Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej ostatnia aktualizacja softu może powodować zawieszanie, wymiana na inną sztukę może nie pomóc.

Testowałem HD5000 ale na wcześniejszym sofcie i nie było zwisów.Przy wymianie dopilnuj aby APS dokładnie opisał charakter usterki, a w szczególności, że zawieszenie następuje po dłuższym czasie użytkowania. Czy zwis następuje przy jakiejś konkretnej operacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Najczęściej po dłuższym czasie użytkowania, kiedy próbuję zmienić kanał. Chociaż wczoraj zawiesił się podczas oglądania Zone Europa, obraz zamarł i nic się nie dało zrobić. Aha, jak naciskam cokolwiek na pilocie, to dioda na dekoderze miga, ale sprzęt nie reaguje. No nic, w takim razie poczekam jeszcze na nowszy soft. Napisałem e-mail do bok, ale coś nie odpisują. Eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak - wczoraj wymieniłem swojego poczciwego Echosia DS717a na ten sprzęcik. Pierwsze uruchomienie i aktualizacja softu. Aktywacja potrwała trochę (jakieś 24 godziny :P i za to baty dla CP). Sam dekoder to jak dla mnie demon prędkości w porównaniu do takiego nboxa, którego również posiadam. Uruchamianie błyskawiczne. Pilot jak pilot - plus za to, że leciutki jest, jednak przyciski do przełączania kanałów (P+/P-) powinny być bardziej wyróżnione. Jednak w porównaniu do pilota od nagrywarki Philipsa to jest majstersztyk, co przedstawiam na zdjęciu:

 

dscn0351j.jpg

 

 

Wielki plus za wygląd belek, rozmieszczenie poszczególnych opcji intuicyjne. Zmienianie formaty obrazu za pomocą przycisku "obraz" jest świetnym pomysłem, bo nie trzeba specjalnie w jakieś menu wchodzić jak w nboxie. I największy plus to oczywiście listy ulubionych. Ogólnie sprzęt bardzo udany, godny polecenia dla każdego - od żółtodzioba po maniaka satelitarnego.

 

 

Podsumowując

+listy ulubionych

+małe wymiary

+szybkość działania

+bezpośredni dostęp z pilota do zmian proporcji obrazu

+wygląd belek, epg itp.

 

-pilot

-brak telegazety

-krótki kabel hdmi w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

(...)

Niestety problem obrazu nadal pozostał. Po mimo ustawień optymalnych na dekoderze, tak jak napisałeś, obraz jest fatalny.

Idę go wymienić na jakiś inny, bo nie po to zapłaciłem ponad tysiaka za abonament, żeby oglądać pikselo-paskolozę :/

(...)

 

Właśnie nabyłem ten dekoder z pakietem Familijnym + pakiet HD. Najnowszy soft, bynajmniej nie znajduje nowszego.

Nie stwierdziłem nic podobnego o czym piszesz. Na żadnym kanale nie mam pikselozy.

Ale nie używam kabla dołączonego do dekodera, mam swój kabel HDMI + TV Plazmowy

Obawiam się że Twoim problem jest telewizor LCD który jest wrażliwy na jakość sygnału i rozdzielczość, widziałem na kilku dobrych/drogich TV LCD obraz w SD np. z "N-ki" i wiem o czym piszesz.

U mnie kanały SD nieco lepsze niż z analogowej kablówki UPC, kanały HD bardzo dobre (pomijając Polsat HD który w HD to ma tylko znaczek stacji :), AXN HD - jak to ma być HD to ktoś ma duże poczucie humoru ;) widać tak się tworzy sztucznie 11 kanałów HD)

 

@Łukasz - podzielam Twoją opinię dekoder ogólnie OK, jednak nie mając porównania w EPG do innych dekoderów jak dla mnie mogliby go niedo dopracować, tzn. pomniejszyć nieco czionkę tak żeby więcej się mieściło na ekranie (nawet skalowanie zielonym przyciskiem nie wiele zmienia) i był bardziej czytelny, a przed wszystkim nazwy kanałów można by przesunąć bardziej w lewo oszczędzając miejsce na program. To taki drobiazg ale pewno usprawniłby obsługę.

Brak telegazety to wada? A po co Ci telegazeta skoro masz EPG - to to błyskawicznie włanczające się.

