Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego Polsatu, w starej TnK nie znają nawet mojego numeru konta bankowego, w TnK HD proszą o numer telefonu a co do wpłat to nie wiem jak to działa.

W Cyfrowym Polsacie proszą przy aktywacji prepaida o:

- telefon

- PESEL

- numer dowodu osobistego

- PESEL (bo pierwszym razem źle zapisała w systemie)

- adres

- email do korespondencji

- numer dekodera znaczy się modułu

- numer dekodera znaczy modułu (ten poprzedni to był numer sprzętu a tu chodzi o numer dekodera (?!?) znaczy się modułu, ten z kodu paskowego)

- numer karty

- jeszcze raz numer karty bo mam dwie cyfry za dużo

- do 48 godzin sygnał będzie, oczywiście w systemie będzie aktywne od dzisiaj niezależnie kiedy sygnał włączą

 

Tak więc wiedzą od kogo brać 1000zł a TnK póki co nie, zawsze można słać smsa z nierejestrowanego prepaida, ale wydaje mi się że idzie to w złym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post dodany przez Piotrek52090

 

 

Patrzę na allegro i coraz więcej osób, łyka dekodery z kartą TNK HD.

Nawet 50 osób :P a przedtem było z 5 :)

 

Edit : Yes :D

 

A skąd te dane?

Ja obecnie widzę na allegro 22 oferty kupna i według mnie dynamika sprzedaży w porównaniu z pierwszym

tygodniem spada.

 

Co do samej oferty to uważam że jest niezbyt atrakcyjna cenowo i w zbyt dużym stopniu nieprzewidywalna.

To co jest wymieniane jako zaleta oferty, czyli brak umowy z operatorem może się okazać jej wadą.

No bo umowa zawarta z operatorem, powiedzmy na 1,5 roku działa w dwie strony.

Klient zobowiązuje się płacić abonament, natomiast operator zobowiązuje się dostarczyć określoną ofertę programową możliwą do

odbioru na określonym sprzęcie za określoną wartość abonamentu.

Jeśli zaś chodzi o TnK HD bez umowy, to oferta programowa jest jasno sprecyzowana w ofercie i do tego nie mam zastrzeżeń.

Jednak wielką niewiadomą jest funkcjonalność tunerów TnK HD i myślę że dość realne niebezpieczeństwo wprowadzenia płatnych usług

związanych z funkcjonowaniem tego dekodera.

Tuner TnK HD jest bardzo mocno powiązany z operatorem, który dostarcza mu oprogramowanie i jako że operatora nie wiążą żadne umowy, może w każdej chwili ograniczyć funkcjonalność tunera związaną na przykład z nagrywaniem i zażądać dodatkowych opłat za możliwość nagrywania, czy nawet za każdy nagrany program.

Możliwe i bardzo realne jest też zablokowanie możliwości przewijania reklam w nagraniach czy nawet w Timeshift lub pobieranie dodatkowych opłat za

tą funkcjonalność.

Opcji jest tu bardzo wiele i przypuszczam że część z nich będzie stopniowo wprowadzana w TnK HD aby wyrównać straty operatora związane z

brakiem obowiązku regularnego płacenia abonamentu i podnieść dochodowość platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie bo niby Polsat i Cyfra nie moze zespuc softu.... Czy to aby nei Polsat wywalil z Echostarow 717 listy ulubionych ?

Wiec takie myslenie ze ta niedobra Nka po sprzedazy TNK HD zgwalci siostre i porwie mamusie jest guzik warte.

 

Przy okazji nie wiem czy wiecie ale w odrozneniu od prepaidow konkurencji w TNK HD mimo srodkow na koncie mozna zdeaktywowac usluge i wlaczyc jak po kilku miesiacach.

 

Oferta nie konkurencyjna ? WYmien prosze oferte na 2 lata konkurecyjna cenowo i programowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post dodany przez Piotrek52090

 

 

Patrzę na allegro i coraz więcej osób, łyka dekodery z kartą TNK HD.

Nawet 50 osób :P a przedtem było z 5 :)

 

Edit : Yes :D

 

 

 

A skąd te dane?

Ja obecnie widzę na allegro 22 oferty kupna i według mnie dynamika sprzedaży w porównaniu z pierwszym

tygodniem spada.

