Skocz do zawartości

Show Box Vitamin HD 5000


Frazes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie jestem po sprawdzeniu tego tunera.W miarę dobrze się sprawował napotkałem kilka wad ,ale myślę,że to wina softu 99.30 który był wgrany przy zakupie.Moduły C+ oraz CP pracowały stabilnie.Co do BLIND SCAN działał w miarę dobrze na satelicie Eutelsat W3A(7E) zajeło mu około 3,5min szukanie Tp.Inne satelity można uznać też za poprawną pracę nie będę wnikał w szczególy nie wiem jak to wygląda na nowszych softach nie mój tuner więc nie sprawdzałem nowszych softów..Tuner zawiesił się kilka razy podejrzewam,że to wina softu może nowsze softy usuneły tą wadę (nie wiem).Podsumowanie tuner zaskakuje szybkością oraz w miarę stabilnością posiada czytnik uniwersalny blind scan wymaga pewnych poprawek.Tuner ma duże możliwosci kilka poprawek a tuner stanie się dobrym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy nowy sofcik 9948 . Miłe zaskoczenie , kilka poprawek .

Tuner już nie zawiesza sygnału, po wgraniu softu , czy w innych sytuacjach .

Usunięto zawieszanie się tunera na programach FTA

13E - 12437 H 27500 3/4

16E - 11061 H 5722 5/6 NG Music .

W ChInfo i w edycji transpondera wyświetlany jest teraz FEC . :brawo:

Sprawdzałem na wielu satelitach i transponderach - jest OK . Jedyny dziwny wyjątek to nasz transponder TVP na ASTRA 19,2E 10862 H 22000 - tu w info jest FEC=4/5 ??? :lol2: , ale w edycji transpondera poprawnie jest FEC=7/8 . :brawo:

Skanowanie transponderów przy wyszukiwaniu automatycznym jet teraz dokładne - nie są pomijane transpondery .

 

Tu wielki SZACUNEK dla Mr.Orbita za pomoc w słusznej sprawie . :brawo:

Oby tak dalej......

 

Można wykonywać screny ekranowe - przycisk CAPTURE - na pilocie - zapis w formacie .jpeg na pendrive !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem moduł CP działa prawidłowo w tym tunerze na sofcie 9930 i 9948 oraz moduły C+HD, ASTON V 2,23 i inne jest poprawna praca bezproblemowa.Czy nowa karta C+CAID 1813 chodzi poprawnie tego (nie wiem) nie posiadam tej karty.Może kolega rysiuhelix coś wie proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @rysiuhelix i @atusat - co mam obecnie to widać na dole (karta Cameleon). W związku z zamieszaniem związanym z Cyfrą+ moja najbliższa przyszłość (plan) to moduł CAM HD Cyfry+ i ShowBox Vitamin. Dobrze robię chcąc kupić tego Set Top Box'a, czy nie? Będzie hulać, mając przynajmniej te same możliwości techniczno-edycyjne kanałów co dotychczas w Ferdku? W zasadzie tylko dla Cyfry+ i karty Elite (jak w podpisie). Żadnego DX'terowania, tylko HB i Astra na monoblock'u. Kupić czy nie? Bo już sam nie wiem! :?:roll::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK chodzi dobrze bo mam , C+ podstawowy bez HD też mam i chodzi OK . Niestety nie mam innych i nie sprawdzę .

Z relacji innych osób - jednym chodzi OK innym przycina ??? . Przy zastosowaniu tłumika FR 1 FL sygnał na ASTRA HOTBIRD - jakość jest

dobry / stabilny / nie ma tzw . przesterowania głowicy .

Chciałbym Ci doradzić na 100% , ale wobec braku kart nie mogę w pełni .

Zawsze jest ostatnie wyjście po zakupie - w ciągu 10 dni zwrot sprzętu do sprzedawcy / przy zakupie przez internet / .

Poczytaj jeszcze opinie na SATCLUB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dzisiaj jednego gościa co handluje sprzętem tvsat i muszę przyznać, że trochę mnie wystraszył, że w Krośnie w razie czego nikt mi nie "zaserwisuje" i takie tam. Facet za wszelką cenę chciał mnie namówić na Goldena Uni-Box'a (dwa czytniki - brak problemów z Cyfrą+ - dwa wejścia na moduły). Wspomniał też o Opticumie. Naprawdę lepsze niż Showbox? Szczerze - jestem napalony na "witaminkę", potrzebuję tylko "kopniaka", który ułatwiłby mi ostateczną decyzję i utwierdziłby mnie w przekonaniu, że to dobry wybór i że na tej zmianie (HF 8800 na HD 5000) nic nie stracę, a mogę tylko zyskać (spokój też, a nie ciągłe problemy z możliwością oglądania tego co chcę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na screenach i filmikach youtube pojazujących osd tunera zauważyłem, że nagrania zapisują się w folderach i jakichś tam plikach z nazwą kanału+rozszerzenie pliku.

 

Czy w tym dekoderze jest coś takiego jak lista nagrań? Chodzi mi o tabelkę/listę z takimi informacjami jak nazwa nagrań i data?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

5 tygoni od ostatniego softu i dalej nic nowego się nie pojawia . Były zapewnienia z SAPRO CZ , że soft będzie w ubiegłym tygodniu .

Niestety Dystrybutor FUERTE nie odpowiada na moje zapytania w tej sprawie . Czyżby wszyscy sądzili , że soft jest już tak dobry , że nie wymaga poprawek ? Szkoda , bo tuner wart zainteresowania .

