Skocz do zawartości
  • 0

Opticum czy ferguson ?


stefan155
 Udostępnij

Pytanie

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

W sumie jeśli masz 85 to nie jest tak źle, przynajmniej tak mi się wydaje, u mnie też jest coś koło tego, ale przy podwójnym konwerterze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawiony jest na Hot Birda, tylko oprogramowanie z 2009 roku :/ . Przestawiłem antenę na trochę wyższy maszt, bo na drodze sygnału wydaje mi się że stoją dwa czubki sosen i będę jeszcze próbował.

Niestety nic nie wyszło, będę musiał w poniedziałek po kogoś zadzwonić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
po wyjściu z zakładki Instalacja i przejściu do aktywacji karty sygnał natychmiast spada do ~10%.

Co to za herezje wypisujesz? (Oczywiście żartuję :) .)

Mówiąc poważnie: aktywację karty TNK robisz przez internet na tej stronie lub telefonicznie, a nie na żadnych zakładkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Postanowiłem jednak jeszcze poruszać anteną i udało się ! Jakość sygnału waha się w okolicach 75% ale obraz super. Teraz tylko czekam na aktywacje karty ( oczywiście przez internet już aktywowałem :) ). Mam jeszcze pytanie, jak ustawić dekoder żeby astre odbierać jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antenę ustawiaj na programie TVN Warszawa. Jeśli TVN Warszawa będzie odbierać poprawnie, wszystkie pozostałe programy też będą OK.

Aby odbierać Hot Birda (13°E) i Astrę (19°E) musisz posiadać odpowiednią instalację antenową, która taki odbiór umożliwia. Jeśli zdecydujesz się np. na układ zeza potrzebne są: dodatkowy konwerter, przełącznik konwerterów, uchwyt konwertera zezującego, kawałek kabla aby to wszystko połączyć. W necie jest pełno informacji na ten temat, na tym forum też. Zerknij do wątku np. tutaj - są nawet zdjęcia co i jak ma wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Źle się do tego zabrałeś. Przy monobloku wpierw konfigurujesz odbiornik, później dopiero ustawiasz antenę. W monobloku czasami na porcie A jest Hot Bird, czasami Astra. (Bywa różnie.) Chyba, że znasz ustawienie domyślne przełącznika w monobloku, to przepraszam. ;)

W menu "Instalacja" wybierasz interesującego Cię satelitę z listy, i w opcjach "Motor" ustawiasz przełącznik DiSEqC - przypisujesz stosowny port, dla jednego satelity dajesz A, dla drugiego B.

2010051001.th.jpg

2010051002.th.jpg

2010051003.th.jpg

W 4060CX jest troszkę inne menu, ale zasada jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam pytanie dotyczące zakupu tuner HD do cyfry? co lepiej wybrać Arrivę 200 czy Opticum HD X402p. interesuję mnie równiez rozdzielenie sygnału na dwa tunery, czy też za pomoocą splittera czy tez za pomoc a lan ( jeżeli jest to w ogóle możliwe) . Prosze o opinię wachowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...