Skocz do zawartości
  • 0

Telewizja Cyfrowa !


piokaka
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

W lipcu kończy mi się umowa z cyfrą plus i mam mały dylemat. Otóż do tej pory płacę za cyfrę miesięcznie 100 zł. Telewizję cyfrową mam tylko dla sportu dla piłki nożnej i nie oszukujmy się najlepszą ofertę dla kibica piłki nożnej ma cyfra plus, która posiada najlepsze ligi świata.

 

Otóż moje pytanie jest teraz takie czy jest możliwość zakupienia w jakiejś innej ofercie nie koniecznie cyfra np. przez zakupienie odpowiedniej satelity lub podpisaniu z kim innym umowy samych kanałów sportowych interesują mnie:

 

- Canal + Sport HD

- Canal + Sport 2

- Canal + Sport 3

- Eurosport HD

- Eurosport 2 HD

- Polsat Sport

- Polsat Sport Extra

- NSport

 

Czy jest jakaś oferta w Polsce, żeby połączyć tylko kanały sportowe ? Bo powiem, że brakuje mi boksu, który ma Polsat Sport oraz meczów Ligi Mistrzów, które posiada telewizja N. Czy można np. zakupić 3 platformy aby utrzymać się w tej granicy 100 zł miesięcznie ? Kolejna sprawa czy jest możliwość abym mógł jakoś włączyć do oferty jakiś kanał erotyczny np. XXX Extreme, który posiada chyba Cyfrowy Polsat ? Bo w ofercie Canal + znajdziemy słaby i bardzo drogi kanał XXL... To są pytania kompletnie zielonego człowieka w tej dziedzinie także proszę o wyrozumiałość...

 

Czekam na opinie ekspertów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja tam bym postawił na Cyfrowy Polsat, tym bardziej, że widzisz masz programy: PS, PS Extra, PS HD, Eurosport, Eurosport 2, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, czyli masz praktycznie dostęp do prawie 20 kanałów sportowych, a XXX Xtreme nie kupuj lepiej, zaoszczędzisz troszkę więcej pieniędzy na abonament...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko ładnie opisane jednak ja Polsat Sport potrzebuje praktycznie tylko do Boksu i częściowo meczy Serie A, najbardziej zależy mi aby nadal posiadać C+ ponieważ cyfra ma wykupione prawa do najlepszych lig świata w piłce nożnej także sami rozumiecie... Chciałem tylko zapytać czy jest możliwość, żeby mieć jakoś Polsat Sport + Canal+ oczywiście kanał erotyczny można sobie darować...

 

Czekam nadal na jakieś porady ! Aha i chciałbym wymienić antenę do tej pory miałem 60cm wizja tv dosyć stara, i chciałbym wymienić i nie wiem czy dobrze zrobię biorąc antenę cyfry + HD 80cm ? czy może coś innego byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena na większą - OK, jak najbardziej wskazane.

 

Jak chcesz mieć jednocześnie kanały sportowe Polsatu i Canal+, to musisz zdecydować się na ofertę Cyfrowy Polsat i Multipakiet C+ z Cyfry+. No i najprawdopodobniej zakupić własny tuner HD z czytnikiem kart i wejściem na moduły, jeśli obie oferty mają być dostępne na jednym odbiorniku satelitarnym. Jeśli nie będą przeszkadzać dwa tunery od operatorów, to musisz pomyśleć jeszcze o kupnie konwertera Twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jeżeli jesteś zainteresowany nSportem, to możesz zdecydować się na Telewizję na Kartę SD lub HD (jeżeli zależy Ci na wersji tego kanału w jakości HD). Jeżeli zdecydujesz się na TnK HD, to tam będziesz miał wtedy także Eurosport HD i Eurosport 2 HD. Ja na Twoim miejscu, wziąłbym C+ Multipakiet + C+HD, CP (Familijny + Pakiet Sport, jeżeli chcesz mieć dostęp do Polsatu Futbol czy TVP Sport) i TnK HD lub SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Antena na większą - OK, jak najbardziej wskazane.

