Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc w wyborze anteny.


burn
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Chciałbym zasięgnąć Waszej pomocy gdyż mam problem dotyczący wyboru antenty sat.

Zastanawiam się nad zestawem antena Penta85 i konwerter twin CDPUTZN czy jest to dobry wybór? Nie wiele wiem na ich temat a polecono mi tą konfigurację. Chciałbym decyzję podjąć jak najszybciej gdyż obecnie jest na ten sprzęt promocja który trwa tylko do końca czerwca. :?

Proszę o ewentualne sugestie. I informacje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do anteny to może być, jeżeli nie planujesz żadnej rozbudowy o zez bo trudno o uchwyt to tej anteny. Co do konwertera to nie wiem co to za wynalazek, polecam coś markowego:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... platinum-x

lub taki jeżeli dysponujesz większą ilością gotówki:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... ultra-twin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem starszy i nowy,jak już piszecie o antenach,to proszę o informację.Mam Dekoder HD C+ i antenę 90 cm i konwerter pojedyńczy i to mi wystarczy.Mam jednak drugą antenę 60 cm C+ i konwerter pojedyńczy drugi.Czy jak podłączę np. te dwie anteny,jedna na astrę a druga na hot bird,to dekoder cyfry to rozpozna?Proszę się nie śmiać z mojego zapytania.Pozdrawiam Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie również miło Wojtas Dzięki za informację,popróbuję w poniedziałek bo teraz syn ogląda mecz.Jakie będą efekty to napiszę.Wiesz ja tak myślę że dwie anteny z pojedyńczymi konwerterami to jak twin,ale skierowane na jednego satelitę a jak to będzie na dwóch satelitach? zobaczę.Tuner od tego nie ucierpi . Pozdrawiam-Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę, że temat dość mocno się rozwinął. :-)

Zakupiłem antenę Fracarro po lekturze ich blogów (dla ciekawskich np.: www.fracarro.blogspot.pl lub www.fracarro.wordpress.com) i korespondencji z administratorem oraz konwerter polecony przez k3333 - GI-202 Twin Platinum X. Dzięki za pomoc!

 

Pozdrawiam. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jaką antene wybrac do zeza (nie wiem jeszcze czy monoblock czy dwa niezalezne konwertery ) wiem ze min 85 cm. ale chodzi mi o firme ? czy to jeden pies i tak ? wolałbym aluminową bo lzejsza i chyba nie bedzie sie niszczyc w stosunku do stalowej.

 

Pytanka poboczne odnosnie anteny

1) czy jak kupuje antene to ona ma juz z tylu mocowanie przystosowane uchwycenia rury np fi5cm ?czy tzreba osobno kupowac?

2) podobnie z uchwytem na zez, jakie polecacie i czy kazde pasujądo wszystkich anten ? (mowie tu raczej o standartowych, nie zadnych plaskich, parabolicznych itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak kupujesz antenę tył(Plecy)Jest w komplecie.Zaciski na maszt też.Ja mam corab 90 cm.Plecy stalowe,bardzo mocna konstrukcja.Swoje waży.koło 80 zł.Ostatnio zakładałem antenę triax znajomemu i wolę swoją.uchwyt na drugi konwenter koło 14zł kosztuje.Lepiej chyba monoblock założyć. Antena alu lżejsza ale droższa. Uchwyt rurkę długą do konwentera też masz w komplecie z miską i plecami anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam zamiar kupić antenę 300 cm lub większą. Znalazłem dwie: Laminas AS-2700 AE oraz Laminas AS-2700 G. Mam kilka pytań:

 

1. Czy obie anteny różnią się tylko tym, że Laminas AS-2700 G jest podgrzewana? Czy są jakieś różnice w parametrach?

2. Czy tylko anteny Laminasa można w Polsce dostać?

3. Czy 300 cm to największa antena jaką da się kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie oprócz tego anteny niczym się nie różnią poza ceną, zyska na oby antenach jest taki sam - 49,0dB (12,6GHz), bo i powierzchnia robocza jest identyczna 2710 x 3015mm, obie anteny to anteny stacjonarne, dwuelementowe. Obie anteny wykonane są z włókna szklanego i epoksydu. Obydwie anteny są do dostania w Hollexie, tylko czy nie przerazi Cię cena. Większych anten niż 300 cm raczej w Polsce nie dostaniesz, w Niemczech widziałem nawet anteny 4 -metrowe. Na pewno sporym minusem takich anten jest ich waga ok. 110 kg, wiem bo sam mam antenę 300 cm i jedna osoba nie poradzi sobie przy montażu i poprawnym ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

andi12 - dziękuję za odpowiedź. Podgrzewanie nie jest mi potrzebne dlatego je sobie odpuszczę bo nie ma sensu płacić za nie prawie 4 tysiące więcej. Póki co mój wybór padł na Laminas AS-2700 AE. Jeśli ktoś z forumowiczów znalazłby coś większego byłbym wdzięczny o kontakt. Jeśli masz taką antenę to powiedz jak wygląda odbiór Astry 2D. Jest bezproblemowy? Czy mając ją ustawioną na Astrę 2D to można zrobić zeza na 26E i wszystko będzie odbierać? Czy na takiej antenie w ogóle można robić zezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odbiór Astry 2D akurat u Mnie jest bezproblemowy, o co zeza to nie wiem niestety bo nigdy na takiej antenie nie próbowałem, ale pewnie będzie możliwy.

Ja na swoje łapię satelity od 40.5 W aż do 96.5 E więc naprawdę opłaca się mieć tak dużą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...