 

Pilot od HD5000 to nasłabsze ogniwo dekodera. Wada polega na tym że dekoder reaguje na niego tyklo jak celuje się bezpośrednio pilotem w dekoder, nie ma mowy żeby zareagował jak pilotem "strzelamy" np. w bok, górę, pod kątem itd. Dla porównania mój TV działa ze swoim pilotem w każdą stronę i pod każdym kątem. Na dniach mam zamiar zastąpić go Harmony 555 to napiszę czy jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobas i tak nie jest źle z celnością tego pilota, działa nawet pod kątem niemal 0 st z boku, co w porównaniu do pilota nagrywarki (którego dałem na fotce, ten biały, on działa tylko na wprost :? ) i tak jest dobrym wyczynem... ale w porównaniu do pilota od TV (także na zdjęciu), który działa nawet gdy nie wcelujemy w TV, wynik przeciętny.

 

Nie zauważyłem opcji przesuwania kanałów na liscie ulubionych.... czyżbym oślepł?

 

 

PS. Ale pilota do Echocia nic nie pobije i tak, działał nawet gdy celowałem w całkowicie w przeciwnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie zauważyłem opcji przesuwania kanałów na liscie ulubionych.... czyżbym oślepł?

(...)

 

Z Twoim wzrokiem wszystko OK... przesuwanie polega na wykasowaniu kanałów i ułożeniu listy od nowa ;)

CP długo się bronił przed możliwością edytowania listy programów, więc jak już dodali to widać tak żeby ludzi zniechęcić do ich przestawiania :)

Ale wystarczy dobrze przemyśleć kolejność, ułożyć i jest git... a co najważniejsze można mieć kilka list

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mnie normalnie [beep]a bierze! Znowu się powiesił. Irytuje mnie ciągłe bieganie i wyłączanie pudła z prądu... Z tego co zaobserwowałem, to teraz wiesza się nagminnie na jednym kanale - Zone Europa. Po max 2 godzinach na tym kanale obraz zamarza i dekoder nie reaguje na nic z pilota mimo iż po naciśnięciu guzika na pilocie dioda na wyświetlaczu miga. Wcześniej powiesił się 2 razy przy zmianie kanału na inny, po update softu. Teraz wiesza się na Zone Europa...

 

Sam nie wiem, może akurat miałem taki traf, że źle pobrał soft z satelity? :roll: Na wcześniejszym sofcie chodził OK. Nie wiem czy jest sens go wymieniać, bo pobierze nowy soft i znów będzie to samo. Niedługo idę zrezygnować z RelaxMix to pogadam w APS i zobaczę co mi powiedzą.

 

Jakby ktoś mógł - prośba - pokatujcie swoje pudełka HD5000 i sprawdźcie jak się zachowa, bo mi już ręce opadają i nie wiem co robić. Ogólnie dekoder jest fajny, gdyby nie to że po updat softu zaczął się wieszać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra informacja, sprzedam informacje na temat Zone Europa, przynajmniej jest konkretny przypadek.

Chyba ma związek z aktualizacją EPG, dla testu można poczekać kilka minut i sprawdzić czy sam się "odwiesi".

Ciekawe czy również zawiesi się na kanale nienadawanym z transpondera CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion, chyba masz rację, że to jest powiązane z pobieraniem EPG. Przypomniało mi się, że w tamtym tygodniu z rana jak oglądałem TV to EPG było dopiero od godziny 15, wcześniej pustka. Po mniej więcej godzinie chyba EPG zaczęło chodzić, bo dla kilku kanałów wczytało się na cały dzień, zmieniłem kanał na taki na którym EPG jeszcze nie było i nastąpiła zwiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

drodzy forumowicze, sprawa mojego dekodera HD5000 wygląda następująco: byłem w serwisie polsatu i podłączyliśmy ten dekoder kolejno do 50" Panasonica plazma, 42" Samsung LCD i chyba 40" LG LCD i tam na wszystkich SD wygląda o wiele lepiej niż u mnie :( znaczy się muszę teraz grzebać w swoim tv. mam soniaka kdl-37ex500 - czy ktoś ma ten modej lcd i ten dekoder? jak tak, to proszę o podanie ustawień na tv. będe wdzięczny. dzięki z góry i pozdrawiam. acha, ja w swoim tv nic nie zmieniałam. tak jak podłączyłem tak chodzi. jak wyczytam jak się wstawia zdjęcia na tym forum to zapodam i zobaczycie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kanały TVP1, TVP2 wyglądają nieco gorzej niż te same kanały z analogowej kablówki UPC

Pozostałe kanały SD są lepsze niż z kablówki

 

Jaką macie jakość sygnału? U mnie moc jest na 100%, a jakość tak na 74-80% (trudno powiedzieć bo nie wyświetla wartości procentowych;) )

Jakość sygnału jest u mnie do litery "L" w wyrazie Uniwersalny przy Typ LNB.

