Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Tuner to i tak koszt niski biorąc pod uwagę, że odbiornik HD Combo z głowicą DVB-T i z takim oprogramowaniem nie jest do kupienia w takiej cenie.

Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę Ariva 100E to nie umywa on się pod względem chociażby technicznym. Nie ma naziemnej, ma brzydszego pilota i menu nie mówiąc o sofcie ;)

Jedyny minus to, że dekoder po zaprzestaniu korzystania z TNK HD możemy wsadzić sobie w.. szufladę. No, ale ja jestem w stanie to zrozumieć, bo dzięki temu, że karty nie pozwalają wsadzić do odbiornika 'edukacyjneego' i dzielić uprawnieia albo zgrywać materiał HD korzystając z karty w komputerze, mamy kanały HD w cenie takiej jaką mamy i dziękować temu co niby na górze siedzi.

 

 

 

ja widze drugi - podwyzka (dla zlapanych na haczyk) miesiecznych oplat w TNK HD za pol roku albo za rok :lol:

 

i tez 3 minus - jak sie dekoder popsuje po okresie gwarancji to naprawa na twoj koszt, a znajac realia to czesci zamiennych (scalaki i procki) raczej nie kupisz w sklepie RTV :(

 

 

wiec N-ka jest atrakcyjnieszja ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR

 

Postprzez Jurek » 2010-05-21, 08:10

Soft mozna wgrywac przez USB

Na razie nie przewidujemy zgrywania materiały z dysku po LAN

Po otwarciu klapki wyświetlacz jest czytelny, aczkolwiek nie tak, jak przy zamknietej.

Moduły CI+ - wymagaja innego interfejsu sprzętowego, ale pracujemy nad tym. Co do oferty TnK HD + moduł CI+ - moim zdaniem strzał w stopę, ile na rynku jest/bedzie w najbliższym roku tunerów CI+? Usłyszałem informację, że parowanie w TnK HD jest czasowe i bedzie uwolnione, ale jak bedzie - przyszłość pokaże.

 

coś na temat ale z innego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że temat [beep] oferta jest na rynku tak krótko a nikt na forum już o niej nie pisze mało kto tutaj wogóle ma TNK HD chyba jednak będzie to nie wypał ale ITI sama się do tego przyczyniła

A co tu pisać, wszystko działa super, stabilnie, obraz w HD i SD bardzo dobry, nic się nie wiesza, oferta programowa według mnie trafiona. DVB też fajnie działa, do pełni szczęścia brakuje tylko ustawiania swojej listy kanałów, zwykle inne wątki gdzie się dużo pisze dotyczą problemów sprzętowych a tu takie ciężko znaleźć (miałem opticum hd 9600-porażka) i powiem tyle że brak problemów to tylko tunery dedykowane, może są trochę ograniczone ale wiadomo że działają kiedy trzeba. Jest tak stabilnie że aż nudno :/ i dlatego nie ma o czym pisać. A najlepszy jest brak umowy jak nie mam czasu na tv to wystarczy przez jakiś czas DVB+fta za 0 zł :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waar

O CZYM TY CZŁOWIEKU PISZESZ!!!! :shock: Miałeś jeden tuner(9600) i już wiesz wszystko, tylko tunery dedykowane????,przestań z tym, poczytaj trochę co ludzie o tym myślą i mówią, a gdzie Twoja wolność , :/ uwaliłeś się tym tunerem i nic po za tym nie widzisz,canal+;hbo;PS;Polsat news;erotyka;jak płaczesz :oops: to chociaż nie przekonuj do takich myśli innych, pozdrawiam

