już miejsca, zostało jakieś 700-800 kbit/s.

 

I tak dobrze, że nie jest to 128 kbit/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że RMF Maxxx też sobie dosyła z satelity, ale z 1W, w DVB-S2, niestety dużo niższy SR - tylko 1005 - wyzwanie ;) Nie każdy da radę to odebrać ;)

Jakość stereo, 256 kbit/s. Sygnał u mnie silny, ale wydaje mi się, że ogólnie między 11,175V, a 11,185V jest coś jeszcze, nie wykluczone, że albo z nietypową modulacją (choć na konstelacji maluje mi coś zbliżonego do QPSK, tylko zaśmieconego) albo z SR poniżej 1000 KS/s (może reszta Maxxx-ów), także między 11,185V, a 11,190V wydaje mi się, że jest nie tylko ta jedna paczka, póki co próbuję to zbadać ;)

 

https://satkurier.pl/news/65291/dosyly-r ... 02-1w.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam pooo dlugich wakacjach! Bylem u wujka w Majami-owicach! :lol2:

 

Z tymi przesylam Eski i RMFu, to super sprawa. Bardzo sie ucieszylem! Od dawna uwazalem, ze mozna tanio ta droga sygnal do nadajnikow naziemnych doprowadzac. Szkoda tylko, ze nie zrobili poprostu jakiegos multiplexu na Hotbirdzie, tylko sie gdzies chowaja... Mozna dwie sprawy na raz zalatwic. Z jednej strony mozna sluchac z sat a z drugiej robic dosyl.

 

Czyli jezeli dobrze rozumiem, to paczka RMF Maxx na 1°W chodzi na Fergusonach? To Ci Fergusonki.... :brawo: Na Technisatach zero...

 

Z innej beczki! Zla wiadomosc dla europejskiej Gay Community, poniewaz zniknela jedyna chyba stacja gayowska na satelitarnym niebie. Chodzi oczywiscie o Gaydar Radio na brytyjskiej pozycji 28,5°E. Radiostacje mozna nadal odbierac w internecie pod adresem http://www.gaydarradio.com. Przyznam, ze lubialem sluchac ta stacje, mimo ze nie jestem gayem a grali swietny dance music z wysp. Wieczorami, cos jak w typowym brytyjskim klubie i bedzie mi tej stacji brakowalo. Polecam czasem sie wsluchac np. w piatek/sobote od 22h. Stacja nadaje takze terestrycznie w Wielkiej Brytanni na DAB w muxach w Londynie i w Brighton. O ile sie nie myle.... :roll:

 

P.S.: Edytuje teraz post, poniewaz jak zauwazylem jest to moj 200etny! Stawiam Moderatorom browarek... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Astrze 19,2°E pojawila sie nowa stacja niderlandska - Slam!FM: 12515MHz/h/SR: 22000/FEC: 5/6. Stacja ma profli mlodziezowy. Bardzo fajny mix, w ktorym przewaza muzyka dance! Stacja byla juz kiedys FTA na Astrze ale sygnal potem wylaczono. Mam nadzieje, ze Slam!FM zagosci teraz na stale... Stronka w interku: http://www.slamfm.nl - polecam! :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BadNews dla fanow wyszukanej muzyki lat 80ych i 90ych! Stacja MagicStar opuscila Astre 19,2°E! Wielka szkoda. :evil: Pozostal jeszcze interek ale to dla mnie nigdy nie bedzie to samo, co prawdziwe radio z satelity. No coz staroswiecki jestem troche! Jezeli dobrze wnioskuje z Lyngsat'a, to MagicStar zarzucil nadawanie takze na Amosie 4°W (niestety tu tego satelity nie odbieram i nie moge sprawdzic). :/

 

Ale mam tez GoodNews! Wkrotce startuje w Niemczech narodowy mux na DAB+ i mysle, ze jest wielka szansa aby stacje nadawaly rowniez na Astrze 19,2°E. Nie slyszalem jeszcze nic na ten temat ale gdy cos mi wpadnie w ucho, to Was poinformuje. Ilosc stacji niemieckich na Astrze moglaby sie zdrowo powiekszyc! W narodowym muxie bedzie takze narodowa wersja Radio Energy dla Niemiec. Ciekawe, czy pokusza sie o nadawanie na Astrze? Bedzie tez stacja z muzyka dance i elektroniczna a nie bedzie to Sunshine Live. Czekamy wiec na newsy...

 

Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wilku mowa a wilk tuz-tuz! :lol2: Na Astrze 19°E zostal wlaczony kanal audio-wizualny promujacy Digital Radio w Niemczech. Jest to przede wszystkim kanal reklamujacy oficjalny start narodowego muxa DAB+ w DE. A jako audio gra tutaj - MagicStar z Monachium! :wink: Mysle, ze temat warty uwagi przez Satkuriera...

 

Nazwa: MagicStar Digitalradio Promo

Czestotliwosc: 12633

Polaryzacja: H

SR: 22000

FEC: 5/6

 

Polecam tu naprawde zajrzec. Tak sie robi cyfrowe naziemne radio Panowie! Kiedy u nas, bo w Warszawie to na balkonie nawet super dipol nie pomoze! A niestety wszystkie stacje nadawane sa dla miasta Warszawa... BTW: Sluchaliscie kiedys w Wawie Planete albo Chillizet? Ladnie trzeba sie namachac dipolkiem... Masakra! :evil:

 

Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...