Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

A co poradzicie w takiej sytuacji:

Dekoder ten co w temacie ADB 2850ST, telewizor nie wspiera hdcp ale jest hd. Jak w takiej sytuacji cieszyć się prawdziwym HD skoro po HDMI nie da rady. Na razie ogląda po euro, ale chciałby w HD jak jest. Dostałem takie pytanie i pytam o poradę. Wiem osoba ta, ze planuje zakup kina z amlitunerem. Czy da się tak, że HDMI z dekodera do ampli, a z ampli do tv. Czy to wyeliminuje problem, że zakładając ampli z obsługą hdcp.

Co wy na to.

Jak jakieś pytania to pytać to się dopytam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.

Mam parę pytań odnośnie tego dekodera. Będę go instalował Jako N na kartę razem z monoblokiem na Astrę i teraz pytania:

Na jakim monobloku będzie ten dekoder współpracował bezproblemowo?

Czy jest możliwość ustawiania dowolnie listy kanałów?

Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany telelwizor ma na 100% HDCP.

 

Handshake, to fragment procesu przesyłu informacji kablem HDMI między dwoma urządzeniami. Najpierw urządzenia muszą się sobie przedstawić i podać kody uwierzytelniające. Jeśli coś pójdzie nie tak. To transmisja zostanie przerwana albo zatrzymana w oczekiwaniu na poprawne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewam się z zakupem tego dekoderka i mam pytanie do posiadaczy odnośnie zapisu w reklamie tj. możliwość odbiory telewizji w dwóch różnych pomieszczeniach**

 

http://img697.imageshack.us/img697/1736/danes.png

 

Jeśli ktoś posiada ten dekoder albo się orientuje jak to można uzyskać to byłbym wdzięczny za odp. i czy na obydwu wyświetla to samo czy różne programy ale myślę, że to samo do różnych chyba potrzeba kolejnego dekodera? Bardzo by mnie to interesowało aby oglądać telewizję w 2 pokojach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, pokombinowałem i zadziałało po hdmi na podanym wyżej telewizorze. CSA Twoja 100% informacja utwierdziła mnie w tym, że jak jest to musi działać.

Myślałem, że to wina hdcp bo jak włączaliśmy dekoder to było widać ekran startowy, po tym już tylko czarny ekran.

Zrobiłem tak, że podłączyłem jednocześnie po euro i hdmi i zacząłem się bawić kombinacją przycisków *+numer co się zmienia rozdzielczość. Także rozwiązaniem było wybranie właściwego sygnału i wybranie rozdzielczości.

Także dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze zabezpieczają się przed przeniesieniem TNK HD do NNK HD?
Raczej przed brakiem modułów w magazynach. W takim przypadku muszą przekazać klientowi towar równoważny. A jeśli by napisali 12miesięcy to NNK nie będzie już równoważna.

To coś takiego w ogóle jest możliwe? :shock:

To tak jak bym sprzedawał Mercedesa ale podał w opisie: "ten Mercedes jest ciasny jak Maluch, jeździ się nim jak Maluchem, i cały wygląda jak Maluch, ale to Mercedes". A gdy kupujący wpłaci mi 100 tyś za Mercedesa powiedział: "Mercedesy się skończyły w magazynie, dostanie pan produkt równoważny - Malucha".

 

@Burito: ja bym wybrał innego sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli kupi na Allegro i nie będzie w magazynie. To sprzedawca napisze że nie może zrealizować zakupu bo nie ma na magazynie i pewnie nie będzie. W takiej sytuacji klient może zrezygnować z zakupu lub żądać wydania towaru tego samego lub o zbliżonej funkcjonalności. Tu raczej nie chodzi o wpychanie czegokolwiek klientowi ale zabezpieczenie się przed ewentualnymi roszczeniami.

 

@HarrisonBergeron Ten przykład o maluchu jest możliwy. Jeśli kupisz za 100tys. malucha bo ktoś napisał że to mercedes to znaczy że takiego chciałeś kupić. Oczywiście możesz wtedty dochodzić w sądzie, że zostałeś oszukany. I pewnie byś wygrał bo maluch to nie mercedes. W przypadku gdy ktoś zamiast ncamu TnK HD dostanie nCam NNK na własne żądanie wydania towaru o zbliżonej funkcjonalności to w sądzie nie będzie tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze też nie wiem ile powinno wynosić db. U rodziców antena zewnętrza siatkowa ale rozgałeźnik na dwa tv i siła 60 a jakoś 100 i 27db miasto bydgoszcz. Ja mam pakiet domowy hd więc nie korzystam ale sprawdzilem i zwykłą antena teleskopowa siła 27 jakoś 100 a db23. Dziwne że na kawałku drutu odbiera na osowej górze w bydgoszczy bo analog tylko na zewnętrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że na kawałku drutu odbiera na osowej górze w bydgoszczy bo analog tylko na zewnętrzej

 

To nie dziwne. Właśnie o to chodzi w tej całej zabawie z telewizją cyfrową - żeby zwiększyć zasięg i jakość odbioru w porównaniu z analogiem i to korzystając z tańszego sprzętu odbiorczego.

 

[w sprawie posta poniżej: ok, trochę nieprecyzyjnie napisałem :-)]

 

A co do dB - to im więcej tym lepiej, ale okolice 27 to najwięcej co udało mi się osiągnąć. Da się oglądać od ok. 20 ... o ile trzyma się stabilnie a nie skacze na okrągło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...