Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że nie można przesuwać kanałów na liście to jeszcze nie taka tragedia... można rozpisać na kartcie i ułożyć wg uznania, wystarczy to zrobić raz a porządnie :)

Chociaż nie wątpliwie czasami by się przydało... szczególnie jak dochodzą/zmieniają się jakieś nowe kanały.

 

P.S.

Czy jakiś dekoder potrafi przypominać o wybranych pozycjach programowych z EPG?

Wiem że HD5000 tego nie ma, ale tak się zastanawiam czy są w ogóle takie? To byłoby coś na miarę elektronicznego przewodnika po kanałach, żeby można było zaznaczyć w EPG co chciałbym obejrzeć, a dekoder przypomniałby mi o tym np. na 30 min. przed wybranym programem (oczywiście pod warunkiem że miałbym włączony dekoder w tym czasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder Samsung 305G miał coś takiego. W EPG zaznaczało się rezerwację programu i o godzinie rozpoczęcia tego programu przełączał się na wybrany program, a OIDP nawet w trybie stand-by się uruchamiał. Piszę miał - bo nie jest to obecnie popularny dekoder; mój trafił do "kosza" po padzie przy aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie wiesza ,nie mam żadnych problemów,oprócz jednego głównego problemu jakim jest uszkodzenie mechaniczne.Dekoder mi się grzeje.Od momentu wsadzenia wtyczki do gniazdka pochodzi jakieś 10 min i później wyskakuje komunikat- brak sygnału.Narazie sobie z nim poradziłem ,jako że jestem za granicą i nie będe jechał na urlop do PL w ciągu najbliższego pół roku zamontowałem dodatkowe chłodzenie na jakiś czas.Jest to bardzo mały,całkowicie cichy i cieniutki wentylatorek z chłodzenia procesora w komputerze na 3 Volt.A wygląda to tak:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e5 ... ecfb2.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fed ... d8472.html

 

Siedząc na kanapie jest on praktycznie nie widoczny.Juz mi nie wyskakuje męczący komunikat ...Poza tym grzaniem dekoder HD500 sprawuje się wzorowo,ŻADNYCH zawieszeń itp.Jak będe w Polsce zamienię go na ,,nie grzejący się,, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój HD 5000 /odpukać/ działa bez żadnych problemów,ani się nie zawiesza,ani się nie nagrzewa mimo,że jest non stop na chodzie,albo na czuwaniu /nie wyłańczam go wogóle/,a szybkość przełańczania z kanału na kanał jest b.dobra,czy to z cyfrowego na cyfrowy,czy z cyfrowego na HD lub z HD na HD.Poprzedni Samsung H 370 G przełańczał bardzo powoli,zwłaszcza z cyfrowego na HD.Może macie "walnięte" konwertery,albo nie na te wejścia podłączony dekoder do tv?Ja miałem poprzedni na HDMI 1,a tego mam na HDMI 2,bo na 1 był tylko obraz i to z zakłóceniami i bez dżwięku.Nie zapomnijcie zmienić ustawień w tv,bo nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie miałeś problemów z dekoderem, musiałeś tylko wymienić dekdoder ale co to jest każdy robi coś takiego dwa razy dziennie, pewnie ten pierwszy przestraszył się grzmotów i dostał zawału, bywa i tak

 

A ja odkryłem inną rzecz, on ma 3000 kanałów maks na liście. Jak ktoś ma diseqc na 4 satelitów to nie wszystko mu znajdzie. Pomyślcie co by było jakby miał obłsugę obrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pragnę się podzielić moimi obserwacjami na temat tego dekodera. Tytułem wstępu, w domu posiadam dwa dekodery HD, Samsunga - którego ja używam i owego HD 5000, którego używają teściowie. Oba są na mnie zapisane. Ostatnio zamieniliśmy się na trzy dni dekoderami, w celu ułożenia listy kanałów na dekoderze polsatowskim.

