Skocz do zawartości

Wiarygodność serwisów typu lyngsat.


Qrzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zobaczyłem wykaz na stronie satbeams.com, który oprócz list kanałów i multipleksów, zawiera dokładne mapki zasięgów z poszczególnych satelitów na świecie. Wykaz ten znacznie się różni od tego, znajdującego się na lyngsat.com. Na niektórych pozycjach sat. nadawane są kanały których nie ma na lyngsat.com i nie jest to bynajmniej spowodowane opóźnieniem w aktualizacji tego drugiego.

 

Który serwis według was posiada bardziej wiarygodne dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jednak lyngsat.com jest moim zdaniem chyba bardziej wiarygodny. Na satbeams aktualizacje dodają bardzo przypadkowi użytkownicy, często są nieprecyzyjne (brak PID-ów etc.), a do tego w sporej mierze w kwestii europejskich satelitów są kopiowane z flysat.com (który to serwis jest także moim zdaniem wysoce wiarygodny), co można łatwo poznać na dłuższą metę (te same błędy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

A na stronie głównej King of Sat, odkąd uzupełnili braki w polskim tłumaczeniu, straszy błąd w postaci "Katalogu satelit"

 

katalogsatelit.jpg

 

Oczywiście nie ma czegoś takiego, bo satelita, taki na niebie, jest rodzaju męskiego. A "ta satelita" to potoczna nazwa kablówki.

Czyli powinien być "katalog satelitów".

Może ktoś by się zlitował i napisał do nich, żeby poprawili ten błąd?

Jeszcze trochę i sam zacznę tak mówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie coś innego irytowało na KingOfSat - otóż około miesiąc temu (może dwa), prawie każdego dnia (może co drugi dzień), w godz. popołudniowych (około 15:00), był update informujący o niekodowaniu kilku/kilkunastu kanałów HD (któryś z transponderów w standardzie DVB-S2), z paczki Sky Italia. Za każdym razem sprawdzałem ową częstotliwość - zawsze były kanały zakodowane.

Jak już informacja okazała być nietrafna, to update po godzinie znikał z serwisu - ktoś sobie jakiś żart robił i wysyłał, a ja niepotrzebnie kręciłem anteną. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

King of sat chyba ostatnio gromadzi zbyt wiele danych i nie nadąża z ich przetwarzaniem (chodzi mi o te wszystkie dane dotyczące parametrów kanałów i transponderów). Przez to zdarza się, że kanały "wiszą" w odkodowanych jeszcze 2 dni po zakodowaniu, a od jakiegoś czasu prawie w ogóle nie ma informacji o jakichś bardziej istotnych okienkach.

Nie lepiej jest ze zdjęciami. Swego czasu sporo im wysyłałem, ale wstawili tylko kilka, reszty dalej "poszukują". Ostatnio im wysyłałem z pół roku temu, nawet napisali, że będą zamieszczone "tak szybko, jak możliwe", ale do dzisiaj się nie pojawiły. No to w końcu dałem sobie spokój z wysyłaniem ;)

 

Co prawda innym też się zdarzają wpadki, np. Flysat od tygodnia podaje, że odkodowany jest TV 2 Norge z Siriusa, a u mnie już pierwszego dnia on był zakodowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia nawiązująca do serwisu FlySat - w nim panuje taki mechanizm zamieszczania informacji/aktualizacji polegający na tym, że dopóki jakiś @user nie napisze do nich informacji, że dany kanał zakodowano, to przez ten czas będzie u nich w rubrykach widniała wzmianka, że ten dany kanał jest "FTA now", mimo iż w realiach kanał ten byłby już dwa miesiące zakodowany.

 

Zauważyłem również takie coś w tym tureckim serwisie, co mnie od bardzo dawna irytuje - na FlySat jest zakładka "Temporary FTA TV" - czasami chciałbym mieć władze nad tym serwisem i powywalać kilka kanałów z owej rubryki dlatego, że część kanałów trzeba byłoby już uznać za FTA, a nie temporary FTA, np. taki PV TV (Digi TV) - ten kanał od dawien-dawna jest niekodowany i nic nie wskazuje na to, że operator miałby go zakodować. To samo z Sky Travel Shop (Sky Digital).

 

Nawiązując do KingOfSat - serwis ten od dawna powinien zabrać się za porządek w galerii screenshotów - przecież duża część zapów już jest nieaktualna. Dajmy na to,

gdy jest awaria na transponderach Viacomu - wtedy w serwisie jest update informujący o przerwaniu kodowania wszystkich kanałów Viacomu i od razu po lewej stronie witryny widnieje zap jednego kanału paczki Viacom - mowa o MTV Europe - oczywiście zap ten jest z 1999 roku (na nim panowie z Dru Hill - "How Deep Is Your Love", Soundtrack do "Rush Hour" http://pl.kingofsat.net/jpg/mtv.jpg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A mi się wydawało, że oni specjalnie trzymają te stare zdjęcia, tak do celów archiwalnych. Kiedyś nawet wysłałem im zap z kanału, który był zapisany pod 2 nazwami - przy jednej było zdjęcie, przy drugiej nie. Więc napisałem, że to jest ten sam kanał i dołączyłem zdjęcie z aktualnym logo. Wprawdzie oba wpisy zostały połączone w jeden, ale zdjęcie zostało to stare. Są też zdjęcia, które nie mają żadnego sensu, np. kolorowe pasy, albo czarny obraz z napisem TEST, albo zdjęcie bez żadnego logo, jak z przekazów. Przykład polski: http://kingofsat.net/jpg/tvs-silesia.jpg. Natomiast trudno wysyłać im te zdjęcia, jeśli później one nie są zamieszczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ten problem.....nie ma się co dziwić. Większość osób pracujących przy takich serwisach robi to za prawie darmo, społecznie i nie podchodzi całkiem poważnie do swojej społecznej misji i olewa sprawę nie zdając sobie sprawy z tego jak to wkurza ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejny mankament, który wyłapałem na KingOfSat, wygląda następująco:

098ca463b99e5a21med.jpg

 

Mam namyśli nazwy kanałów przy poszczególnych pakietach, które stosuje ten serwis.

Przykład: w Sky Digital nie ma kanału Nickelodeon Europe (Nick Eu jest na 16E), tak jak to widać na screenie, a jest Nickelodeon UK.

To samo dotyczy Nick Junior - dla Sky UK powinna być stosowana poprawna nazwa - Nick Junior UK. Zwykły Nick Junior (czytaj Europe) jest na 4.8E i dzieli czas antenowy z MTV Europe dla Viasat Baltic.

 

Od wielu lat na KoS, na transponderze Canal Digital Nordic, kanał MTV Norway jest pod nazwą "Nordic" - jak wiadomo, wiele lat już nie istnieje MTV Nordic - są osobne kanały jak: MTV Sweden, Denmark, Finland oraz Norway.

 

Z Playboy TV jest taka sama sytuacja - w Hiszpanii jest wersja lokalna kanału - na KingOfSat jest jako "Playboy TV" - brakuje nazwy "Spain" lub "Iberia".

Od kilku lat w Wielkiej Brytanii nie ma już kanału Sky One - jest Sky1, a na KoS jest cały czas jako "One". :lol2:

 

Być może z sentymentu do niektórych stacji telewizyjnych, adminy tegoż serwisu stosują stare nazwy kanałów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...