Skocz do zawartości

kanały z Astry


materna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczenie.

 

Nowy tydzień więc pozwole sobie zadac kolejne, zapewne dla większości irytujące pytanie. Niestety zupełnie sie na tym nie znam więc pytam.

Co zrobić żeby oglądać kanały z Astry na dekoderze Cyfry? Wiem, że trzeba coś przestawić w ustawieniach dekodera...pytania tylko co? I czy nie potrzeba dodatkowego konwertera?

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to C+ nie oferuje kanałów z Astry.

Sprawa jest jasna C+ ma sztywną listę kanałów której sam nie możesz modyfikować. Poza tym żeby była możliwość oglądania sobie kanałów z Astry to musiałbyś mieć drugi konwerter i przełącznik DiSEQ czyli tzw. zeza

Ale tak jak Ci mówię na C+ nie pooglądasz Astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam zeza i na Philipsie nie da się oglądać z kanałów z Astry i Hot birda jednocześnie. Próbowałem nawet ze zmianą softu Na DSX Flash i z ze zmianami list na DSX Edit nic nie działa no może raz pojawił mi się kanał z Astry Ocko.tv po przełączeniu na kanał tvn turbo czyli Hot bird kanały z Astry znikły czarny obraz itd :)

 

Edycja Burli: Poprawiłem błędy ortograficzne i inne. Drugi już raz proszę o uważanie na pisownię. Następnym razem będzie pierwsze poważne ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Zgadza się - nie mają obsługi DiSEqC, a monoblock tego wymaga. Co do zmiany oprogramowania - raz, że dość ryzykowne, dwa - nie do końca legalne.

 

Nie bardzo wiem co jest ryzykownego i nielegalnego w wymianie oprogramowania w dekoderze, jak wykorzystywane jest ono tylko, aby mieć obsługę diseq.

Soft alternatywny do Philips 6010 i 3010 znakomicie obsługuje przełączniki 4/1. Potrzebna jest tylko odpowiednia lista kanałów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowne: przy nieumiejętnej zabawie we flashowanie tuner będzie do serwisowania

 

Nie do końca legalne: Oprogramowanie alternatywne ma także inne możliwości, które przemilczę. Z jednej strony przykładowo mająć nóż w domu nie oznacza, że kogoś nim zamordujemy, ale z drugiej w oprogramowaniu siedzą np.: fragmenty dumpów kart operatorów, a wgrywając oprogramowanie zdajemy sobie sprawę z jego możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że jeżeli chodzi o Phile to ryzyko u[beep]a podczas flashowania jest równe zeru. Można jedynie uszkodzić port. Co do dumpów kart... Soft do Philipsów obywa się znakomicie bez tych "dodatków", jeżeli chodzi o obsługę diseq. I jest stabilniejszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Waszą dyskusję i z tego co zrozumiałem monoblock nie nadaje się do odbioru Astry i Hot Birda na Philipsach i Mediasatach Cyfry. Właśnie dzisiaj gość miał mi montować takiego monoblocka. Mam Philipsa 3010 i Pioneera 1660. Więc monoblock raczej nie zadziała. Miała być antena 90 cm. Zezujący układ dwóch konwerterów też raczej nie zadziała. Czyli albo trzeba zmienić oprogramowanie albo kupić obrotnicę lub siłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, choć nie wszystko jest mi jasne po prostu aż tak bardzo na tym się nie znam. Dlatego szukałem info. bo na allegro chciałem kupić monobloka nawet dzwoniłem i zapewniano mnie że wszystko będzie chodzić na c+. Ale po jednym telefonie sprzedawca nie był pewien , ale mówił że to drobiazg. dekoder jest mój na własność mediasat pionier, ktoś mi zaoferował wgranie oprogr. czy to jest ryzyko że coś się stanie z dekoderem. Jak będę chciał kiedyś przejść na jeden konwenter to wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 6010 i 3010 powinien pracować z monoblock-iem (oczywiście nie na oryginalnym oprogramowaniu dekodera). Jest potrzebna też odpowiednia lista kanałów, którą trzeba wgrać do dekodera.

Pozdrawiam

Philipsy chodzą po zmianie oprogramowania, a czy Pioneer 1660 będzie współpracował z monoblockiem na orginalnym oprogramowaniu. Philipsa 3010 mam na własność, natomiast Pioneer jest jeszcze w okresie umowy i wolałbym nie zmieniać oprogramowania ze względu na ewentualne reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...