Skocz do zawartości
  • 0

TV(z CL+) + konwerter = zestaw do odbioru tv satelitarnej ??


apq
 Udostępnij

Pytanie

Hej.

 

Posiadam Tv Sony W550:

http://www.sony.pl/product/t32-w-series/kdl-32w5500/tab/technicalspecs

Ma on funkcję CL+.

 

I moje pytanie: czy do tego tv-a, do odbioru tv satelitarnej wystarczy sam konwerter bez dekodera :?::?: :?:

 

Wydaje mi się ten, że tv ma wbudowany tuner satelitarny i do odbioru wystarczyłaby tylko potoczna miednica za oknem, a do odbioru kanałów kodowanych płytka typu express card, którą wkłada się do tv i np n-ka na kartę: DOBRZE KOMBINUJE :?:

 

Wiem, że mój problem troszkę dziwnie brzmi, ale w tej dziedzinie najzwyklejszy laik jest ze mnie.

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

(Jeśli źle dział wybrałem to wielka sorka - wydawał mi się najtrafniejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W opisie tego telewizora jasno jest napisane:

Tuner analogowej telewizji naziemnej -TAK

Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG-2) - TAK

Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów) - TAK

Tuner telewizji HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów) - TAK

Podsumowując powyższe, Twój telewizor odbierze cyfrowe kanały telewizji naziemnej (DVB-T) - systemy MPEG-2 i MPEG4, a także kanały cyfrowej sieci kablowej. Jeśli chcesz mieć kanały z satelity, musisz zakupić tuner satelitarny wraz z anteną i konwerterem. Innego wyjścia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli zabrnąłem w sowich dywagacjach za daleko....

 

A czy warto kupować w tym momencie tuner sat. z mpeg4 i ewentualnie co jest teraz na topie jeśli chodzi o tuner na kartę :?:

 

 

Dzięki za ściągnięcie mnie na ziemię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie MPEG-4, a właściwie z obsługą HDTV. Tak, warto. Najpopularniejsze są Arivy (100, 200) od Fergusona oraz Opticum (X403, X402, X550, 9600, 9500) od Globo. Wejdź do działu wspomnianych producentów i rzuć okiem na "najświeższe" tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, popatrzę...

 

Jeszcze jedno: Jak sprawdzić czy na moim balkonie złapię odpowiednio silny sygnał :?:

 

Chodzi oto, że mieszkam na 1piętrze a za oknem rosną drzewa do max. 2piętra wysokości.

Elewacja odpada - budynek obseropianowany...

Czy istnieje jakiś sprzęt do pomiaru sygnału bez posiadania sygnały, czy moze da radę zaprosić "pana Zenka" który pomierzy co trzeba :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pana Zenka raczej nie ale fachowca Zenona jak najbardziej. Można obyć się i bez niego bo dwa razy w roku jest okres kilku dni, który nazywa się "sun outage". Przez ok. 10 minut słońce znajduje się wtedy w tym samym miejscu co satelita. Jeśli o określonej porze światło słoneczne oświetla daną powierzchnię to oznacza to, że jest w tym miejscu sygnał. Do wyliczenia dat i godziny zjawiska służy ta strona: http://www.satellite-calculations.com/S ... UNcalc.htm. Zaznaczasz, którego satelitę chcesz oglądać, wybierasz swoją lokalizację, wybierasz "spring" lub "fall" (bo tylko w tych porach roku to zjawisko występuje) i wpisujesz rok. Trzeba zwrócić uwagę na zaznaczony sposób wyświetlania godzin (CET Winter, CET Summer itd.). Na koniec klikamy "Calculate" i otrzymujemy rezultat. Najbliższa okazja do sprawdzenia będzie na przełomie lutego i marca więc Zenon będzie przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...