Mam nowy konwerter Inverto (ponoć bardzo dobry i zalecany nawet do wybrednej "N-ki"), kabel Conotech 113 (5m).

Satkę ustawiałem metodą "na słońce" + korygowałem miernikiem wskazówkowym.

Da się uzyskać lepszą jakość sygnału?

 

P.S.

Ma ktoś ten dekoder ożeniony z TV Panasonic? Chciałbym żeby przy włanczaniu dekodera samoczynie TV przełanczał się na HDMI1. Nie wiem czy tak się da.

Mój stary TV potrafił tak jka był połączony przez SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczę z tematu

@tobas

Napisałeś "Właśnie nabyłem ten dekoder z pakietem Familijnym + pakiet HD" Da się nabyć Familijny z pakietem HD od razu, bez żadnych kombinacji typu RelaxMix +HD a za bodajże 3 miesiące downgrade do Familijnego + HD? Taka opcja bardzo by mi się spodobała. Za nieco ponad miesiąc kończy się umowa i czas działać. Czyli mogę wziąć Familijny za 37,90 |+ pakiet HD za 15 zl? Tylko muszę iść do salonu czy jak? Bo na stronie CP nie ma takiej opcji.

 

Co do dekodera - testowałem u znajomego i na 100% biorę! Jest bardzo dobrze, pilot wygląda jak noname z allegro ale można przeżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach testowania tego tunera moge go z CAŁA odpowiedzialnoscia polecic.W porownaniu z Samsungiem DSB- H370G(uzywalem 3 lata!!!) jest znacznie lepszy.HD 5000 generuje lepszy,ladniejszy obraz i dzwiek.Kanaly przelaczaja sie duzo szybciej,takze te HD,w dodatku nie ma problemu z ich odbiorem tak jak przypadku Samsunga.Jestem naprawde milo zaskoczony tym tunerem!!!Sadze ze w przyszlosci nowe wersje softu przyniosa pozytywne zmiany.Przydaloby sie m.in przesuwanie kanalow na liscie ulubionych i wybor innego koloru menu,chociaz mi osobiscie ten ktory jest nie przeszkadza.Podoba mi sie ekran jaki jest w trakcie sluchania radia.Do ukladania listy ulubionych trzeba sie przyzwyczaic,ja mam teraz kanaly ulozone tak jak kiedys w Samsungu.EPG dziala bez zarzutu nawet na tych kanalach na ktorych Samsung widzial "dziury".Generalnie sadze ze era Samsungow juz minela,chociaz to byl dobry sprzet to jednak najnowszy produkt CPT jest znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej zdjęcia z dekodera HD5000 na moim Sony EX500 na SD - TVP INFO. tv już po konfiguracji.

ja widać, np. na zegarze, wszędzie są poziome linie i tak jak mówiłem, niektóre napisy są nieczytelne, jak np. Poznań ;)

 

img4278y.jpg

img4286.jpg

img4283y.jpg

ale to już wątek na inne forum.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zboczę z tematu

@tobas

Napisałeś "Właśnie nabyłem ten dekoder z pakietem Familijnym + pakiet HD" Da się nabyć Familijny z pakietem HD od razu, bez żadnych kombinacji typu RelaxMix +HD a za bodajże 3 miesiące downgrade do Familijnego + HD? Taka opcja bardzo by mi się spodobała. Za nieco ponad miesiąc kończy się umowa i czas działać. Czyli mogę wziąć Familijny za 37,90 |+ pakiet HD za 15 zl? Tylko muszę iść do salonu czy jak? Bo na stronie CP nie ma takiej opcji.

 

Co do dekodera - testowałem u znajomego i na 100% biorę! Jest bardzo dobrze, pilot wygląda jak noname z allegro ale można przeżyć :)

 

Wziełem Familijny + Relax MIX + pakiet HD - umowa na 15 miesięcy

1 m-c mam całkowicie za 0 zł (w ciągu miesiąca mogę zrezygnować z Relax MIX co na pewno zrobię)

2-3 m-c płacę tylko za Familijny

od 4 m-ca zaczynam płacić za pakiet HD (3 pierwsze m-ce gratis)

 

Obecnie mam 1-szy m-c, właściwie 1-szy tydzień i póki co mam wszystko, włącznie z HBO. Widać chcą ludzi podkusić, a nóż się skuszą na coś więcej :)

Przy umowie na 29 m-cy masz 3 m-ce wszystko za 0 zł.

