Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym podpisać umowę z Cyfrą+ . Interesuje mnie pakiet prestiżowy HD+. Stąd moje pytanie, czy oprócz dekodera PVR HD, kabla hdmi oraz, co oczywiste telewizora hd potrzebuję czegoś jeszcze ? Na stronie Cyfry pisze coś o module CAM. Czy ja też muszę go zakupić by odbierać kanały HD ? Czy muszę również kupić jakiś wzmacniacz, czy też jest on w zestawie dekodera jak ma to miejsce w przypadku Nki ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi. Jestem zielony w sprawach technologicznych, więc liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globi - podpisujesz umowę, dostajesz dekoder HD (póki co jest wielki problem z nimi), zakładam że masz tv hd, montujesz antenę z konwerterem, ciągniesz kabel, wpinasz do dekodera i heja :D modułu możesz używać zamiast dekodera jeżeli Twój tv czywiście posiada złącze do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości programów HD, to bodajże tylko TVP HD nadaje prawdziwe Full HD, reszta to komercyjna tandeta...

Oj Kolego Ty chyba nie widziałeś kanałów HD...Wczoraj fantastyczny program na National Geografic HD, dzisiaj mecz na Eurosport HD - jakość PO-WA-LA. W zasadzie codziennie można extra program zobaczyć. Oczywiście NIE WSZYSTKIE programy są w wysokiej rozdzielczości, ale te nowe bądź na żywo na pewno.

Jakbym oglądał na monitorze grę w wysokiej rozdzielczości. Naprawdę, obraz zapiera dech :shock:

"komercyjna tandeta" -heh,nie ośmieszaj się.TVP nadaje "FULL HD"?Pierwsze słyszę, żeby jakaś stasta nadawała w FULL HD". HDtaki w pełnej okazałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem otrzymać odpowiedź na parę podstawowych pytań na temat cyfry +

1. Przy pakiecie komfortowy + z opcjami canal + dostaje telewizor. Czyli opłata będzie wynosić przez pierwsze 11 miesięcy ok. 45zł, a przez resztę (13 miesięcy) ok. 75zł?

2. Czym różnią się dekodery PACE DSR 2221 oraz STRONG 6880? Który wybrać?

3. Wynajem wyżej wymienionego dekodera wynosi 0zł, a antena kosztuje 50zł (ta bez HD), tak?

5. Czy antena z HD różni się od tej zwykłej jedynie odbiorem HD?

4. Ile kosztuje montaż?

5. Czy na starym kineskopowym telewizorze posiadającym złącze SCART nie będzie problemu z wyświetlanym obrazem?

 

Na odpowiedź nawet na niektóre pytania będę bardzo wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy antena z HD różni się od tej zwykłej jedynie odbiorem HD?

Antena z HD, a raczej antena z napisem HD (bo nie ma czegoś takiego jak zwykła antena i antena HD/z HD) różni się od tej standardowej anteny rozmiarem. Ta antena z napisem HD jest poprostu większa niż ta standardowa antena C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kolego Ty chyba nie widziałeś kanałów HD...Wczoraj fantastyczny program na National Geografic HD, dzisiaj mecz na Eurosport HD - jakość PO-WA-LA. ...

TVP nadaje "FULL HD"?Pierwsze słyszę, żeby jakaś stasta nadawała w FULL HD"...

 

Jak jeszcze odbierałem TVP HD z NTC to było w 1080i więc nie wiem o co Ci chodzi. Jakość np. Pitbula moim zdaniem biła dokumenty w NG HD. Chociaż przyznam, że jak na NG HD też jak się trafi dobry program to yhm, aż chce się oglądać. Podobnie było z MŚ w lekkiej atletyce na Eurosporcie.

Niestety człowiek się szybko przyzwyczaja do lepszego i sam do siebie narzekam jak oglądam te niektóre filmy niedość, że w SD to jeszcze w strasznej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy antena z HD różni się od tej zwykłej jedynie odbiorem HD?

Antena z HD, a raczej antena z napisem HD (bo nie ma czegoś takiego jak zwykła antena i antena HD/z HD) różni się od tej standardowej anteny rozmiarem. Ta antena z napisem HD jest poprostu większa niż ta standardowa antena C+.

Ok, w takim razie te dwie czymś się od siebie różnią?

