Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hm. Bardzo dziwny problem, mam klienta który ma omawiany dekoder i już do niego 3 raz będę jechał - pierwszy raz ustawiałem wszystko, drugi raz bo był brak sygnału i teraz 3 bo też brak sygnału; poprzednim razem byłem i podłączając swój miernik miałem: jakość 65% siła 90% a BER 0/1...0. wszystkie kanały mi w mierniku odbierały . Po ponownym podłączeniu anteny do dekodera kanały wróciły. Nie minęły 3 dni klient dzwoni że znów brak sygnałów. Poradziłem mu aby wyłączył zasilanie z tyłu na 20 sek - po włączeniu brak sygnału. Poradziłem aby Zadzwonił do Polsatu na info linie. Tam dowiedział się ze wina instalacji - ręcę opadają. Zastanawiam się co klientowi powiedzieć. ze do d....y ma dekoder i ma jechać wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jesteś w stanie jakoś podnieść jakości sygnału, może wymiana konwertera, może sprawdź czy antena nie jest poobijana albo wygięta, chociaż to bezsensowna wskazówka bo pewnie to już robiłeś, możliwe że jest jakieś uszkodzenie głowicy, albo po prostu bubel nie dekoder

 

dobrze że mi się nic nie robi z dekoderem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej antenie co jest niby "HD" a w rzeczywistości jest to z standardowa antena SD chyba 65-70 cm dodali napis "HD" i już jest talerz HD mogę podnieść o 2-3% jakości. Ewentualnie konwenter na inny (tam jest wteraz Golden Interstar). Najciekawsze jest to ze jak mieli talerz z wizji 60 czy nawet mniejszy mieli 50% (ktoś im to ustawiał) wszystko im ładnie chodziło i się nie wieszało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilka, antena do HD powinna być 85cm, na tej antenie powinno być około 75-80% jakość na tym dekoderze przynajmniej na HotBirda zauważyłem że niektóre kanały HD pikselują jeśli mają słabą jakość sygnału, na antenie 65cm nie miałbyś szans złapać Luxe.tv HD z Eurobirda a na 85cm łapałem bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderach CPT HD 5000 na antenie 70cm (tej z zestawu z konwerterem) spokojnie przy prawidłowym ustawieniu anteny uzyskać można 100% siły i około 80-90% jakości i zupełnie bezproblemowy odbiór kanałów (również HD).

 

przy tej antenie co jest niby "HD" a w rzeczywistości jest to z standardowa antena SD chyba 65-70 cm dodali napis "HD" i już jest talerz HD

 

Konwertery HD i kabel koncentryczny HD też klientom sprzedajesz?

 

Zwyczajnie z dekoderami CPT HD5000 jest problem i raczej trzeba znaleźć jego źródło niż majstrować przy instalacji (jeśli inne dekodery działają). Po dzisiejszym dniu zaczynam się zastanawiać czy nie są to problemy związane z CAID Cyfry+ tylko nie pasuje mi, że na testowym TV Samsung 32" LCD nie mam problemu z odbiorem na dekoderze HD5000 a u klienta na plaźmie Samsung, LCD Philips, LCD LG są problemy z pojawiającym się komunikatem "Brak sygnału...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na antenie 85cm, z zezem na tanich quadach, tanim multidiseqcu i dekoderze HD5000 wygląda to tak: HB - 80% jakość, sygnał prawie 100%, Astra 85% jakość, sygnał prawei 100%

 

rozwiązanie jest proste sprawdź dekoder na dobrej instalacji a jak będzie działał to wywal antenę, po co komu ten napis Polsat HD, zmień konwerter i zobaczysz że jakość podskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się znów rozpisywał bo chyba moderatorzy za mną nie przepadają bu usunęli 3 posty. podsumowując. CP sprzedaje teraz talerze 70 z napisem HD :/ po wymianie konwentera z Golden Interstar na Inverto wszystko się poprawiło i jakość doszła do 75% na najsłabszym transponderze (już nie pamiętam jaki to był)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem sprzedaje talerze z napisem HD bo aktualna oferta zawiera kanały HD, ten napis na antenie to darmowa reklama a nie oznaczenie modelu czaszy, to że mają tylko 70cm to nie problem bo i tak kanały z HotBirda z FEC 2/3, 3/4 i 5/6 powinny działać nawet przy złej pogodzie, pojawią się 7/8 czy 9/10, korekcja będzie niższa i wtedy ludzie będą narzekać że mają 70cm a nie 90cm.

