Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Więc tak jak napisałem mam dekoder HD 5000 z Cyfrowego Polsatu . Mam problem , bo lubiłem oglądać wszelkiego rodzaju sport na RTL , ale oni przenieśli się na Astrze.Kanały są teraz dostępne wyłącznie z satelitów Astra 1KR/1L z pozycji 19,2°E.Co muszę przestawić/dokupić i czy nic nie zepsuje , jeżeli powiedzmy będę wracał na Hot Birda i Astre , czyli mieszał po prostu. Dodam , że mam chyba wszystkie podstawowe ustawienia.Chodzi mi to , że jeżeli będę chciał obejrzeć sobie np. F1 to co muszę zrobić tzw. przestawić w menu . Później powiedzmy sobie to obejrzę i wracam na Hot Birda. To jest bezpieczne ? Nic nie zepsuje .?

 

Astra 1L (19,2°E)

tp. 91 (12,226 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

 

ID: RTL CH

PID V: 611 (MPEG-2/SD)

PID A: 612 (ger), 613 (ger, AC3)

PID PCR: 611

SID: 28825

PID TXT: 614

PID PMT: 610

Provider: CBC

Kodowanie: brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do istniejącej już i ustawionej anteny musisz kupić drugi konwenter single i przełącznik diseqC albo jeden konwenter typu Monoblock. W pierwszym przypadku ustawiasz ten drugi konwenter na pozycję Astra1 19,2, podłączasz pod diseqC z drugiej strony podłączasz również konwenter z Hotbirda. Nastęnie z diseqC kabel idzie pod dekoder, gdzie konfigurujesz porty. Zazwyczaj HB to 1 lub A a Astra1 2 lub B.

 

viewtopic.php?t=2738

http://jackysat.prv.pl/podstr/zez.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja ma na celu poprawę błędów dotychczasowego oprogramowania

 

Wszędzie to samo... poprawa błędów. Czyli obecne błędy nie są jeszcze dość dobre, trzeba je poprawiać... Może gdyby postanowili je kiedyś NAprawić to nie byłoby potrzeby robić ciągle aktualizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przytrzymaniu zielonego przycisku na pilocie dekoder ustawia się w funkcji - Eco Auto wyłączanie - blokada na 48h.

Aby dekoder powrócił do ustawień 3 i 6 godzin należy przytrzymać przycisk standby (czerwony przycisk od wyłączania) i wcisnąć przycisk OK żeby dekoder przeszedł w tryb czuwania. Bardziej drastyczny sposób to wyciągniecie wtyczki z sieci żeby przywrócić ustawienia 3 i 6 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aRczi6622

Muszę sprawdzić Twój "przepis". Rozumiem, że Eco Auto wyłączę na 48 godz. Wychodząc do pracy, programuję nagrywarkę stacjonarną Panasonic na nagrywanie z dekodera o różnych godz. i niestety po 6 godz. nagrywam tylko białe tło. Kto mógł tak ograniczyć funkcję Eco Auto. Chyba [beep]i tzw. programiści od siedmiu boleści.

 

aRczi6622

Jesteś WIELKI !!!

Zadziałało. Przytrzymałem przycisk zielony (od 4 kolorów)a następnie zniknęło 3 i 6 godz. i pojawiło się 48h 00min. Następuje odliczanie czasu i pokazuje się np. 47h 58min.

Skąd to wiedziałeś aRczi6622 ?

Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymując czerwony (koło zielonego) przycisk na pilocie sprawdzamy parametry techniczne kanału, idąc tym tropem przytrzymałem inny przycisk (zielony) na wyświetlaczu pojawiły się poziome kreski jak przy ładowaniu softu. Wchodzę w menu i zobaczyłem właśnie odliczanie w funkcji Eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj padł mi dekoder cp hd5000 tzn. odłączyłem go od ładowarki, bo musiałem. Potem znowu podłączyłem i nic nawet czerwone światło się nie świeci. Nic, dekoder nie daję żadnych znaków że żyje. I chciałbym go wymienić, sęk w tym że umowa jest na mojego brata a on obecnie przebywa za granicą... Co robić, żeby go nie ściągać? Oczywiście podpisy można załatwić faksem pocztą. Proszę, o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie dane to bez problemu :) Może zasilacz chociaż dioda na zasilaczu świeci się na zielono więc chyba działa :P No nic jutro pójdę do punktu i zobaczę czy coś uda się zrobić.

 

W sumie to nie dziwię się że się zepsuł. U mnie w domu nie był jakoś specjalnie oszczędzany a mam go już od 2010

No i na jaki dekoder mogę liczyć i czy jest możliwość wymiany na ten sam bo przyzwyczailem się do zegarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie chciałbym, aby to zabrzmiało zbyt paranoicznie, ale świecił ktoś z Was mocnym światłem na panel przedni HD5000?

 

Istnieją tam trzy poglądy, jeden (centralnie) w kształcie rombu dla odbiornika podczerwieni, ale dwa pozostałe to dla mnie kompletna zagadka.

 

Szczególnie zastanawia mnie nie ten po skrajnej lewej stronie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

NIE, okienko odbiornika podczerwieni jest specjalnie w tak dziwacznym kształcie, by umożliwić poprawne działanie z różnych kierunków.

 

... ale jest jedno, pozostałe to ... zagadka :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...