czekamy na TELEWIZJĘ NA KARTĘ HD jak sama nazwa wskazuje i tyle ,dlatego jest cisza.OWER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem parę tunerów, mam jeszcze cyfrę plus i wiem co mówię. Każdy ma inne potrzeby, dla ludzi którzy mają sprzęt po to żeby włączyć i oglądać lepszy jest sprzęt dedykowany, dla dłubaczy którzy nie oglądają tylko wiecznie szukają jakiegoś softu dzięki któremu "wreszcie ruszy" polecam super "stajnie" fergusona i opticuma. Poza tym co ty mi tu wciskasz jakiś tekst że ludzie co innego o tym myślą i mówią? oni mówią tak a ja inaczej, co wszyscy mają smarkać i beczeć to i ja muszę? Dla mnie fajna oferta i taka ma opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kto był zainteresowany ma już tnk sd, jak ktoś wydał kasę na nowy tuner pół roku temu jak np: ja, to jaki jest sens żebym kupował nowy tuner skoro jestem zadowolony z tego co mam. Kartę tnk HD bym już pewnie miał gdyby nie było parowania, a tak to nie jestem zainteresowany w ogóle tą ofertą jak pewnie większość czytelników tego forum :D. Opticum to jest według mnie dobra firma co prawda mam tylko jeden tuner, ale jestem z niego zadowolony i to bardzo. Nie znam się na fergusonach więc się nie będę wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym wiadomo od początku. Nie wiem tylko czemu jak CP paruje dekodery to nie wzbudza to takich emocji. Owszem są minusy parowania, ale taka to już jest oferta.

Jakby nazwali tą ofertę "N Pre-paid", to nikt nie miałby pretensji o to.

Poza tym kartę CP od dawna można uruchomić na dekoderach z linuxem omijając parowanie.

 

Osobiście parowanie mi nie przeszkadza. Dostrzegam zalety dedykowanego dekodera (nie wyobrażam sobie jak babcie przeprogramują swoje dekodery, żeby oglądać TV Tram z nowej częstotliwości).

Ale nie rozumiem jednej rzeczy, skoro w cenę dekodera jest wliczona licencja za system Conax, to czemu nie mogę używać kart w tym systemie?

 

Wyobraźcie sobie, że w telefonie ma simlock, który pozwala wam używać tylko własnej karty. Inne karty, nawet z tej samej sieci, nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
@waar

O CZYM TY CZŁOWIEKU PISZESZ!!!! :shock: Miałeś jeden tuner(9600) i już wiesz wszystko, tylko tunery dedykowane????,przestań z tym, poczytaj trochę co ludzie o tym myślą i mówią, a gdzie Twoja wolność , :/ uwaliłeś się tym tunerem i nic po za tym nie widzisz,canal+;hbo;PS;Polsat news;erotyka;jak płaczesz :oops: to chociaż nie przekonuj do takich myśli innych, pozdrawiam

czekamy na TELEWIZJĘ NA KARTĘ HD jak sama nazwa wskazuje i tyle ,dlatego jest cisza.OWER

 

No aż tak to bym tych gał nie wytrzeszczał :Dwaar ma dużo racji z tymi odbiornikami a przynajmniej wiem o co mu chodzi. W dedykowanych odbiornikach nie mamy wielu problemów na które musimy być przygotowani kupując własny. Zwykle nie musimy się martwić aktualizacjami, wyszukiwaniem programów bo coś tam pozmieniali i już nie chodzi, EPG zwykle też się lepiej spisuje itd. itd. Fakt, że zwykle takie odbiorniki mają wiele ograniczeń ale "zmartwień" z nimi na pewno mniej. Rzekł bym nawet, że większość ludzi w Polsce nie patrzy na możliwości tylko chce mieć święty spokój. Nie każdy ma zamiłowanie aby cały czas coś tam ustawiać i aktualizować. Dziwi mnie też, że piszesz o wolności skoro to ta oferta daje jej najwięcej. U[beep]e się to jest podpisanie umowy na rok albo i więcej z którą to już nic się nie da zrobić i nawet jak się nie ogląda to płacić trzeba. O jakim tu u[beep]u można mówić, kiedy kupuje się odbiornik za 299 złotych, który to zawsze można jak się nie spodoba na aukcję wrzucić i odzyskać sporą część wsadzonej w niego kasy albo po prostu można się cieszyć najtańszym odbiornikiem DVB-T, który na dodatek ma dostęp do FTA z satelity. Myślę też, że skoro masz świetny pomysł na prawdziwą TV na kartę HD to powinieneś ją wdrożyć do życia a nie krytykować pomysły innych (czyt. ITI). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram wypowiedzi waara i KaDeta. Dla mnie dekoder jest w sam raz, i nie muszę się martwić w co włożyć kartę bo razem z nią kupuję dekoder.