 

Przenoszę pytania na tą stronę żeby nie trzeba było się wracać

Witam,

Chciałem otrzymać odpowiedź na parę podstawowych pytań na temat cyfry +

1. Przy pakiecie komfortowy + z opcjami canal + dostaje telewizor. Czyli opłata będzie wynosić przez pierwsze 11 miesięcy ok. 45zł, a przez resztę (13 miesięcy) ok. 75zł?

2. Czym różnią się dekodery PACE DSR 2221 oraz STRONG 6880? Który wybrać?

3. Wynajem wyżej wymienionego dekodera wynosi 0zł, a antena kosztuje 50zł (ta bez HD), tak?

5. Czy antena z HD różni się od tej zwykłej jedynie odbiorem HD?

4. Ile kosztuje montaż?

5. Czy na starym kineskopowym telewizorze posiadającym złącze SCART nie będzie problemu z wyświetlanym obrazem?

 

Na odpowiedź nawet na niektóre pytania będę bardzo wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie bardzo zrozumiałeś o co mi chodziło :roll: Więc napiszę, to po twojemu... Antena z HD jest poprostu większa (chyba jest to 80 cm) od tej zwykłej anteny C+ (60 cm); ma to zapewnić stabilny sygnał podczas opadów deszczu itp.

Ok, a czy warto dopłacić do tej większej 50zł? Może lepiej antenę kupić gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze odbierałem TVP HD z NTC to było w 1080i

aż nie chce się wierzyć, ze taka wysokajakość zostaął nadawana...ALe jak faktycznie tak było dochyle czoła.
Niestety człowiek się szybko przyzwyczaja do lepszego i sam do siebie narzekam jak oglądam te niektóre filmy niedość, że w SD to jeszcze w strasznej jakości.
Racja - choć do HD mam dostęp dopiero kilka dni to już mam podbne odczucia. Tym bardziej, ze dużo filmów oglądam w jakości DVD lub b. dobrej DiVX :)

pozdrawiam

 

Do odbioru HD MUSI być większa czasza. Dodam, że oprócz rozmiaru (80 cm) jest ona eliptyczna, podobno lepiej zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić tylko opcję Canal+ z HD, jaka opcję najlepiej wybrać ?

zamiast dzierżawy -chyba zakupie fergusona arive 200 HD

a) multipakiet Canal+ ze sportem-13 m,

B) opcje dla klientów przechodzących

c) powitalny na 13 w promocji 50%+opcja canal+Hd gratis

 

Na reszcie kanałów mi nie zależy bo ma Hollywood z N z Turbo

Aktualnie chyba najrozsądniej c) ?

Proszę o poradę

 

Ile wynosi aktualnie opłata aktywacyjna we wszystkich tych 3 opcjach,przy opcji samej karty bez dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

7.11. podpisałem umowę z C+, w tamtym tygodniu dostałem pocztą niezbędnik (płyta) i jakiś papier że mnie witają.

Czy dostane jeszcze, a jeśli tak to mniej więcej kiedy jakieś rachunki do płacenia z numerem konta, czy mam sam na podstawie danych z ICA wpłacać wykazaną tam kwotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak dokonujesz płatności, jeśli przez Pocztę (niereformowalną) Polską, to na pewno za późno.

Jeśli rachunek zostanie zaksięgowany do końca miesiąca, to nie ma problemu, żadnych kłopotów z tego tytułu nie będzie, bo weryfikację płatności robią 2giego dnia kolejnego miesiąca.

Ponadto od stycznia będziesz już dostawał po dwa rachunki (na styczeń i luty) więc parę dni po terminie będzie tylko ten pierwszy, natomiast w miesiącach parzystych problem nie występuje (chyba że dokonasz jakieś zmiany w pakietach i będą dosyłać skorygowany blankiet z nową kwotą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam na poczatku ze jestem zielony w tych sprawach.

 

Mam zamiar wziac Cyfre+ z dekoderem HD PVR i kanałami HD. Mieszkam w bloku i pod tynkiem mam puszczony 1 kabel do satelity. Chcialbym zeby dekoder byl w 100% wykorzystywany, np. ogladamy 1 kanal, narywamy drugi. itp. Co trzeba kupić zeby mozna bylo tak robic i czy antena z C+ 80cm z konwerterem jest dobra? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...