 

Jak chcesz mieć jednocześnie kanały sportowe Polsatu i Canal+, to musisz zdecydować się na ofertę Cyfrowy Polsat i Multipakiet C+ z Cyfry+. No i najprawdopodobniej zakupić własny tuner HD z czytnikiem kart i wejściem na moduły, jeśli obie oferty mają być dostępne na jednym odbiorniku satelitarnym. Jeśli nie będą przeszkadzać dwa tunery od operatorów, to musisz pomyśleć jeszcze o kupnie konwertera Twin.

 

Ok. A mógłbyś polecić jakiś ten tuner ? aby jakość HD była nadal dobra ? Obecnie posiadam PHILIPS DSR 6201 HD od cyfry +, i jaki pakiet brać z cyfrowego polsatu ? I następna sprawa czy antena 80cm HD od cyfry będzie dobra do tego tunera który mi podasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Nie jestem @Rafix'em, ale... :D

Mógłbym Ci zaproponować np. Opticum'a 9600 HD. Ma on dwa wejścia CI na moduły oraz dwa czytniki kart w systemie Conax (po wgraniu softu MCAS czytniki są uniwersalne).

Jeśli chcesz mieć te Canal+ Sporty, które wymieniłeś to tak jak wspominali poprzednicy w tej chwili najlepszym rozwiązaniem będzie Multipakiet. Jeśli chcesz mieć Polsat Sport i Polsat Sport Extra to pozostaje do wyboru tylko pakiet Familijny, gdybyś chciał mieć tylko Polsat Sport to ten dostępny jest już od pakietu MiniMax. Do nSportu najlepiej zakupić Telewizję na Kartę SD, w której także dostępny jest TVP Sport. Największy problem może być z Eurosport'ami HD. Do Multipakietu ich nie dokupisz, a w CP wyjdzie Ci za nie 10 zł miesięcznie, o ile się nie mylę. Eurosport'y HD najtaniej są w n'ce, ale w tym wypadku trzeba brać platformowy dekoder.

Antena o tych wymiarach będzie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze swojej strony mogę jeszcze zaproponować całkiem fajny, tani i nie sprawiający większych problemów tuner Opticum HD X402p. Wadą odbiornika jest tylko jeden czytnik kart i jedno wejście na moduł, tak więc w tym przypadku nie pogodzisz trzech ofert jednocześnie. Musi być Multipakiet C+ i Cyfrowy Polsat, bądź Multipakiet C+ i TnK. Pamiętaj też, że bez znaczenia, na jaki tuner HD byś się zdecydował (także ten zaproponowany przez @eMTi), biorąc Cyfrowy Polsat, musisz u operatora zakupić kartę wraz z modułem CP. Tuner zaproponowany przez @eMTi jest bardziej rozwojowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie sprawa ma się teraz tak jestem w trakcie załatwiania wszystkiego jednak są pewne małe komplikacje ale będzie dobrze, byłem dziś w punkcie cyfry + i tam chciałem przedłużyć umowę która wygasa w końcu lipca i powiedziałem, że oddaję dekoder cyfry + i chciałbym dostać tylko Canal + Sport oraz C+ Sport w wersji HD dowiedziałem się, że przy takim zestawieniu bym płacił aż 78 zł miesięcznie wg. Pana z obsługi nie ma innej opcji, żeby płacić mniej tzn. około 50 zł. Oczywiście z oddaniem dekodera nie będzie problemów, ale wyszedłem zadzwoniłem do biura cyfry + i dostałem informację, że jest możliwość przedłużyć umowę na 18 miesięcy dostanę kanał C+ Sport HD i C+ Sport 2 oraz C+ Sport 3. Także jak widać pan z obsługi coś źle mi mówił. Tak więc umowę przedłużę raczej na tych warunkach czyli 56 zł na miesiąc.

