Skocz do zawartości

Skystar HD2 + konwerter twin - zanikanie sygnału


starsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam kartę DVB Skystar HD2 PCI oraz tuner Cyfrowego Polsatu, Samsung DSR-7000. Oba urządzenia są podłączone do konwertera typu twin, a antena skierowana jest na Hotbirda 13E. Kiedy oba urządzenia są włączone, sygnał jest stabilny. Kiedy oglądam jakikolwiek kanał z Hotbirda na komputerze, a dekoder CP jest wyłączony (lub w stanie czuwania), następuje zanik sygnału, dokładnie co minutę, następnie sygnał wraca - i tak w kółko. Nie ma znaczenia jakiego programu użyję - DVBDream, ProgDVB, AltDVB, DVBviewer TE - wszędzie te same objawy. Dekoder CP działa stabilnie, sygnał nie zanika.

Aha, Skystar HD2 jest podpięty do przełącznika mini DiSEqC 2x1 (na drugiej antenie śmiga Astra 19,2E - tutaj sygnał NIE zanika). Karta ma dodatkowe zasilanie przez wtyczkę molex - podłączyłem je, niestety dalej bez zmian :evil: .

Skąd biorą się te zaniki sygnału?

 

System: Win7 x64

Zasilacz: 530W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że konwerter i przełącznik są dobre.

Problem może tkwić jeszcze w systemie operacyjnym i sterownikach oraz w samej karcie (sprzętowo).

Dobrze by było sprawdzić zachowanie na innych sterownikach (może obecne nie współpracują dobrze z tym systemem operacyjnym), następnie na innym systemie operacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści z placu boju.

Wczoraj, sygnał z twina zanikł na dobre. Co najdziwniejsze, tunerek CP dalej działa,sygnał jest. Zamiast SS HD2 podłaczyłem z ciekawości drugi tuner, analogowy i wyszukałem TV5 na Hotbirdzie - Działa :shock: wygląda to tak jakby karta DVB nie mogła dogadać się z konwerterem. Sama karta raczej jest sprawna, bo na pojedynczym konwerterze odbiera bez problemu. Sprawdzałem na innych systemach - w Ubuntu sytuacja taka sama, wcześniej sygnał zanikał, a teraz go nie ma. Nie wiem, co z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę zmienić zdanie - winny konwerter.

Spotkałem się z taką sytuacją, w której przy układzie zeza (3 lub 4 konwertery Single) z jednego konwertera nie były odbierane niektóre częstotliwości. Problem ustąpił po wymianie tego konwertera, z którego nie było odbioru, "felerny" konwerter to był (zdaje się) Maximum. Jako odbiornik karta DVB na PCI.

 

Jest takie prawdopodobieństwo, że karcie "na wyjściu" brakuje "mocy" ale... na tymże wyjściu jest zapewne przynajmniej 400 mA, więc powinno wystarczyć.

 

Może warto spróbować wymienić konwerter albo chociaż przełącznik. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na to, że konwertery i przełączniki mają podobny pobór mocy, także przy wymianie raczej trzeba przyjąć zasadę - oby zamienić na inną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosił bym posiadaczy kart Skystar HD2 o spojrzenie na swoje karty i odpowiedzenie czy zworka ma być - czy nie ?

czyli J2 ma być zwarty czy rozwarty czyli podczas normalnej pracy ta zworka ma być czy ją wyciągnąć ?

i bardziej do fachowców co się stanie jak będzie odwrotnie

 

niestety w oryginalnej książeczce o tym nie wspominają pomijając brak języka polskiego ---- karta wróciła z serwisu

chciałem wstawić fotkę z umiejscowieniem pinów ale nie znalazłem opcji zam. zdięć

-----------------------

co do tematu jeśli mało prądu to można wcisnąć wtyczkę od :) tyłu karty

-Maximum wydawało by się ze to dobre konwertery 0,2db i "aktualna konstrukcja"z wyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale czy przypadkiem w starszych kartach SkyStar2 zworka nie służyła do "zmiany kompatybilności" ze złączem PCI? Może tutaj jest podobnie, jak są problemy z działaniem ,wykrywaniem to trzeba przestawić na inny tryb?

 

Maximum to dobra firma, przyzwoite konwertery. Jednak "niekompatybilność" między różnymi urządzeniami zawsze może wystąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita napisał wcześniej ze to zworka serwisowa - moja karta wróciła z serwisu

i nie jestem pewny czy ta zworka ma być wciśnięta w "piny" czy po prostu nie powinno jej być ? w normalnym użytkowaniu karty

wiec jeśli ktoś wie niech odpowie tu ukłony w stronę Mr. Orbita bo na pewno wie

boje się podłączyć kartę do PC bez tej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hdsat

W moim SS HD2 zworki nie było.

 

Co do problemu - winowajcą okazał się przełącznik DiSEqC. Miarka się przebrała, kiedy zaczął zanikać sygnał z drugiego satelity, na drugim wejściu przełącznika. Pożyczyłem inny przełącznik i na nim jak na razie wszystko ładnie działa. Pytanie tylko, co uszkodziło tamten przełącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze coś śmiesznego tak sie bałem czy zworkę wyciągnąć czy nie po informacji z waszej strony że zworki nie powinno być wziąłem się za umieszczenie kary w slocie

i wyjęcie starej ss2 odpaliłem kompa odpaliłem DVBViewer TE2 obraz wskoczył uśmiechnięty mówię sobie jest OK i w tym momencie uświadomiłem sobie ze zapomniałem ściągnąć zworkę --- ale na szczęście nic się nie stało

ja od dawien dawna posiadam przełącznik DiSEqC na 4 konwertery EUROSAT i swego czasu z mojej winy 2 pory uszkodziłem zamieniając kable albo gdy podpiąłem satfinder taki miernik sygnału za przełącznikiem

a prawdopodobnie można z niego korzystać tylko po wypięciu przełącznika

z innej beczki pojawiła się nowa wersja programu -- DVBDream 1.5 niestety jest ona płatna ponoć 35$ w sumie sie nie dziwie w koncu to dobry a nawet bardzo dobry program i nie należy zapomnieć ile ktoś włożył pracy w jego powstanie

ale na pocieszenie podam ze jest dostępna wersja beta tyko cza dobrze poszukać --- DVBDream 1.5 beta 7

 

a czy można zainstalować same kodeki :interVideo 6.5.2600 lub nowsze z H.264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...