 

Tutaj błąd też popełniają instalatorzy że jak widzą że ktoś bierze pakiet z kanałami HD to pozwalają na montaż anteny o średnicy 60 czy 70 która "wystarcza" zamiast optymalnej 90, która jest nawiasem mówiąc paredziesiąt złotych droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parodia, wysłałem im maila tej treści:

> Witam

> Już mam dość telefonów 3-4 razy dziennie w sprawie zawieszania się dekodera. Przy zmianie kanału na inny lub ot tak poprostu dekoder wywala mi informację:

> brak sygnału z anteny, sprawdź połączenie albo konfigurację.

> Dekoder wymieniałem już w punkcie zakupu i dalej to samo. Instalacja jest na 100% sprawna ponieważ na CyfraHD+ i N-HD śmiga aż miło bez problemów. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie albo Polsat nie nie rozwiąże tego problemu np. wymieniając mi dekoder np na Dekoder HD DVR który pozbawiony jest tego mankamentu będę starała się o bonifikatę albo też o rozwiązanie umowy z przyczyn nie wywiązania się z umowy przez Polsat. Proszę o rozważenia wymiany dekodera na podany przezemnie.

> Proszę o konstruktywną odpowiedź na moje zapytanie.

Ich odpowiedź:

Uprzejmie informuję, że wymienione przez Panią usterki są spowodowane niepoprawnym ustawieniem anteny, w związku z czym występuje niewystarczająca moc sygnału, co przejawia się odbiorem obrazu złej jakości lub brakiem odbioru. Zalecam więc skontrolowanie poprawności ustawienia anteny oraz działania całej instalacji antenowej.

Czy to nie parodia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem sprzedaje talerze z napisem HD bo aktualna oferta zawiera kanały HD, ten napis na antenie to darmowa reklama a nie oznaczenie modelu czaszy, to że mają tylko 70cm to nie problem bo i tak kanały z HotBirda z FEC 2/3, 3/4 i 5/6 powinny działać nawet przy złej pogodzie, pojawią się 7/8 czy 9/10, korekcja będzie niższa i wtedy ludzie będą narzekać że mają 70cm a nie 90cm.

 

Tutaj błąd też popełniają instalatorzy że jak widzą że ktoś bierze pakiet z kanałami HD to pozwalają na montaż anteny o średnicy 60 czy 70 która "wystarcza" zamiast optymalnej 90, która jest nawiasem mówiąc paredziesiąt złotych droższa.

 

Sam odpowiedziałeś na stwierdzenie czemu instalatorzy pozwalają na montaż tak małych anten 60-70 tek. Główna przyczyna leży w samych platformach o ile Polsat z góry narzuca antenę 70 + konwenter za 50 zł i klient jest mało kumaty to bierze - bo przecież nie wybuli za 90 - tkę 100 paru zł + konwenter. To że może mu ciąć przy bardzo złych warunkach atmosferycznych to insza inszość. Klient nasz Pan i wie wszystko najlepiej.

Troche leiej jest w C+. O ile klient ma do wyboru 60 z pojedynczym konwenterem za 50zł oraz 85-tkę z twinem za 99 zł to bierze tak: 85-tka do multiromu a mniejsza do wszystkiego innego (HD czy nie HD). Jak się pytam czemu nie wziął większej to albo że droga albo ze nie ma multi romu.

chore. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...