 

@jmms - te zdjęcia odzwierciedlają faktyczny obraz, czy poruszyłeś aparatem? Fatalnie to wygląda i to bardzo. Jaką masz moc i jakość sygnału jak wchodzisz w menu-ustawienia anteny?

 

Po tym co napisał @zbigniew J w wątku HD w CP, doszedłem do wniosku że w HD5000 brakuje zdecydowanie funkcj automatycznego włanczania i wyłąnczania TV przez HDMI przy włanczaniu/wyłanczaniu dekodera. Skoro inne dekodery to potrafią to w HD5000 też mogli zrobić :) Ehh ten CPT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej zdjęcia z dekodera HD5000 na moim Sony EX500 na SD - TVP INFO. tv już po konfiguracji.

ja widać, np. na zegarze, wszędzie są poziome linie i tak jak mówiłem, niektóre napisy są nieczytelne, jak np. Poznań ;)

pozdrawiam.

Problem nie ma związku z HD 5000 a z jakością sygnału TVP Info na Astrze skąd jest retransmitowany na transponder CP.

TVP po oddaniu jednego z transponderów musiała mocno ograniczyć pasmo na pozostałym, ponieważ gdzieś musi być emisja TVP HD.

Na transponderze C+ TVP info jest w lepszej jakości ponieważ nie Astra jest źródłem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jmms [/b] - te zdjęcia odzwierciedlają faktyczny obraz, czy poruszyłeś aparatem? Fatalnie to wygląda i to bardzo. Jaką masz moc i jakość sygnału jak wchodzisz w menu-ustawienia anteny?

Moc i jakość sygnału nie mają tytaj chyba wpływu na obraz, to nie tv naziemna analogowa. Swoja drogą u mnie to aż tak strasznie nie wygląda :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziełem
- wziąłem (od wziąć)
włanczania
- włączania
wyłąnczania
- wyłączania
włanczaniu/wyłanczaniu
włączaniu/wyłączaniu

 

Jakość języka polskiego, muszę przyznać że jest coraz gorsza.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Co do TVP Info to wszędzie ten kanał ma podłą jakość. Do tego ten dźwięk na tym kanale.

 

A przypadkiem masz dobrze ustawione parametry obrazu?

Powinieneś mieć ustawione w przypadku telewizora 16/9 TV panoramiczny (16/9), w przypadku starego grata (standardowy 4/3)

Przez to że być może rozciągasz obraz, jest on taki słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

co do moich zdjęć zamieszczonych na tym forum, informuję, że na TVP INFO wygląda to tak jak widać. zdjęcia są nieporuszone. na tym kanale jest najgorzej, ale takie kreskowanie jest na wszystkich kanałach oprócz kanałów HD. masakrycznie mnie to denerwuje :( (mam więcej zdjęć, ale nie będę zaśmiecał tym na forum). teraz staram się załatwiać jakiegoś echostara, żeby porównać obrazy SD.

antena jest ustawiona na: podłączenie z dekoderem na fulll, moc sygnału trochę więcej niz połowa, ale wszystko na zielono. obraz na HD nie skacze i nie pikseluje i nie zawiesza się. Musi byc coś w tym dekoderze, że źle współpracuje z matrycą tego soniaka...przeczytałem całe osobne forum na temat tego sony i podobno jeden z lepszych tv-ków...chyba za dobry na ten dekoder :( konfiguracja wszystkiego jest optymalna, taka jaka ma być...zamiana kabli hdmi oraz gniazd też nie daje efektu..

a najlepsze jest to, że pytałem w serwisie czy mogę zakupić inny dekoder niż mają w polsacie i powiedzieli mi, że niestety to niemozliwe :( co za firma...na tyle rzeczy trza zwracać uwagę, że hej...a z tego co wyczytałem, to te HD5000 mają wejść już na full wyposażenie polsatu, jeśli chodzi i HD...

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz nawet jednego znajomego który miał by inny dekoder HD od CP...? Faktem jest że TVP Info w CP... bo nie wiem jak w innych platformach... wygląda beznadziejnie podobnie jak TVP2. Co do Dekoderów myślę że już innych nie będzie. Nie po to mają produkować setki tysięcy tych dekoderów aby klienci wybierali inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...