 

Teraz muszę ogarnąć pakiety z cyfrowego polsatu czyli kanały sportowe Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Futbol, Eurosport, Eurosport2 i TVP Sport. Będę płacił też około 56 zł miesięcznie i biorę moduł CAM HD.

 

Teraz jak będę już miał 2x karty cyfrowe, cyfry + i karta moduł CAM potrzeba mi dekodera ! Proszę o jakieś propozycję do 450zł oczywiście w HD. Znajdę coś ?

 

Żebym mógł oglądać te dwie telewizje ? I jak to później skonfigurować wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Przykład takiego odbiornika podał Ci @Rafix. Kartę Cyfry+ wsadzasz do czytnika kart, a moduł CP do gniazda CI i ot cała konfiguracja. Dekoder wspomniany przez @Rafix'a fabrycznie ma czytnik Conax, czyli karta Cyfry+ nie powinna działać, ale jeśli kupisz ten dekoder w Hollexie nie powinno być problemów. Później najlepiej ułożyć ulubioną listę kanałów. Jedną listę dla kanałów z oferty Cyfry+, jak i Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po przeczytaniu kilkunastu tematów na forach i ogólnie na innych stronach oraz po podpowiedziach różnych osób mam na oku dwa dekodery otóż:

 

Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR

 

oraz

 

Ferguson Ariva 200 HD

 

Czy możecie coś powiedzieć na ten temat ? Najbardziej chodzi mi o dobrą jakość obrazu HD oraz SD, z HD będę miał Polsat HD, Eurosport 2 HD, oraz Canal+Sport HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tymze sama karta C+ nie wystarczy w Golden media chyba że poszukasz oprogramowania aby zmienic czytnik z Conax na Seca. Ja na szczęscie mam moduły do C+ (aston) wiec mnie ten problem nie spotka. jesli miałbym mozliwosc wyboru to chciałbym tym razem zobaczyc jak chodzi Golden media Uni Box. jak dobrze pojdzie to wczesna jesienia pojawi sie u mnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

jeśli chodzi o arive 200 jest to dość dobry dekoder. sam go obsluguje od dość nidawna bo od maja, ale ogolnie wielki pozytyw. wadami natomiast jest to, ze softy ktore wychodzą do niego nie zawsze sa lepsze od starszego, ale zawsze mozna wrzucic starsza wersje. ponadto jakość na kanalach hd ok, ale to tez zalezy od telewizora. drugiego modelu, ktory wymieniasz nie znam, ale arive 200 smiało moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytałem kilka recenzji na temat Opticum HD x550 i niektórzy mają problemy z kanałami HD z cyfry... a kanał Canal + Sport HD to mój priorytet także chyba odpada pozostaje z dylematem na temat

 

Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR

 

czy

 

Ferguson Ariva 200 HD

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dowiedziałem się od osoby sprzedającej Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR, że legalnego oprogramowania umożliwiającego odbiór cyfry + ze zwykłej karty poprostu nie ma. Także wolę nie ryzykować został mi zaproponowany za 500 zł tuner GoSat GS-8010CRCI HD Combo może ktoś wie czy warto go brać ? Jakość obrazu w SD oraz HD liczę na lepszą niż z tunera obecnego czyli Philips 6201 hd od cyfry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Właściwie to żaden dekoder w Polsce nie daje takiej możliwości. Nawet wcześniej wspominany Ferguson. Jeśli mówimy o całkowicie legalnym sofcie. Prócz dekoderów od Cyfry+.

Z tego co się orientuję to GoSat'y w oficjalnej wersji mają czytniki kart w systemie Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz ja chętnie wziąłbym tego Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR tylko musiałbym mieć osobę która potrafiłaby mi wytłumaczyć jak wgrać soft, który umożliwi mi oglądanie cyfry+ z tego dekodera na karcie C+... Może ty wiesz jak to zainstalować :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Przy większości dekoderów wystarczy soft (rozpakowany) wgrać na pendrive, a następnie pendrive wpinasz do dekodera. Jak dekoder nie znajdzie softu od razu to wchodzisz w menu i tam wyszukujesz opcje dla aktualizacji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...