W ostatnim sofcie napisano , że poprawiono wyświetlanie FEC w CHInfo - niestety dalej występują błędy np zamiast 7/8 tuner wyświetla w CHInfo 4/5 ,

Zamiast 2/3 jest 3/5 ???? Podobnie nie jest wyświetlana nazwa providera - ciągle jest nazwa "UNKNOWN" .

Fec jest poprawnie wyświetlany w EDYCJI TRANSPONDERA .

 

Więc czekając na nowy soft zrobiłem pewien eksperyment . Zgrałem listę fabryczną z softu 9948 na pena , następnie wyedytowałem ją Edytorem

STB_EDYTOR / ostatnia wersja / , wykasowałem wszystkie transpondery i ułożyłem sobie listę satelit w/g dł. geograficznej od 96,5 E do 58W .

Nie korzystałem w edytorze z opcji przesuwania satelit , bo ta opcja wprowadza totalny bałagan w transponderach oraz programach .

Taką czystą listę satelit wczytałem do tunera / uprzednio RESET do ustawień fabrycznych / i zacząłem testy z transponderami .

I tu BINGO - tuner zaczął poprawnie wyświetlać FEC w Edycji transpondera oraz w CHINFO !!!

Poprawnie zaczęło działać skrócone EPG w CHINFO / TERAZ i póżniej / oraz właściwe EPG !!!

Co ciekawe pojawia się też poprawna nazwa PROVIDERA w CHINFO / ale niestety aby została wyświetlona / należy tuner wyłączyć pilotem i ponownie włączyć . !!! ???

Sądzę , że w związku z moim eksperymentem jest to wina używania zapisanej w softach listy z BAZĄ DANYCH TRANSPONDERÓW z dnia 20100318 .

 

Czy tak trudno programistom zrobić porządnie soft ?

Czy zwykły użytkownik tego tunera przez przypadek rozwiązywać ma błędy softu ?

 

Mój podkład - Lista satelit jest możliwa do udostępnienia celem potestowania moich spostrzeżeń .

 

Powyższe zostało sprawdzone przez kilku userów więc pomyłki być nie może .

Dysponuję także takim podkładem dla pasma Ku i C-Band - łącznie 110 pozycji satelitarnych .

Przy okazji sprawdziłem , że w VITAMIN jest możliwość wpisania 110 pozycji satelit maxymalnie .

 

PS . nie wiem jak tutaj wstawia się pliki do pobrania - zamieściłbym je tutaj także .

Pozdrawiam

@rysiuhelix - maniak tunera Vitamin HD 5000 i nie tylko .....

 

Link do plików list satelit - do testowania / pliki sprawdzone / http://www7.zippyshare.com/v/71023232/file.html

 

Dziękuję Mr.Orbita :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

-No jestem nowym na tym Forum.Kupilem niedawno Show Box Vitamin HD 5000 .Dziekuje Panu rysiuhelix za udostepnienie Vitamin Soft 9948.Mial bym do Pana pytanie-czy Vitamin z tym softem obsluzy obudowe z dyskiem 3,5cala na USB,(bo ja mam Welland ME-752H USB zdyskiem WD Caviar BLACK 1TB WD1002FAEX).Uzywam modemu camTNK,kanaly hd troche sie przycinaja(bede kombinowal z tlumikiem FR1FL).Na poczatku tuner sie troche zawieszal .Nieraz zeby wszystko bylo "OK" musze go wyl/zal z pradu,lub tylko za pomoca pilota.No to tak w skrucie Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dysk musisz sprawdzić - różne dyski różnie pracują .Pamiętaj zawsze przy zmianie listy czy softu rób reset do ustawień fabrycznych to ważne .

Ciekawe z tym przycinaniem kanałów HD - u jednych jest u innych nie . Problem dawno zgłoszony do Dystrybutora FUERTE i nie tylko.

Tłumik wpływa na stabilność pracy tunera - niestety występuje przesterowanie głowicy , którego do tej pory nie usunięto .

Wszelkie spostrzeżenia pisz na forum .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za szybka odpowiedz i porade.Dobrze ze jest na forum ktos taki jak Pan-bo jest nadzieja,ze z naszym sprzetem wszystko bedzie "OK" i wspolnie damy rade.Jak bede mial jakies ciekawe spostrzezenia to oczywiscie dam znac-chociaz dopiero wchodze w ten temat.Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testów Vitamin pod względem odbioru SR .

Tuner bezproblemowo odbiera zakres SR=1000 do 45000 zarówno w DVB-S jak i DVB-S2 .

Niestety poniżej SR<1000 tuner nie odbiera .

Co ciekawe Blindscan znajduje te transpondery z SR<1000 , zapisuje je w tunerze , lecz potem w edycji transponderów nie jest pokazywany sygnał ???

Jaka przyczyna ??? Jeśli wczytuje to sygnał Blindscan musi mieć !!!

Blinscan przy kroku 1 MHz znajduje transpondery z SR - 555 , 700 , 717 , 823 , 833 i 838 .

Moje wielokrotne monity do FUERTE - Dystrybutora oraz opisy i testy odbioru SR<1000 na openboxforum pozostają bez reakcji - czyli bez wprowadzenia stosownej poprawki . A szkoda bo niewiele tunerów potrafi odebrać taki zakres SR jak Vitamin . Drogi Dreambox 8000 nie radzi sobie z SR powyżej 36000 w DVB-S2 .

Mam nadzieję , że Dystrybutor FUERTE oraz importer SAPRO CZ w końcu podejmą stosowne kroki w stosunku do producenta I-WINIX celem

poprawki tej i kilku innych .

 

Testy prowadzono na antenie Laminas 120OFC/ polarmount własnej konstrukcji i wykonania/ , antenie R-120 / także własny polarmount/

konwertery TM-1 0,2db , Titanium 0,2dB . orbita 95E do 45W .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...