Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam u mnie uruchamia się plansz reklamowa tylko myślę że opcja pobierana jest z internetu i wczoraj na Portalu wznowiono usługę onet foto i mam pytanie czy ktoś zauważył

że przy kliknięciu na zdjęcie aby powiększyć zostaje wyświetlone czarne tło z czerwonym krzyżykiem na Środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. U mnie do tej nadal nie działa a działało.

Możecie mi jeszcze powiedzieć czy macie na kanale Edusat EPG. Bo ja nigdy nie miałem i myślałem, że ten kanał nie nadaje EPG a się przekonałem na dekoderze innej marki, że jednak ten kanał nadaje EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam ten dekoder chodził mi jako multirom skończyła mi się umowa chciałem przejść na N na karte HD i tu problem że niby nie da rady ze Nka nie uwalnia tych dekoderów do TNK HD.

Wiecie czy coś może się zmieniło albo czy można to jakoś obejść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Co robię źle że nie mogę uruchomić internetu na dekoderze adb 2850st? podłączyłem przez kabel telefoniczny od modemu z neostrady sagem fast 800 i poprzez automatyczne wyszukiwanie wyskakuje komunikat,że nie znaleziono połączenia. Czy mógłby mnie ktoś poprowadzić krok po kroku jak to uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intenetu nie podłączysz przez kabel telefoniczny ! podlaczyc mozesz przez kabel sieciowy (wyglada podobnie jak telefoniczny ale jest troche wiekszy) jezeli masz modem ktory podlaczasz do gniazdka telefonicznego to pewnie masz jedno wyjscie z kablem sieciowym podlaczone do komputera. tak samo jak komputer podlacza sie dekoder, jezeli nie masz wiecej wyjsc w modemie to potrzebny ci tzw. router (cos co rozdzieli jeden "sygnal z internetem" na komputer i dekoder"). na początek możesz też podłączyć modem bezpośrednio pod dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale jak podłączyć modem bezpośrednio do dekodera? jakim przewodem?

U mnie z modemu kabel na wyjściu do kompa jest na USB a w dekoderze gniazdo do internetu coś ala telefoniczny. Routera raczej nie będę kupował, bo chciałem tylko zobaczyć co i jak jest z tym internetem w dekoderze z ciekawości. Jeśli możesz to doradź mi jaki kabel powinienem nabyć ,żeby podłączyć to bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten Twój modem ma tylko wejście na kabel telefoniczny RJ 11 i wyjście usb. Nie podłączysz internetu z tego do Twojego dekodera. Potrzebował byś przewodu RJ 45, aby bezpośrednio to połączyć, a Twój modem nie ma takiego portu nawet, więc nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router, a nie modem z RJ-45. Po za tym na przyszłość by się przydał tak czy siak. U mnie 4ry porty już zajęte (2 tunery sat, amplituner i komp stacjonarny) i Wi-Fi zapięte (lapek, telefon i reszta bzdetów)... Wejście RJ-11 w które kolega wsadził kabelek telefoniczny nie jest wykorzystane i raczej nie będzie, bo... po co? :) Po za tym od kiedy TVN24 zmieniło szatę graficzną to brak jest nowych wiadomości na tunerze. A szkoda, bo jak leżę w łóżku to czasami coś czytałem, a teraz muszę to robić w telefonie a to już jest mniej wygodne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co kolega jaczylibodzio mam pytanie czy czy jest możliwe aby oglądać powiększone zdjęcia na portalu ONET FOTO od ostatniej aktualizacji SOFTU u mnie po kliknięciu na miniaturkę jest czarne tło z czerwonym krzyżykiem na środku ekranu i można czekać i nic się nie zmienia.Proszę o sprawdzenie chyba nie jest to wina mojego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg0004 podłączasz komputer z dekoderem a nie dekoder z modemem, modem musi być wspięty do gniazda telefonicznego i do komputera, kup w sklepie trochę kabla do podpięcia komputera z dekoderem, będą wiedzieć jaki to, ma wtyczkę jak telefoniczną tylko szerszą, tylko musi być to kabel do podłączenia komputera z komputerem lub dekoderem a nie do podłączenia komputera z gniazdkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moreblack sposób Ciekawy ale przetłumacz to na język taki aby wszyscy mogli to zrozumieć zawsze było dobrze tylko jak obecnie zapchali dekoder usługami które nie są nikomu potrzebne brakuje pamięci i przy aplikacjach wymagających więcej pojemności dekor się wiesza.pozostało czekać na normalny soft,ale to dopiero po połączeniu CYFRY Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg0004 komputer musi być włączony bo modem jest do komputera a nie do dekodera, przynajmniej jeśli nie wymienisz modemu na tzw. ruter z modemem ADSL, co radzę Ci zrobić bo koszt jest tego niewielki (już od 30-50zł).

 

Połączenie wygląda tak: w dekoderze są dwa gniazda wyglądające jak te telefoniczne z czego jedno jest szersze, takie samo gniazdo masz w komputerze, jeśli zepniesz je odpowiednim kablem (8 żyłowym) to możesz udostępnić internet z komputera, wtedy w komputerze w opcjach połączenia z Neostradą dajesz udostępnij połączenie a w dekoderze wpisujesz ręcznie adres dekodera 192.168.0.2, maska 255.255.0.0 brama, DSN itd. 192.168.0.1, drugi DSN nie potrzebny i powinieneś mieć już internet w dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...