I tu wynikła ciekawa rzecz: a mianowicie, mamy dwie anteny, każda po 80 cm. do każdej jest zainstalowany monoblock, z 4 wyjściami. Oba konwentery tej samej firmy, z tym, że jeden kupiony 4 lata temu - teściów, a mój rok temu.

U teściów dekoder HD 5000, działa na tym kowenterze bez zarzutu. Nie licząc oczywiście, zawieszania się. Ale nie tu problem. U nich nie ma kłopotu z sygnałem z anteny.

U mnie, na tym samym konwenterze, tylko trochę młodszym, niezależnie od konfiguracji, nie ważne czy jest ustawione,na brak, czy na disekt, czy na port mini - zawsze po jakim czasie wyskakuje komunikat " brak sygnału z anteny...". Pomaga tylko przywrócenie ustawień fabrycznych, lub restart dekodera.

Zastrzegam, że Samsung działa dobrze, nie ma kłopotu z sygnałem z anteny. U teściów na takim samym kowenterze, ani razu nie pojawił się ten komunikat.

Dla mnie to dziwna sprawa.

Podsumowując: dekoder fajny, szybko się przełączają kanały. Wadą jest trochę "za krzykliwa" grafika - lepsza ta z dekodera mini, brak dźwięku w telewizorze, jeżeli wybierze się opcję Dolby Digital - w Samsungu, jest dźwięk zarówno, w tv, jak i w amplitunerze, no i brak możliwości przesuwania kanałów na nowo utworzonej liście. No i ta dziwna "przypadłość". że nie ze wszystkimi konwenterami chce współpracować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dłuższych obserwacjach doszedłem do kilku wniosków:

 

1. Największym minusem tego sprzętu jest pilot. Ma on bardzo mały zasięg, trzeba idealnie wycelować. Czasami 2 razy nacisnąć, żeby zaskoczyło. Poza tym wygląda jak pilot do starego telewizora sprzed 20 lat. Jest to najgorszy pilot jakiego używałem. Najlepsze są od telewizorów Sony, Sharp trochę gorzej ale ujdzie, Toshiba kiepsko ale i tak o niebo lepiej niż ten sprzęt. Jeśli chodzi o tunery, to ten od pace jest bardzo dobry, od samsungów polsatowskich również nie były najgorsze jeśli chodzi o zasięg (gorzej, że tam z każdym miesiącem przyciski łapały coraz głębiej i po roku trzeba było wduszać dosyć mocno). Tak samo na zasięg pilota od arivy nie mogę narzekać, natomiast zasięg pilota od HD5000 to mega porażka.

2. OSD trochę mało czytelne i zgodzę się, że jest czasami słabo czytelne (pstrokacizna).

3. EPG działa fenomenalnie dobrze. Chyba najmocniejszy punkt tego sprzętu.

4. Szybkość działania jest wystarczająca.

5. W używanym przeze mnie egzemplarzu nie występowały problemy z zawieszaniem. Wszystko działało jak w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega regedit chyba nie widział pilotów do telewizorów sprzed 20 lat, ten do HD5000 wygląda jak chińska atrapa pilota dla 3latka i do tego u góry ma te klawisze które nie działają - wiadomo gotowy na PVR tylko dlaczego tego PVR nie ma w dekoderze? EPG bardzo dobre ale szybkość działania taka sama jak w Samsungu 370 (z nowym softem)

 

w porównaniu z Sagemem ESI88 czy Samsungiem 370 wypada gorzej ale to dobry produkt, trochę go rozwinąć i będzie znakomicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pilot jest kiepski. Ja to rozwiązałem zaopatrując się w Logitech Harmony 300i i steruję wszystkimi urządzeniami jednym, porządnym pilotem. Nie zmienia to faktu, że oryginalny pilot od tego dekodera jest jaki jest ale jak ktoś używa powyżej 3 urządzeń to warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...