Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą dostałem informację, że w jakiś tam dniach będzie przebudowywany n i aby ta wiadomość mi znikła musiałem wklepać kod pin. Skąd miałem wiedzieć jaki, bez sensu, ze dekoder atakuje takimi komunikatami, że aby coś zamknąć trzeba podać pin, którego nigdzie nie ustawiałem. Najpierw zrobiłem 0000 potem 1234 i ten wszedł. Denerwuje mnie to okienko pomału już z pionem jak zmieniam szybko kanały po kolei to też się pojawia, ale nic nie muszę podawać bo samo znika po chwili ale jednak po co się pojawia niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[pytanie laika:)]Czy łącząc router z dekoderem[kablem]+komp bezprzewodowo można zabezpieczyć dostęp do sieci hasłem tak jak to robi się łącząc router z kompem?

Odbiornik ADB 2850ST chyba nie ma opcji wprowadzania loginu i hasła dostępu do internetu, więc jak niby miało by to działać? Spróbuj filtrowania po MAC w routerze.

 

Jest jakoś potwierdzone że ADB 2850 nie połącze przez wifi z netem?

Jest możliwe takie połączenie, ale musisz jakoś załatwić sprawę punktu dostępowego Wireless, bo odbiornik ADB 2850ST nie obsługuje kart sieciowych Wi-Fi USB (internet tylko po skrętce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tunerem- będę wdzięczny za wszystkie możliwe rozwiązania problemu - zniknęła mi funkcja nagrywania w tunerze !

 

Tuner kiedyś miałem podłączony do innego telewizora, troche nowoczesniejszego i tam mialem opcję nagrywania kanałów tzn. wchodzę w menu EPG (kanałów) klikam na dany kanał i z menu wybieram nagrywaj.

Otóż po podłączeniu tunera do starszego telewizora ta opcja zniknęła - jednak zarówno ten starszy jak i nieco nowszy telewizor były podłączone przez złącze euro i oba są CRT.

Wchodzę w EPG następnie wybieram jakiś kanał np. TVP1 klikam na niego ok >> wyświetla mi się lista i jest tam np. Oglądaj, zmiana epg itp.. ale nie ma opcji nagrywaj - gdzie ona zniknęła ?!

Podłączyłem zewnętrzny dysk twardy - ale opcji nadal nie ma ....

Czy to wina telewizora, czy gdzieś ta opcja jest, ale może nieaktywna ?

 

Mój tuner nazywa się Tuner HDTV ITI 2850 ST

No i w specyfikacji i na pilocie pisze : nPVR Ready - możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB*

 

Na pilocie mam przycisk Record do nagrywania, jednak po naciśnięciu się nic nie dzieje....

Gdy chciałem coś nagrywać to według instrukcji wchodzę w menu informacji o kanałach tzn. klikam na pilocie EPG >> wybieram np. Przyrodnicze kanały >> wyswietlaja mi sie kanaly >> klikam OK na np. Discovery >> wyswietla sie menu i tutaj powinienem mieć nagrywaj - jednak ja tego nie mam....

 

Zamiast nagrywaj (wcześniej miałem to bodajże pod czerwonym przyciskiem funkcyjnym w innym telewizorze) - to mam teraz zmiana EPG - i mogę zmienić dzień na następny, poprzedni itp...

 

A na innym telewizorze nawet gdy nie podłączyłem dysku USB to miałem opcję nagrywania w menu....

 

Niestety nie mam teraz innego telewizora więc pozostaje mi tylko ten nieco stary CRT.

Co może być zatem przyczyną, że w menu funckji nie mam opcji nagrywania - czy to na pewno coś w ustawieniach, jak tak to jak to zmienić - przywracałem już ustawienia fabryczne i nic nie dało.

A może jednak to telewizor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić ten tuner. Chciałbym zapytać czy można, po tych wszystkich zmianach softu ułożyć dowolną listę programów, np. jak w Fergusonie.

Np.

1. TVP1 (z HB - z TNK HD)

2. TVP2 (z HB - z TNK HD)

3. DELUXE MUSIC ( z ASTRY)

4. POLSAT (z DBT-V)

 

Istnieje możliwość układania kanałów z różnych żródeł, jak na przykładzie. Czy np. cyfrowe naziemne to osobna zakładka? Jak to wygląda. Proszę o odpowiedź osób, które to sprawdziły.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo. ADB bierze się z tego, że jest to model wyprodukowany przez Advanced Digital Broadcast. ITI jest dodawane ze względu na to, że ta wersja jest z oferty n tj. np. napis nbox HDTV. Ale ogólnie jeśli w sklepie ktoś poda ITI albo ADB odnosząc się do dekodera TnK HD lub n to będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym, że zniknęła mi funkcja nagrywania w tym tunerze - nie wiem co się stało, przywracanie ustw. fabrycznych nic nie dało.

Czytałem, że w menu setup można wstukać : 0359157 - co mi to daje, czy usunie to stare aktualizacje i będę je mógł ponownie pobrać ?? Czy nie zniszczę w ten sposób tunera, albo stracę gwarancję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...