Zaletą jest jeszcze soft który aktualizuje dostawca i daje on stabilność pracy dekodera z każdą kolejną wersją. Nie zawsze jest tak w softach niektórych producentów lub tych alternatywnych oprogramowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiluletnim kontakcie z cyfrą+ z tej akurat oferty jestem bardzo zadowolony bo właśnie daje wolność w płaceniu rachunków ale brakuje mi jeszcze jednej listy kanałów radiowych z obu satelit. Jest co prawda mozliwość podpięcia netu lecz jaki to ma sens kiedy ma się internet mobilny też po to by nie płacić rachunków i nie podpisywać żadnych umów ? Tuner da się odpalić w przyczepie ale podłaczać laptopa do tunera kablem by posłuchać muzyki z Astry ? I jeszcze to wejście SPDIF..... Choć tu można inaczej pokombinować i podłączyć audio przez złącze euro. Niemniej sieć magła by być bezprzewodowa.Myślę że wiekszość urządzeń używanych przez audiofilów nie ma cyfrowego wejścia audio.... Są to w większości wzmacniacze lampowe z wejściem analogowym. Swoją drogą to jeszcze brakuje mi w tym "wolnym " kraju możliwości niepłacenia abonamentu korporacji energetycznej bo telefon ,net, TV i gaz już mam ale to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorzb , nie ma konieczności stałego podpięcia dekodera TNK HD do sieci wystarczy raz, ktoś już nawet pisał o tym, pobrana lista stacji radiowych zawiera kanały radiowe z astry i HB. A co się tyczy energii elektrycznej to z tego co wiem jest już możliwość w niektórych zakładach energetycznych montażu liczników pre-paid i pozbycia się tego abonamentu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie jak babcie przeprogramują swoje dekodery, żeby oglądać TV Tram z nowej częstotliwości

Tak samo jak stroją telewizory do odbioru analogowej tv naziemnej lub kablowej. Robi to wnuczek lub inny specjalista. :smile:

O ile w naziemnej tv obecnie rzadko się coś zmienia, to w przypadku kablówki bez wizyty wnuczka od czasu do czasu już się nie obejdzie.

 

(Poza tym nie doceniasz babć i dziadków. Znam babcie, które telefony komórkowe, SMS-y, surfowanie po WWW, mają tak obcykane, że oko bieleje. Fakt, często czegoś nie potrafią, ale pokaż im tylko raz co i jak, po tygodniu będą lepsze od Ciebie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem czy we wrześniu po oficjalnym starcie TNK HD będa jakieś nowe kanały .Dla mnie ta oferta jest w sam raz (mam jeszcze astre z zeza choć sa małe problemy )do tego dojdzie dvb-t z czech z Łysej Góry i może uda mi się złapać coś z Żyliny (choć to będzie cięzki orzech do zgryzienia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko jedno. Czy jeśli do owego dedykowanego tunera podłączę dysk USB, to potem już po nagraniu będę mógł to przenieść do komputera w celu archiwizacji?

Czy nagranie będę mógł odtworzyć tylko i wyłącznie na tym tunerze... czyli takie polizanie cukierka przez papierek...

 

Odpowiedź dał główny szef ITI Neovision czyli Pan Tomasz Berezowski więc ta informacja jest pewna a brzmi ona tak:

materiał będzie zaszyfrowany i odtworzyć go będzie można tylko na tym dekoderze na którym go nagrano, nie będzie działać na komputerze i nie będzie działać na innych dekoderach N.

Myślisz, że się da rozkodować na komputerze (obejść zabezpieczenie)? Od razu uprzedzę Twoje pytanie - nie da się! Spróbuj nagrać zakodowany kanał na dekoderze i odtwórz go na komputerze - efekt będzie taki ze nic się nie odtworzy.

 

Tak z głupia zapytam - coś się zmieniło w tej materii ? Czy stanowisko w sprawie nagrywania wciąż to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...