 

Trzeba przyznać że szału nie ma . Dziwie się że CP zrobił lipną ofertę na kartę gdyby dali wszystkie swoje kanały + jakieś 2-3 inne to konkurencja była by wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem DiseqC Viper 4.1 s i gitara :) wszystko dzała , kanały HD żyleta . POzazdrościc sąsiadom takiej paczki FTA. Mimo ,że

posiadam już drugi odbiornik HD TV to musze się przyznac , że od paru dni po raz pierwszy gości u mnie telewizja HD i jestem bardzo zadowolony. Szczególnie zwraca na siebe uwage TVP HD. Dziś jak dali powtórki Pucharu Konfederacji to normalnie szok,a wczoraj jak leciała Blondynka to liście na drzewie liczyłem. W domu myśleli ,że coś mi się stało...:) Czytałem gdzieś, że na Astrze ma ponad 10mbs a tu ok. 6. Chciałbym to zobaczyc.:) Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj nie mam wcale jakości (0%) przy 80% siły, kiedy antena nie była wcale ruszana.

Na szczęście mam jeszcze kablówkę i nie zostałem odcięty od mediów.

 

Jeśli chodzi o wrażenia z HD - super, nie widziałem lepszego obrazu z imprez sportowych do tej pory.

 

ADD

CSA, moim przypadku nie działa cały czas od rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się pośpieszył i kupił niech żałuje.

Kto jeszcze nie kupił, a ma zamiar to niech lepiej najpierw zerknie na

stronę główną satkuriera, do Specyfikacji technicznej dekoderów TVP.

 

Jeżeli komuś się nie chce przeglądać całej specyfikacji to tutaj podam bardzo ciekawy fragment z

którego już widać że dekoder TnK HD nie sprosta wymaganiom TVP.

 

5.4. Dwa porty USB wersja 2.0, typu host powinny pełnić funkcję interfejsu pamięci masowej

i powinny być dostępne z poziomu API:

5.4.1. Następujące aplikacje i funkcje powinny być obsługiwane:

5.4.1.1. Bezpieczne nagrywanie oglądanej obecnie audycji (wizja, fonia, dane) na

zewnętrzną pamięć poprzez złącze USB

5.4.1.2. Odtwarzanie wizji, fonii, danych z zewnętrznej pamięci poprzez złącze USB

5.4.1.3. Oglądanie z przesunięciem czasowym (time-shift) – jednoczesne nagrywanie i

odtwarzanie z zewnętrznej pamięci poprzez złącze USB

5.4.1.4. Odtwarzanie plików multimedialnych (muzyka, zdjęcia i filmy, z uwzgl.

formatów JPEG i MPEG-1 Warstwa III) z zewnętrznej pamięci poprzez złącze

USB

5.4.1.5. Funkcja ‘Hot swap’ i autodetekcja zewnętrznej pamięci poprzez złącze USB

5.4.1.6. Obsługą partycji FAT/FAT32 i NTFS, kompatybilność z Microsoft Windows XP

 

 

Oj niedługo to pewnie zacznie się sporo dziać . :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zacznie dziać, poza tym że tuner od tnk hd ma jedno USB to reszta jest tylko kwestią softu a prawie wszystkie "dzisiejsze" odbiornik są w stanie sprostać tym wymaganiom tylko że licencję od NDS dostawca musi sam wykupić więc kompletnie nie ma to żadnego związku a wszystkie platformy mają lub za parę dni będą mieć wszystko to co oferuje TVP więc po co mają się pchać jeszcze w jakieś koszty ? No chyba tylko po to żeby sobie logo TVP przykleić na sprzęcie. Ale w zasadzie nie zdziwię się jak parę postów będze skoszarowanych bo w sumie to OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta bardzo fajna, zwłaszcza że pakiet dodatkowy HD mogę sobie w każdej chwili dokupić tylko w te miesiące, w których będę chciał korzystać. Ale oferta byłaby genialna, gdyby dorzucili ComedyCentral, a mogliby wyrzucić Wojna i Pokój, Kino Polska i Da Vinci Learning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simon231 a na jaką satelitę masz ustawione? działało to wczesniej? czasem ktoś ustawiając antenę sat-finderem trafi na Astrę a chce oglądać Hotbirda i zastanawia się jakim cudem ma 100% sygnał a jakosć 0%, może konwerter uszkodzony, kupowałeś go z zestawem?

 

lyzak masz rację z Wojna i Pokój i Kino Polska, szczególnie Kino Polska, w kółko to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby dorzucili ComedyCentral, a mogliby wyrzucić Wojna i Pokój, Kino Polska i Da Vinci Learning.

 

Co do tego że lepiej dali by Comedy Central a usunąć wojna i pokój i kino polska jestem za ! co do Da Vinci Learing to nie popieram nie oglądałem ale wydaje się ciekawym kanałem dla dzieci z opisów . Ja też od razu bym brał jak by dali ComedyCentral lub FilmBox SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...