Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

To prawda mam TNK ,ale SD nie ukrywam ,że podobają mi się te tunery mają fajny wygląd ,małe ,zgrabne i do tego wbudowany tuner dvb-t więc jak oferta NTC się polepszy byłoby jak znalazł ,ale zapisy w instrukcji nie jasne to lepiej sobie dać spokój .Tuner nie tani prawie 400zł a potem operator szantażuje koniecznością ładowania konta .Myślę o odbiorniku Ariva 120C kosztuje 299zł ma wbudowany tuner dvb-t ,działa bez żadnej karty i przynajmniej nikt nie będzie niczego blokować - co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal aktywacji nie widać, to podpiąłem siatke by sprawdzić dvbt hm trochę tego nie rozumiem liczy się siła czy jakość bo jakość wszędzie mam zero tylko na 818MHz siła skoczyła fo granic 30% coś tam znalazło tyle tylko że wychodząc z opcji dvbt jest [beep]*** ekran aktywacyjny i nici. Jak na taką starą antene to 30% to szczyt możliwości i to z wzmacniaczem xD do nadajnika mam z 20-25km ale przeszkód sporo i dolina :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci że dzisiaj nic z tego raczej nie będzie. A co do DVB-T to zależy. W Twoich warunkach antena kierunkowa będzie najlepsza. Antena siatkowa jest dobra ale do analogu - mimo że wiele osób na niej odbiera z powodzeniem kanały nadawane cyfrowo. Polecam Ci kolego sprawdzić tutaj profil terenu i wtedy myśleć o zastosowaniu konkretnej anteny -> http://www.dvbtmap.eu/ Sam z tego z powodzeniem kilka razy skorzystałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat anteny do dvb-t ma do Was takie pytanie -jak rozumiem najkorzystniejsze będzie zastosowanie anteny kierunkowej .W takim przypadku antena musi być skierowana na nadajnik ,ale czy musi być widoczny nadajnik .Mam taki problem - antenę mogę zamocować na balkonie ale przesłania sąsiedni wyższy budynek ,plusem jest to ,że do nadajnika jest stosunkowo blisko (w linii prostej 4 max 5km) czy będzie coś z tego ,czy raczej pomyśleć o innej antenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować, tragedii może nie będzie. Jeżeli antena będzie o wysokim zysku to może dać radę, ale zagwarantować nikt nie może. Jestem w tej samej sytuacji, dolina, zasłaniający dom w odległości 50m i nadajnik że tak powiem za górą. Zwykła antena siatkowa z zasilaczem miała sygnał na poziomie 40-60%, w chwili obecnej na nieco lepszej antenie w okolicach 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pracy optymistycznie nastawiony że może dziś coś oglądne, włączam dekoder aktualizacja softu no dobra.. po całym tym procesie oglądam taaa ale ekran aktywacyjny zagotowałem dzwonie do bok mowie tej miłej pani że czekam już 3dni na aktywacje podałem nr karty zrobiłem reset dekodera miało być a nie ma nadal. Rewelacja..

 

60h od wysłania sms nadal ekran aktywacyjny zaraz wyk.. tym dekoderem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie wystawią nas na dudka. Że ta oferta zostanie utrzymana, na pewno coś się zmieni. Jeśli nie, to cóż nie będę inwestował w nowe oferty, zainwestuję w DVB-T, a na satce będę oglądał TV Trwam.

 

Zauważyłem, że na oficjalnej stronie zniknęła informacja o kanałach HD, które miały być dodane od 4 listopada, czyli TVN Siedem, STYLE i TURBO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem wrogiem tej oferty,ale jak się tak zastanowić to coś niedobrego zaczyna się dziać .Pierwszym sygnałem ostrzegawczym było wprowadzenie" n na kartę" to trochę dziwne żeby klonować ofertę ,potem informacja,że w zasadzie tunerów TNK HD nie ma już w sprzedaży tak jakby nie chcieli mieć więcej klientów ,teraz zastój na kanałach - co było to jest ,dziwne to wszystko - dużo pytań a mało odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że to oferta TNK HD nie przyniosła zamierzonego efektu finansowego ,wiadomo dla platform najlepsze są abonamenty bo płaci się cały czas ,a tu dostęp przez rok do kanałów podstawowych ,a ładowanie konta "od wielkiego dzwonu" wiadomo najbardziej w okresie świątecznym kiedy ramówka programowa jest atrakcyjna ,a jak przychodzą wakacje to niewiele osób ładuje konto .Dlatego zapewne w "n ka kartę" to ukrócono ograniczając dostęp z 12 miesięcy do miesiąca bez ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darujcie sobie, poczekajcie chwilkę, cierpliwości. Gdyby nie było tego przewrotu to nie było by też takiej Waszej reakcji. TNK HD przyzwyczaiło nas od początku istnienia do dokładania kanałów, szmerów bajerów i innych rzeczy. A TNK HD -> NNK to zwykły rebranding i marketing w celu przyciągnięcia klienta. A skoro przyciągają klienta do takiej oferty, to jednak wróży jej rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust pewne jest jedno,że TNK HD nie będzie rozwijana dalej ,te kanały ,które są w ofercie to wszystko co TNK HD ma do zaproponowania .W zasadzie pytanie jest tylko jedno - jak długo ta oferta będzie na rynku .Po drugie musiała być jakaś przyczyna wprowadzenia "n na kartę" być może w celu dokonania przesiadki z jednej oferty na drugą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo produkty TNK i TNK HD należą do CYFROWEGO DOMU a nie ITI, która jest z ITI powiązana ale to nie to samo, więc fuzja nie powinna mieć znaczenia

 

Inaczej jest z NNK : tutaj, to jest zagadka - fajnie by było gdyby to istaniało nadal, np. dodatkowo z kanałami własnymi CYFRYPLUS": ALE KINO, DOMO, KUCHNIA albo chociaż wybranymi z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko,że Cyfrowy Dom jest własnością ITI i chyba stworzony po to,żeby obsługiwać tą ofertę .Zakładając,że dojdzie do fuzji z Cyfrą jest możliwe ,że nawet lepsze kanały Cyfry znajdą się w ofercie ,ale na pewno pociągnie to za sobą wzrost cen być może ,że będzie to może nawet 3 pakiet - czyli ,żeby uzyskać do tych kanałów dostęp trzeba będzie potrójnego doładowania - a to się raczej średnio opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...